структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»
Відомості про представників Волинської області

До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Архів новин
25 грудня 2013 року
Учора в Державній виконавчій службі України відбулася нарада-семінар на тему: «Запобігання та протидія корупції в органах державної виконавчої служби у сфері виконання рішень судів, інших органів (посадових осіб)», за участю начальників управлінь державної виконавчої служби головних управлінь юстиції в областях, містах Києві, Севастополі і Автономної Республіки Крим.
Основна увага на семінарі-нараді була приділена питанням дотримання державними виконавцями територіальних управлінь обмежень і заборон, вимог до запобігання або врегулювання конфлікту інтересів, організації подання державними виконавцями відомостей про доходи, майно і зобов'язання майнового характеру.
З метою попередження проявів корупції у діяльності посадових осіб органів державної виконавчої служби у Державній виконавчій службі України діє телефонна «Лінія довіри» за номером (044) 486-66-54.

24 грудня 2013 року
«Круглий стіл» на тему «Про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу», «Про засади запобігання та протидії корупції», щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби» було проведено днями Шацьким районним управлінням юстиції спільно з управлінням Пенсійного фонду України в Шацькому районі.

23 грудня 2013 року
20 грудня 2013 року делегація працівників Головного управління юстиції у Волинській області у складі начальника управління Оксенчука І.В., його першого заступника Карасюка С.В. та начальника відділу організаційного забезпечення, документування. контролю та звернень громадян Філіпчук В.В. відвідала своїх підшефних – учнів Затурцівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат, що в Локачинському районі. Правники вручили вихованцям навчального закладу подарунки до Дня Святого Миколая. Учні школи подякували шефам за турботу. Керівництво головного юридичного відомства області у свою чергу й надалі буде пам`ятати про своїх підшефних та радувати своєю увагою та подарунками.

20 грудня 2013 року
17 грудня 2013 року між Торгово-промисловою палатою України та Державною реєстраційною службою України відбулося підписання договору про співробітництво.
далі
19 грудня 2013 року
Привітання начальника Головного управління юстиції у Волинській області з Днем міліції.
далі
19 грудня 2013 року
Головне управління юстиції у Волинській області відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну службу» оголошує конкурс на заміщення вакантних посад державних службовців
далі
18 грудня 2013 року
17 грудня 2013 року у Державній виконавчій службі України відбулися урочистості з нагоди Дня працівника державної виконавчої служби. З вітальним словом до колективу звернувся Голова Державної виконавчої служби України Валерій Дудінов. Він вручив працівникам Державної виконавчої служби України та структурних підрозділів державної виконавчої служби територіальних органів Міністерства юстиції України нагрудні знаки «Знак пошани Державної виконавчої служби України» та почесні грамоти Державної виконавчої служби України.
далі
18 грудня 2013 року
Сектор з питань банкрутства інформує!
Припинено та розпочато ряд проваджень у справах про банкрутство
далі
16 грудня 2013 року
у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки для студентів 2 курсу юридичного факультету, у рамках проведення Всеукраїнського тижня правових знань, начальником Луцького міського управління юстиції Волинської області Богданою Довгополовій-Савотюк було прочитано лекції: «Роль та завдання органів юстиції» та «Історія прийняття Загальної декларації прав людини».

12 грудня 2013 року
Відбулася нарада при керівництві головного управління юстиції з начальниками територіальних управлінь. З вступним словом до присутніх звернувся начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук.
далі
12 грудня 2013 року
відбулося засідання обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з питань правової освіти населення
далі
11 грудня 2013 року
Начальник головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук сьогодні, відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, у приміщенні Іваничівського районного управління юстиції провів прийом жителів цього району
далі
10 грудня 2013 року
Під керівництвом начальника Головного управління юстиції у Волинській області Ігоря Оксенчука в приміщенні управління юстиції відбулася нарада, на якій були розглянуті питання щодо стану погашення заборгованості по заробітній платі та перед Пенсійним фондом України на підприємствах-банкрутах області, дотримання арбітражними керуючими вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
далі
10 грудня 2013 року
В рамках відзначення Всеукраїнського тижня права був проведений семінар-тренінг з представниками громадських організацій області та міста Луцька на тему: «Нові процедури реєстрації організацій громадянського суспільства. Правообізнаність громадян».
далі
10 грудня 2013 року
До уваги громадян!
Сьогодні за телефоном 78-47-99 з 14 до 15 години пряму телефонну “гарячу лінію” проведе представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Волинській області, заступник начальника головного управління юстиції в області Олексій Михайлович Остапчук.

09 грудня 2013 року
У Волинській області з 09 по 14 грудня 2013 року проходить Всеукраїнський тиждень права, приурочений до Міжнародного дня людини та 65-ї річниці прийняття Загальної декларації прав людини. З цієї нагоди у приміщенні Волинської обласної наукової універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки відбулося урочисте відкриття в області Всеукраїнського тижня права за участю працівників Головного управління юстиції.

09 грудня 2013 року
Протягом трьох днів, 6 – 8 грудня цього року, в м. Львові Міністерством юстиції України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, у рамках реалізації проекту «Підтримка удосконалення юридичної освіти та освіти з прав людини в Україні», проведено тренінг для вчителів загальноосвітніх шкіл щодо прав людини і методики викладання прав людини дітям.
У роботі тренінгу взяли участь представники ГУЮ у Волинській області.

06 грудня 2013 року
Сектор з питань банкрутства інформує!
Припинено та розпочато ряд проваджень у справах про банкрутство
далі
05 грудня 2013 року
Міністр юстиції Олена Лукаш провела нараду відеоконференцію з керівниками головних управлінь юстиції в областях, у м. Києві, в АРК та м. Севастополі.
далі
04 грудня 2013 року
З часу започаткування системи державної реєстрації прав станом на 02.12.2013, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державними реєстраторами реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції Волинської області зареєстровано 45107 заяв, з ни: 29302 – про державну реєстрацію права власності, 2736 – про державну реєстрацію іншого речового права, 8703 – запитів про отримання інформації, прийнято 35598 рішень про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, 261 рішення про відмову у державній реєстрації та 8309 рішень щодо отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. В цілому задоволено – 44649 заяв, що становить 98,9 % від загальної кількості зареєстрованих заяв. Інші заяви розглядаються в строки, встановлені Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Крім того, за 11 місяців 2013 року з 45107 зареєстрованих заяв про державну реєстрацію права власності – 21703 заяви про реєстрацію права власності земельних ділянок, з них 21603 заяв задоволено.

28 листопада 2013 року
Відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, заступник начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в області Анатолій Клехо провів прийом жителів Рожищенського району у приміщені відділу державної виконавчої служби районого управління юстиції за адресою: м. м. Рожище, вул. Незалежності, 24. Мешканців міста та району, які прийшли на прийом до Анатолія Євгеновича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду, щодо виплати аліментів, про виплати надбавки «дітям війни» тощо. На всі порушені заявниками питання заступником начальника управління ДВС області були дані вичерпні відповіді.

27 листопада 2013 року
Наказом Головного управління юстиції у Волинській області від 01 листопада 2013 року № 253/11 затверджено План заходів з проведення в області з 09 по 14 грудня 2013 року Всеукраїнського тижня права

26 листопада 2013 року
Наказом Міністра юстиції України № 1681/к від 25 листопада 2013 року Сергія Передона звільнено з посади начальника реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області в порядку переведення для подальшої роботи у Державній реєстраційній службі України.

25 листопада 2013 року
Минулої суботи у Луцьку відбувся скорботний хресний хід і віче пам’яті за жертвами Голодомору 1932-33 років.
далі
22 листопада 2013 року
До уваги керівників зареєстрованих об'єднань громадян!
З нагоди проведення Всеукраїнського тижня права, 09 грудня 2013 року о 15 годині у приміщенні Волинської обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки (м. Луцьк, вул. Шопена, 11), спеціалістами реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області та сектору реєстрації нормативно-правових актів, правоосвітньої діяльності та систематизації законодавства Головного управління юстиції у Волинській області буде проведено семінар-тренінг на тему: «Нові процедури реєстрації організацій громадянського суспільства. Правообізнаність громадян».

20 листопада 2013 року
З метою дослідження ринків супутніх послуг при наданні адміністративних послуг 20 листопада 2013 року у приміщенні Волинського обласного територіального відділення антимонопольного комітету України, за адресою: м. Луцьк, вул. Винниченка, 67, каб. № 602, відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Надання супутніх адміністративних послуг і дотримання конкуренційного законодавства України».
далі
20 листопада 2013 року
Начальник головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук сьогодні, відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, у приміщенні Горохівського районного управління юстиції провів прийом жителів цього району. Як показує практика, така форма роботи юридичного відомства добре себе зарекомендувала. Адже це дає змогу громадянам отримати від перших осіб відповіді на їх заяви та запити, а керівництву головного управління безпосередньо поспілкуватися з населенням, почути від них пропозиції та зауваження щодо покращення надання правової допомоги жителям регіону районним управлінням та структурними підрозділами органів юстиції. Зазначимо, що такі спілкування з громадянами нашого краю здійснюються керівництвом Головного управління юстиції у Волинській області щомісячно.

20 листопада 2013 року
До відома органів виконавчої влади, державних підприємств, установ та організацій.
На виконання доручення Міністра юстиції України Олени Лукаш від 19 вересня 2013 року № 10.3-48/615 щодо висвітлення напрямів діяльності Міністерства юстиції України, його підвідомчих установ, центральних органів виконавчої влади, питань, що найбільше цікавлять громадськість, на сторінках фахового юридичного науково-практичного журналу «Бюлетень Міністерства юстиції України» будуть висвітлюватись актуальні матеріали про нормативно-правові акти та практику їх застосування, «круглі столи», засідання, конференції з актуальних питань юриспруденції, юридичні події, новели законодавства та коментарі фахівців, актуальні питання юридичної думки та дисертаційні дослідження з різних галузей права.
Передплату видання «Бюлетеня Міністерства юстиції України» можна оформити у всіх поштових відділеннях за індексом – 22670.

19 листопада 2013 року
Начальник головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук та начальник реєстраційної служби головного управління юстиції Сергій Передон взяли участь у засіданні регіональної робочої групи з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств, яке провів заступник голови облдержадміністрації Едуард Стоєв.
далі
19 листопада 2013 року
З 18 по 22 листопада 2013 року Державна служба України з питань захисту персональних даних проводить "гарячу" телефонну лінію.
далі
19 листопада 2013 року
Вчора в управлінні ДВС Головного управління юстиції у Волинській області пройшла спільна нарада за участю представників УДАІ УМВС України щодо виконання постанов органів ДАІ про стягнення адміністративних штрафів та постанов органів ДВС про оголошення/припинення розшуку транспортних засобів боржника.
далі
18 листопада 2013 року
Управління ДВС ГУЮ у Волинській області відзвітувало про стан виконання рішень судів за 10 місяців 2013 року
далі
18 листопада 2013 року
Реєстраційною службою Головного управління юстиції у Волинській області 13.11.2013 проведено розширену семінар – нараду за участю начальників, спеціалістів, що забезпечують легалізацію громадських формувань, державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції області із залученням спеціалістів Волинської філії ДП «Інформаційний центр» МЮУ та представника ДП «Інформаційно – ресурсний центр»
далі
15 листопада 2013 року
До уваги керівників зареєстрованих об'єднань громадян!
На виконання вимог ч. 4, 10, 11 розділу V «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про громадські об'єднання» Вам необхідно звернутися до реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції Волинської області з метою приведення у відповідність до Закону статутних документів та передачу реєстраційних справ до відповідного уповноваженого органу з питань реєстрації.

15 листопада 2013 року
відбулося засідання колегії Головного управління юстиції в області. На засіданні було розглянуто питання «Про результати комплексної перевірки роботи Старовижівського районного управління юстиції та його структурних підрозділів».
далі
14 листопада 2013 року
13 листопада 2013 року Головним управлінням юстиції у Волинській області проведено семінар з державними та приватними нотаріусами міста Луцька щодо обговорення проблемних питань нотаріальної діяльності.
далі
14 листопада 2013 року
Змінюємо коди видів економічної діяльності
далі
13 листопада 2013 року
Вчора провідними спеціалістами Луцького міського і Луцького районного управлінь юстиції Ольгою Костюк та Інною Кирилюк разом з головою Координаційної Ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Волинській області Богданом Мандзюком у рамках проведення в школах міста Луцька місячника правових знань, здійснено правоосвітні заходи у НВК школі – гімназії №14.
Зокрема, для учнів 7 – 8 класів було прочитано лекції: «Роль органів юстиції у забезпеченні прав і свобод людини», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх» та «Правові аспекти насильства в навчальних закладах», а також показано фільм «Життя – це вибір», після чого відбулося жваве обговорення порушених проблем. Юристи відповіли на порушенні у ході зустрічі питання.

13 листопада 2013 року
За 10 місяців 2013 року із зареєстрованих відділами державної реєстрації актів цивільного стану Волинської області 5990 шлюбів, 141 укладено між громадянами України та іноземцями, що на 0,5% менше в порівнянні з аналогічним періодом 2012 року, з 5556 шлюбів – 160 з іноземцями. Практично 70% таких шлюбів укладається в містах Луцьк, Володимир-Волинський, Ковель, Нововолинськ а також по Ратнівському району.
далі
12 листопада 2013 року
Відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, заступник начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в області Анатолій Клехо сьогодні провів прийом жителів Ківерцівського району у приміщені відділу державної виконавчої служби районого управління юстиції за адресою: м. Ківерці, вул. вул. Шевченка, 6. Мешканців міста та району, які прийшли на прийом до Анатолія Євгеновича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виплати аліментів, про виплати надбавки «дітям війни» тощо. На всі порушені заявниками питання заступником начальника управління ДВС області були дані вичерпні відповіді.

12 листопада 2013 року
Начальник головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук, начальник реєстраційної служби головного управління юстиції Сергій Передон та начальник державної виконавчої служби головного управління юстиції Сергій Мишленик взяли участь у відеоселекторній нараді, яку 11 листопада провів голова облдержадміністрації Борис Клімчук.
далі
11 листопада 2013 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області на підставі листа Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області (від 04.11.2013 № 06-23/713-8247) повідомляє про нові реквізити рахункі, відкритих відповідно до пункту 8 прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» та частини четвертої статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
Датою початку зарахування надходжень до державного бюджету за кодом класифікації доходів бюджету 22010300 «Реєстраційний збір за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» визначено 11.11.2013.

08 листопада 2013 року
Відбулася нарада за участю начальників відділів державної виконавчої служби районних, міських та міськрайонних управлінь юстиції. На заході було розглянуто питання показників роботи протягом 2013 року, виконання виконавчих документів про стягнення заробітної плати, аліментів, а також інші питання, що стосуються діяльності роботи територіальних органів ДВС Волинської області. В роботі наради взяв участь та виступив начальник управління ДВС Головного управління юстиції у Волинській області Сергій Мишленик.

08 листопада 2013 року
Круглий стіл на тему: «Реалізація у регіонах завдань Президента України щодо зміцнення міжнародної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин» відбувся 7 листопада в приміщенні Луцької центральної районної бібліотеки.
далі
08 листопада 2013 року
Вчора начальником Луцького міського управління юстиції Богданою Довгополовою-Савотюк та головою Координаційної Ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Волинській області Богданом Мандзюком у рамках проведення в школах міста Луцька місячника правових знань, здійснено правоосвітні заходи у НВК школі – гімназії №14.
далі
07 листопада 2013 року
Сектор з питань банкрутства інформує!
Припинено ряд проваджень у справах про банкрутство
далі
07 листопада 2013 року
Відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, заступник начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в області Анатолій Клехо 6 листопада провів прийом жителів Любомлького району у приміщені відділу державної виконавчої служби районого управління юстиції за адресою: м. Любомль, вул. вул. Незалежності, 33. Мешканців міста та району, які прийшли на прийом до Анатолія Євгеновича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду, щодо виплати аліментів, про виплати надбавки «дітям війни» тощо. На всі порушені заявниками питання заступником начальника управління ДВС області були дані вичерпні відповіді.

06 листопада 2013 року
Відбулася робоча нарада в режимі відеоконференцзв’язку з Міністром юстиції України Оленою Лукаш
далі
06 листопада 2013 року
Аналіз роботи реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції за 10 місяців 2013 року.
далі
06 листопада 2013 року
Міністр юстиції – про кроки України після підписання Угоди про асоціацію
далі
05 листопада 2013 року
Проведено семінар з лідерами учнівського самоврядування Луцького району
далі
05 листопада 2013 року
На Волині для вихованців Ковельської виховної колонії проведено зустріч з батьками.
далі
04 листопада 2013 року
Президент України Віктор Янукович підписав закон № 644-VII "Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини".
далі
01 листопада 2013 року
Спрощення доступу громадян, суб'єктів господарювання до адміністративних послуг, які надаються реєстраційними службами Головного управління юстиції у Волинській області
далі
01 листопада 2013 року
У жовтні 2013 року працівники органів юстиції області надали безоплатну первинну правову допомогу 963 особам. Це на 513 більше, ніж у вересні цього року.
далі
29 жовтня 2013 року
Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту
далі
29 жовтня 2013 року
Вільний доступ до Реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців
далі
28 жовтня 2013 року
З 28 жовтня по 1 листопада 2013 року Державна служба України з питань захисту персональних даних проводить «гарячу» телефонну лінію за участю:
31 жовтня 2013 року з 14 до 16 години – заступника начальника управління реєстрації баз персональних даних – начальника відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Павленка Олександра Васильовича тел.(044) 233-61-89

25 жовтня 2013 року
Виступу начальника ГУЮ у Волинській області на колегії Волинської обласної державної адміністрації, проведеної 24 жовтня 2013 року
далі
23 жовтня 2013 року
Сектор з питань банкрутства доводить до відому!
Листом Укрдержреєстру від 19.09.2013 №2805/8-13-05 на лист Міністерства юстиції України від 21.08.2013 №13.2-17/913 надано роз'яснення щодо зняття державними реєстраторами (нотаріусами) обтяжень з майна боржника, якого визнано банкрутом та введено ліквідаційну процедуру.
далі
23 жовтня 2013 року
Завтра, 24 жовтня 2013 року, у Волинській області відповідно до Плану-графіка проходить третій етап конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, - індивідуальні співбесіди з адвокатами.
далі
23 жовтня 2013 року
Мін’юст наказом від 04 жовтня 2013 року N 2104/5 затвердив Правила професійної етики нотаріусів України, які визначають принципи професійної етики нотаріуса, якими нотаріус має керуватися у відносинах з державними органами, фізичними та юридичними особами, іншими нотаріусами.
далі
21 жовтня 2013 року
У третьому кварталі 2013 року органи юстиції Волині надали безоплатну первинну правову допомогу 1175 особам. Це на 195 більше, ніж у другому кварталі цього року.
далі
18 жовтня 2013 року
15 жовтня 2013 року відбулася прес-конференція Міністра юстиції Олени Лукаш "Ініціативи 100 днів", яка була присвячена здобуткам Міністерства юстиції за цей період.
далі
17 жовтня 2013 року
Сектор з питань банкрутства інформує!
Відповідно до статті 106 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” наказом Міністерства юстиції України від 27.06.2013 № 1284/5 затверджено Порядок контролю за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів).
далі
16 жовтня 2013 року
Згідно наказів Головного управління юстиції у Волинській області від 16.10.2013 № 235/11 та № 234/11 затверджено Графік особистого прийому громадян керівництвом реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області.
далі
16 жовтня 2013 року
До уваги адвокатів, які подали документи на участь у конкурсі та повідомленні про тестування, яке відбудеться 18 жовтня 2013 року о 10.00.
Початок реєстрації з 9.30 до 10.00 за адресою (офіс здачі кваліфікаційних екзаменів на заняття адвокатською діяльністю: вул. Паркова, 5/13, другий поверх).

16 жовтня 2013 року
Відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, у приміщенні Камінь-Каширського районного управління юстиції начальник головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук сьогодні, 16 жовтня 2013 року, провів прийом жителів цього району. Як показує практика, така форма роботи юридичного відомства добре себе зарекомендувала. Адже це дає змогу громадянам отримати від перших осіб відповіді на їх заяви та запити, а керівництву головного управління безпосередньо поспілкуватися з населенням, почути від них пропозиції та зауваження щодо покращення надання правової допомоги жителям регіону районним управлінням та структурними підрозділами органів юстиції. Зазначимо, що такі спілкування з громадянами нашого краю здійснюються керівництвом Головного управління юстиції у Волинській області щомісячно.

16 жовтня 2013 року
Інформація про стан розгляду звернень та прийому громадян, звернень і запитів народних депутатів України Головним управлінням юстиції у Волинській області та його територіальними органами за 9 місяців 2013 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року
далі
15 жовтня 2013 року
З 15 по 18 жовтня 2013 року Державна служба України з питань захисту персональних даних проводить "гарячу" телефонну лінію.
ДСЗПД України протягом тижня проводить «гарячу» телефонну лінію за участю:
15.10.2013 з 14 до 16 години – начальника відділу державної реєстрації баз персональних даних Кошового Євгена Олеговича, тел.(044) 233-61-86;
16.10.2013 з 14 до 16 години – начальника управління юридичного забезпечення Мельника Костянтина Сергійовича, тел. (044) 517-60-02;
16.10.2013 з 14 до 16 години – начальника управління реєстрації баз персональних даних Степаненка Сергія Миколайовича, тел. (044) 233-61-86.

15 жовтня 2013 року
Сектор з питань банкрутства інформує!
Припинено ряд проваджень у справах про банкрутcтво
далі
15 жовтня 2013 року
Нормативно-правові акти, які готуються до опублікування у бюлетені «Офіційний вісник України» № 79 (22.10.2013)
далі
11 жовтня 2013 року
Начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук взяв участь в урочистостях та привітав працівників та студентів Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» з нагоди професійного свята – Дня юриста.
далі
11 жовтня 2013 року
Сектор з питань банкрутства інформує!
Наказом Міністерства юстиції України від 24.09.2013 № 2011/5 «Про затвердження Плану перевірок діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та Порядку контролю за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 15.01.2013 № 113/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21.01.2013 за № 140/22672 затверджено план перевірок на IУ квартал 2013 року:
Котик Руслан Олександрович свідоцтво № 1347 від 02.08.2013

11 жовтня 2013 року
Вчора Іваничівським районним управлінням юстиції, в рамках проведення тижня права приуроченого до Дня юриста, спільно з центральною районною бібліотекою за допомогою системи «Бібліоміст» вперше проведено дистанційну роботу громадської приймальні за сприяння сільських голів Милятинської, Грибовицької та Мовниківської сільських рад Іваничівського району.
далі
09 жовтня 2013 року
Право на заняття нотаріальною діяльністю більше не залежить від фінансових розрахунків з нотаріальною палатою.
далі
08 жовтня 2013 року
Урочисті збори з нагоди відзначення в області професійного свята – Дня юриста пройшли в актовому залі Луцької районної ради. З вітальним словом до присутніх у залі керівників області, представників різних юридичних професій звернувся начальник головного управління юстиції Ігор Оксенчук.
далі
08 жовтня 2013 року
За результатами перших трьох місяців виконання реєстраційними службами територіальних управлінь юстиції Волинської області повноважень з реєстрації бізнесу, державними реєстраторами юридичних та фізичних осіб – підприємців було проведено 6843 реєстраційних дій, в тому числі зареєстровано 153 юридичних особи, переважно реєструються Товариства з обмеженою відповідальністю, та 700 фізичних осіб – підприємців, крім того опрацьовано 5653 запитів на видачу витягів, довідок, виписок.
З моменту передачі функцій з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців скарги на дії державних реєстраторів не надходили.

08 жовтня 2013 року
З часу започаткування системи державної реєстрації прав станом на 01.10.2013, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державними реєстраторами реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції Волинської області зареєстровано 32470 заяв, з них: 20464 про державну реєстрацію права власності, 1440 про державну реєстрацію іншого речового права, 2302 про державну реєстрацію обтяження та 6568 запитів про отримання інформації. По вказаних заявах прийнято 24862 рішення про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, 191 рішення про відмову у державній реєстрації та 6346 рішень щодо отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. В цілому задоволено – 31514 заяв, що становить 97 відсотків від загальної кількості зареєстрованих заяв. Інші заяви розглядаються в строки, встановлені Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

07 жовтня 2013 року
ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕЄСТРІВ ВІДНОВЛЕНО
Станом на 14 годину 7 жовтня 2013 року роботу Єдиних та Державних реєстрів відновлено.
далі
07 жовтня 2013 року
Начальник головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук взяв участь у нараді з питань показників та проблем діяльності територіальних органів Міністерства юстиції, яка відбулась під головуванням Міністра юстиції України Олени Лукаш 4 жовтня цього року в місті Києві.
далі
04 жовтня 2013 року
До уваги громадян!
Сьогодні за телефоном 78-47-99 з 14 до 15 години пряму телефонну “гарячу лінію” проведе представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Волинській області, заступник начальника головного управління юстиції в області Олексій Михайлович Остапчук.

04 жовтня 2013 року
З нагоди проведення в області тижня правових знань, приуроченого до Дня юриста, сьогодні проходить єдиний день інформування населення на тему: “Справедивість вище за все. Роль органів юстиції Волині у забезпеченні захисту прав і свобод громадян”.
З цією метою начальники та спеціалісти територіальних управлінь юстиції спільно з головами місцевих рад візьмуть активну участь у зустрічах з населенням краю.

03 жовтня 2013 року
Минулого вівторка начальник Нововолинського міського управління юстиції Іван Корнійчук виступив з лекцією «Законодавство у сфері соціального захисту та соціального забезпечення» на міському семінарі бібліотечних працівників централізованої бібліотечної системи та бібліотекарів інших систем і відомств міста Нововолинська.
Зазначимо, що заклади культури у співпраці з установами юстиції значну увагу приділяють підвищенню рівня правосвідомості громадян та їх правової культури.

03 жовтня 2013 року
З 02 вересня до 02 жовтня 2013 року, на виконання підпункту 1.5 пункту 1 Плану-графіка проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, конкурсною комісією Головного управління юстиції у Волинській області здійснювався прийом заяв від адвокатів. Станом на 03 жовтня 2013 року від адвокатів на участь у четвертому конкурсі надійшло 15 заяв.

02 жовтня 2013 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області інформує
Для зручності громадян в приміщенні Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), що в м. Луцьк по вул. Лесі Українки, 35, з 5 серпня 2013 року спеціаліст відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Луцького міського управління юстиції здійснює щоденно з 09.00 год. до 13.00 год. прийом документів на проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

01 жовтня 2013 року
Шановні Користувачі!
У зв’язку із технічними проблемами, які виникли під час ведення Єдиних та Державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України, що здійснюється Державним підприємством «Інформаційний центр Міністерства юстиції України», доступ до вказаних реєстрів буде тимчасово неможливим.
На даний момент фахівцями Держінформюсту вживаються заходи щодо невідкладного відновлення роботи Єдиних та Державних реєстрів.
Просимо вибачення за тимчасові незручності.

01 жовтня 2013 року
23 вересня 2013 року, відповідно до статті 93 Конституції України, Кабінет Міністрів подав в порядку законодавчої ініціативи для розгляду Верховною Радою проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації рекомендацій Європейської Комісії у сфері державної антикорупційної політики”, який було розроблено Міністерством юстиції України.
далі
01 жовтня 2013 року
Протягом вересня 2013 року працівники органів юстиції області надали 450 громадянам безоплатну первинну правову допомогу.
Найчастіше до громадських приймалень громадяни звертались з питань цивільного та земельного законодавства (123 та 71 консультації відповідно). З питань соціального захисту населення та пенсійного законодавства звернувся 171 волинянин, спадкового права – 47, адміністративного –15, сімейного – 11, житлового – 13, трудового – 9, з інших питань – 6 осіб.
Зазначимо, що в області на сьогодні діє 64 громадських примальні, в роботі яких беруть працівники органів юстиції Волині.

30 вересня 2013 року
З 26 по 29 вересня 2013 року в селі Гута на базі Державної організації “Резиденція “Синьогора”, що на Івано-Франківщині, відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток громадянського суспільства: духовність і право».
далі
30 вересня 2013 року
До уваги адвокатів!
На виконання підпункту 1.5 пункту 1 Плану-графіка проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги повідомляємо, що станом на 30 вересня 2013 року від адвокатів на участь у конкурсі подано 10 заяв.
Конкурсна комісія Головного управління юстиції у Волинській області ще раз нагадує, що прийом документів від претендентів на участь у конкурсі триває до 02 жовтня 2013 року включно.

27 вересня 2013 року
В області з 2 по 8 жовтня проходитиме тиждень правових знань, приурочений до Дня юриста.
далі
27 вересня 2013 року
Заступник начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в області Анатолій Клехо взяв участь та виступив на засіданні постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності та боротьби зі злочинністю, яке відбулося 26 вересня, де розглядалося питання повернення заощаджень вкладникам «Західінкомбанку». Голова профільної комісії Володимир Навроцький вислухавши усі сторони конфлікту запропонував детальніше вивчити це питання. Усім причетним надати докладнішу інформацію для підготовки відповідного проекту рішення на одну із наступних чергових сесій.

27 вересня 2013 року
До уваги суб’єктів господарювання
Фізичні особи-підприємці та юридичні особи, які зареєстровані до 31.12.2011, протягом 2013 року повинні здійснити зміну кодів виду економічної діяльності КВЕД -2005 на КВЕД-2010.
далі
26 вересня 2013 року
Сьогодні актуальним питанням в житті юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, стало питання зміни КВЕДів.
далі
26 вересня 2013 року
Під головуванням начальника Головного управління юстиції у Волинській області Ігоря Оксенчука проведено міжвідомчу оперативну нараду з головним управлінням Пенсійного фонду України в області та арбітражними керуючими, які виконують повноваження розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів на підприємствах-банкрутах.
далі
25 вересня 2013 року
Відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, у приміщенні Турійського районного управління юстиції начальника головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук сьогодні, 25 вересня, провів прийом жителів цього району. Як показує практика, така форма роботи юридичного відомства добре себе зарекомендувала. Адже це дає змогу громадянам отримати від перших осіб відповіді на їх заяви та запити, а керівництву головного управління безпосередньо поспілкуватися з населенням, почути від них пропозиції та зауваження щодо покращення надання правової допомоги жителям регіону районним управлінням та структурними підрозділами органів юстиції. Зазначимо, що такі спілкування з громадянами нашого краю здійснюються керівництвом Головного управління юстиції у Волинській області щомісячно.

25 вересня 2013 року
Сьогодні начальник управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в області Сергій Мишленик, відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів Шацького району у приміщені відділу державної виконавчої служби районого управління юстиції за адресою: смт. Шацьк, вул. Шковороди, 29. Мешканців району, які прийшли на прийом до Сергія Вікторовича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду, щодо виплати аліментів, про виплати надбавки «дітям війни» тощо. На всі порушені заявниками питання начальником управління ДВС області були дані вичерпні відповіді.

24 вересня 2013 року
Сектор з питань банкрутства інформує!
Черговість задоволення вимог кредиторів передбачено Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, але слід зазначити, що з 19.01.2013 набув чинності Закон від 22.12.2011 № 4212-VI де порядок задоволення вимог кредиторів суттєво відрізняється від старої редакції, тому вважаємо за необхідне провести порівняльну характеристику цих двох норм Закону. Одночасно зазначаємо, що положення цього Закону застосовуються господарськими судами у розгляді справ про банкрутство, провадження яких порушено після набрання ним чинності, тобто з 19.01.2013.
далі

24 вересня 2013 року
Відбулась робоча зустріч ініційована відділом з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області виконавчого апарату обласної ради, присвячена актуальним проблемам реєстрації речових прав на об’єкти нерухомого майна.
далі
23 вересня 2013 року
З 02 вересня до 02 жовтня 2013 року конкурсною комісією Головного управління юстиції у Волинській області здійснюється прийом заяв від адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги. Станом на 23 вересня 2013 року від адвокатів на участь у конкурсі надійшло 6 заяв.

23 вересня 2013 року
До уваги громадян!
Відділ ДРАЦС реєстраційної служби Луцького районного управління юстиції змінив свою юридичну адресу. Віднині він розташований у місті Луцьку на проспекті Перемоги, 1 (перший поверх приміщення автошколи).

23 вересня 2013 року
До уваги громадян!
Реалізація примусового виконання судових рішень та подальший контроль за станом виконання виконавчих документів здійснює управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області.
далі
20 вересня 2013 року
20 вересня 2013 року набув чинності наказ Міністерства юстиції України від 02 вересня 2013 року № 1841/5 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства юстиції України з питань діяльності територіальних органів Міністерства юстиції».
далі
20 вересня 2013 року
– Правова освіта населення – один із пріоритетів державної політики. І ми будемо надавати населенню максимальний обсяг правових знань, залучаючи до цього громадськість, органи місцевого самоврядування та державної влади. Україні потрібен освічений самодостатній громадянин, здатний позитивно впливати на суспільні процеси, – заявила Міністр юстиції України Олена Лукаш під час відкриття Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, яка пройшла у Чернігові 20 вересня.
далі
18 вересня 2013 року
Луцьким районним управлінням юстиції в приміщенні райдержадміністрації проведено семінар для секретарів сільських та селищних рад
далі
17 вересня 2013 року
засідання обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з питань правової освіти населення, у роботі якої взяли участь голова Волинської обласної МКМР з правової освіти населення, заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Курилюк, заступники голови обласної МКМР з правової освіти населення – начальник головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук та начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Олександр Хомич, члени обласної МКМР з правової освіти населення, голови районних і міських МКМР з правової освіти тощо
далі
16 вересня 2013 року
Сьогодні юридичний факультет Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відзначає 20-річчя з дня свого заснування. З цього приводу на правничому факультеті відбулися урочистості. Звертаючись до учасників свята начальник головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук зокрема зазначив
далі
13 вересня 2013 року
Сектор з питань банкрутства інформує!
Ухвалою господарського суду Волинської області від 14.08.2013 порушено провадження у справі № 903/808/13 про банкрутство Відкритого акціонерного товариства «Родючість» (Волинська область, смт. Ратне, вул. Нова, 14, код ЄДРПОУ 05487797), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та розпочато процедуру розпорядження майном боржника
далі
13 вересня 2013 року
Відбулась селекторна нарада з питань погашення заборгованості із заробітної плати, внесків до Пенсійного фонду України та легалізації зайнятості, яку провів Перший віце-прем’р-міністр Сергій Арбузов.
далі
12 вересня 2013 року
Сьогодні на Волині з робочим візитом перебував Президент України Віктор Янукович. У робочій поїздці у Волинську область Президента України супроводжували керівники центральних органів виконавчої влади.
далі
12 вересня 2013 року
Проаналізовано роботу головного та територіальних управлінь юстиції за вісім місяців 2013 року за напрямками державна реєстрація нормативно-правових актів, правова робота, правова освіта та систематизація законодавства.
далі
12 вересня 2013 року
Сьогодні у приміщенні Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки пройшов семінар для спеціалістів міських, міськрайонних та районних управлінь юстиції Волинської області. У роботі семінару взяв участь та виступив заступник начальника головного управління юстиції Олексій Остапчук
далі
11 вересня 2013 року
Протягом серпня 2013 року працівники органів юстиції області надали 327 громадянам безоплатну первинну правову допомогу.
далі
11 вересня 2013 року
З часу започаткування системи державної реєстрації прав станом на 02.09.2013, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державними реєстраторами реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції Волинської області зареєстровано 26602 заяви, з них 16396 про державну реєстрацію права власності, 879 про державну реєстрацію іншого речового права, 2001 про державну реєстрацію обтяження та 5777 запитів про отримання інформації.
далі
11 вересня 2013 року
Головним управлінням юстиції в області у серпні 2013 року здійснено 42 перевірки суб’єктів нормотворення, а територіальними – 317 перевірок суб’єктів нормотворення.
далі
10 вересня 2013 року
Представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Волинській області, заступник начальника головного управління юстиції в області Олексій Остапчук, разом з начальником Луцького міського управління юстиції Богданою Довгополовою-Савотюк, головним спеціалістом cектору взаємодії з правоохоронними органами з питань запобігання та виявлення корупції Волинської облдержадміністрації Олександром Кондрацьким та заступником начальника управління Державної пенітенціарної служби у Волинській області України у Волинській області Юрієм Безушкевичем, у рамках співпраці і взаємодії та на виконання заходів щодо взаємодії між Головним управлінням юстиції у Волинській області та управлінням Державної пенітенціарної служби у Волинській області, провів виїзний прийом у Луцькому слідчому ізоляторі, де зустрілися з керівництвом установи, засудженими та особами, які перебувають під слідством.
далі
10 вересня 2013 року
Відбулася спільна нарада головного управління Пенсійного фонду України та управління державної виконавчої служби головного управління юстиції у Волинській області з питання реалізації виконавчих документів про стягнення коштів на користь держави в особі органів Пенсійного фонду України, забезпечення своєчасного надходження коштів.
далі
09 вересня 2013 року
Власниками земельних часток (паїв) в області укладено 80,2 тис договорів оренди землі на загальну площу 177,8 тис га, що на 5,4 тис га більше ніж у 2012 році, – про це сьогодні під час обласної селекторної наради, яку провів голова облдержадміністрації Борис Клімчук, повідомив начальник головного управління Держземагенства в області Василь Василенко. – За його словами, орендна плата за використання земельних часток нарахована у сумі 97,8 млн грн., що на 11,1 млн грн більше ніж у 2012 році. Середній розмір орендної плати становить 550,4 грн за 1 га. Станом на 5 вересня орендарями виплачено 47,1 млн грн, що становить 48,1% нарахованої орендної плати.
далі
04 вересня 2013 року
В овальному залі обласної ради відбулося засідання регіонального комітету з економічних реформ, яке провів заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк, в ході якого обговорили стан торгово-економічного співробітництва області з країнами ЄС та СНД, а також іншими перспективними торговими партнерами за І півріччя 2013 року.
далі
04 вересня 2013 року
Сьогодні начальник управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в області Сергій Мишленик, відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів Ратніівського району у приміщені відділу державної виконавчої служби районого управління юстиції за адресою: смт. Ратне, вул. Каштанова, 24. Мешканців району, які прийшли на прийом до Сергія Вікторовича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду, щодо виплати аліментів, про виплати надбавки «дітям війни» тощо. На всі порушені заявниками питання начальником управління ДВС області були дані вичерпні відповіді.

02 вересня 2013 року
Шановні нотаріуси області!
Від імені Головного управління юстиції у Волинській області сердечно вітаю нотаріальну громадськість краю з професійним святом!
Бути нотаріусом – це не лише велика честь, а й значна відповідальність. Адже забезпечення прав та свобод кожного громадянина, зростання правової самосвідомості суспільства та розбудова демократичного правового суспільства залежить саме від вас.
Нехай ваша мудрість, витримка, сумлінність, професіоналізм і надалі стоять на сторожі закону і справедливості в ім’я людини. Хай ваші професійні зусилля будуть винагородженні повагою і довірою громадян, впевненістю у надійному і справедливому захисті їх конституційних прав і свобод, а ваша робота приносить вам радість і задоволення.
Зичу вам здоров’я, добробуту, щастя і удачі, життєвої наснаги та нових здобутків у професійній і громадській діяльності в ім’я миру та благополуччя на українській землі.
Ігор Оксенчук,
начальник Головного управління юстиції у Волинській області


02 вересня 2013 року
З нагоди урочистої посвяти першокурсників у студенти Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» взяв участь у святі начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук.
далі
02 вересня 2013 року
Вчора об 11 годині, з нагоди Дня знань та Свята першого дзвоника, до підшефних Головного управління юстиції у Волинській області – Затурцівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат, що в Локачинському районі, – приїхали перший заступник начальника головного управління юстиції в області Сергій Карасюк
далі
29 серпня 2013 року
Анонс!
30 серпня об 10 годині в приміщенні головного управління юстиції (м. Луцьк, вул. Володимирська, 1) пройде засідання колегії Головного управління юстиції у Волинській області, на якому буде розглянуте питання щодо результатів перевірок органів державної реєстрації прав на нерухоме майно реєстраційної служби області.
Цього ж дня об 11 годині в приміщенні головного управління юстиції (м. Луцьк, вул. Володимирська, 1) відбудеться засідання колегії Головного управління юстиції у Волинській області, на якому буде розглянуте питання: «Про результати комплексної перевірки Турійського районного управління юстиції та його структурних підрозділів».

29 серпня 2013 року
До уваги адвокатів!
Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Заяви для проходження конкурсу приймаються Головним управлінням юстиції у Волинській області, а також всіма районними, міськими (міст обласного значення), міськрайонними управліннями юстиції з 02 вересня до 02 жовтня 2013 року.
З повним текстом оголошення можна ознайомитися на офіційному веб-сайтах Координаційного центру з надання правової допомоги та головного управління юстиції у Волинській області.
далі
28 серпня 2013 року

Сьогодні делегація працівників Головного управління юстиції у Волинській області у складі першого заступника начальника управління Сергія Карасюка, начальника відділу відділу організаційного забезпечення, документування, контролю та звернень громадян Вікторії Філіпчук і головного спеціаліста сектору реєстрації нормативно-правових актів, правоосвітньої діяльності та систематизації законодавства Миколи Герасимка відвідала своїх підшефних – учнів Затурцівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат, що в Локачинському районі.
далі
23 серпня 2013 року

23 серпня у м. Луцьку відбувся семінар з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на тему: «Держава реєстрація земельних ділянок та прав на них» і «Повноваження органів місцевого самоврядування по розпорядженню землями», організований Міністерством юстиції України спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проекту «Агроінвест» за участю асоціації «Земельна спілка України» та Головного управління юстиції у Волинській області.
далі
22 серпня 2013 року

До уваги громадян та ЗМІ!
23 серпня у м. Луцьку у приміщенні сесійної зали обласної ради (Київський майдан, 9) о 11:00 відбудеться одноденний семінар з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на тему: «Держава реєстрація земельних ділянок та прав на них» і «Повноваження органів місцевого самоврядування по розпорядженню землями».
далі
21 серпня 2013 року
Зміни до деяких наказів Міністерства юстиції України
далі
16 серпня 2013 року
Сектор з питань банкрутства інформує!
Наказом Міністерства юстиції України від 25.06.2013 №1248/5 «Про затвердження Плану перевірок діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та Порядку контролю за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 15.01.2013 № 113/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21.01.2013 за № 140/22672 затверджено план перевірок на III квартал 2013 року:
Михалевич Андрій Михайлович свідоцтво № 961 від 30.04.2013
Гадзевич Андрій Олегович свідоцтво № 515 від 03.04.201316 серпня 2013 року
Наказом Головного управління юстиції у Волинській області від 12 серпня 2013 року № 94/10 внесено зміни до Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Головного управління юстиції у Волинській області, територіальних управлінь юстиції та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Головного управління юстиції у Волинській області 19 листопада 2012 року № 36/48, зареєстрованого Головним управлінням юстиції у Волинській області 22 листопада 2012 року за № 41/1317, виклавши його в новій редакції, який зареєстрований в Головному управлінні юстиції у Волинській області 12 серпня 2013 року за № 19/1342.

14 серпня 2013 року
Відкритий лист
У програмі «Новин» телеканалу ТРК «Аверс» 8 серпня 2013 року був висвітлений матеріал «Чому у Луцькій державній нотаріальній конторі проблематично оформити спадщину».
далі
14 серпня 2013 року
Відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, у приміщенні Володимир-Волинського міськ районного управління юстиції перший заступник начальника головного управління юстиції в області Сергій Карасюк сьогодні, 14 серпня, провів прийом жителів древнього міста та району. Як показує практика, така форма роботи юридичного відомства добре себе зарекомендувала. Адже це дає змогу громадянам отримати від перших осіб відповіді на їх заяви та запити, а керівництву головного управління безпосередньо поспілкуватися з населенням, почути від них пропозиції та зауваження щодо покращення надання правової допомоги жителям регіону міськрайонним управлінням та структурними підрозділами органів юстиції краю. Зазначимо, що такі спілкування з громадянами нашого краю здійснюються керівництвом Головного управління юстиції у Волинській області щомісячно.

12 серпня 2013 року
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє, що кваліфікаційний іспит щодо допуску осіб до нотаріальної діяльності, запланований на 16 вересня 2013 року, буде проведений Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату при Міністерстві юстиції України 29 жовтня 2013 року об 10.00 год.
Іспит відбудеться в приміщенні Міністерства юстиції України за адресою: м. Київ, вул. Артема, 73.
Реєстрація осіб розпочнеться о 08:00 год.

08 серпня 2013 року
08 серпня 2013 року Головним управлінням юстиції у Волинській області під головуванням першого заступника начальника Головного управління юстиції у Волинській області С.В. Карасюка відбулась нарада з арбітражними керуючими з питань погашення заборгованості по виплаті заробітної плати, заборгованості перед Пенсійним фондом України та стягнень до бюджету на підприємствах-банкрутах. У нараді взяли участь: начальник управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області - С.В. Мишленик, в.о. завідувача сектору з питань банкрутства Головного управління юстиції у Волинській області - А.С. Зарічанська та арбітражні керуючі: І.М. Василюк, В.П. Темчишин, М.Т. Рабан, С.В. Михайловський, О.Л. Кушнірук та П.Г. Дуплика.

07 серпня 2013 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області інформує, що 17.06.2013 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку державної реєстрації речових прав на земельні ділянки державної та комунальної власності у зв’язку з їх розмежуванням» від 14.05.2013 № 233-18
далі
07 серпня 2013 року
Шановні громадяни!
Перед Волинською обласною державною адміністрацією, Головним управлінням юстиції у Волинській області та реєстраційною службою Головного управління юстиції у Волинській області поставлено чітке завдання максимального спрощення процедури реєстрації речових прав на нерухоме майно, уникнення очікування черг та створення для вас комфортних умов подання документів на державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно,
далі
06 серпня 2013 року
Рубрику "Роз'яснення та коментарі" веб-сайту головного управління юстиції доповнено новими роз’ясненнями. Зокрема, розміщено коментар щодо розміру ставок державного мита за проведення нотаріусами державної реєстрації речових прав на нерухоме майно
далі
01 серпня 2013 року
Підвищення рівня правової освіти населення – пріоритет роботи Міністерства юстиції України. Ми зацікавлені в якнайширшому застосуванні правових знань людей та доступу їх до офіційних джерел правової інформації, – так прокоментувала Міністр юстиції Олена Лукаш ухвалення постанови Кабінету Міністрів України 1 серпня 2013 року «Про внесення змін до Положення про Всеукраїнську міжвідомчу координаційно-методичну раду з правової освіти населення».
За її словами, цей документ – один із кроків до впорядкування нормативної бази в системі правової освіти, адже покликаний допомогти людям розширити правову обізнаність і скоординувати в цьому зусилля як державних органів влади, так і місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських організацій, інших.
Ухваленою Постановою приведено норми Положення у відповідність до Указу Президента України «Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади».

01 серпня 2013 року
До відома засновників ЗМІ
04 липня 2013 року Верховною Радою України прийнято Закон України „Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації”, в якому зокрема внесено зміни до Закону України „Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”, а саме:
далі
01 серпня 2013 року
Рубрику "Роз'яснення та коментарі" веб-сайту головного управління юстиції доповнено новими роз’ясненнями. Зокрема, розміщено коментар начальника головного управління юстиції щодо змін до Положення про Головні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі та Положення про районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні управління юстиції
далі
31 липня 2013 року
Сьогодні під головуванням Ігоря Оксенчука пройшло розширене засідання колегії Головного управління юстиції у Волинській області, на якій розглянули такі питання
далі
30 липня 2013 року
З метою виконання Указу Президента України від 24 травня 2013 року № 307/2013 «Про заходи щодо забезпечення здійснення місцевими державними адміністраціями виконавчої влади на відповідній території» прошу неухильно дотримуватись його вимог, – йдеться в листі Міністерства юстиції України, який підписала Мінстр юстиції України Олена Лукаш
далі
23 липня 2013 року
Документи, які набрали чинності 23 липня 2013 року
Наказ від 28.05.2013 N 559, Мінфін "Про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 30 травня 2012 року N 629".
Наказ від 31.05.2013 N 532, МВС "Про затвердження Положення про музей органів внутрішніх справ та вищих навчальних закладів".
Наказ від 03.07.2013 N 1330/5, Міністерства юстиції України "Про внесення змін до положень про територіальні органи Міністерства юстиції України".
далі
19 липня 2013 року
Сьогодні начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, у приміщенні Шацького районного управління юстиції провів прийом жителів селища та району. Зазначимо, що такі виїзні прийоми громадян здійснюються керівництвом Головного управління юстиції у Волинській області щомісячно. Вони дають змогу безпосередньо поспілкуватися з населенням, дати роз’яснення на їх запити та почути від них пропозиції щодо покращення надання правової допомоги від районного управління і структурних підрозділів органів юстиції краю.


19 липня 2013 року
До відома арбітражних керуючих
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє, що наказом Міністерства юстиції України від 27.06.2013 № 1284/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.07.2013 за № 1113/23645, затверджено Порядок контролю за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) та визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства юстиції України від 15.01.2013 №113/5 «Про затвердження Порядку контролю за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.01.2013 за №140/22672.
далі

18 липня 2013 року
Документи, які наберуть чинності з 01.08.2013 по 31.08.2013:
01.08.2013 - Постанова Кабінету Міністрів України від 22.05.2013 N 436, "Про затвердження Порядку відчуження земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого військового майна, що підлягають реалізації, та земельних ділянок, які вивільняються у процесі реформування Збройних Сил і Державної спеціальної служби транспорту".
02.08.2013 Наказ від 29.12.2012 N 1138, Міністерство охорони здоров'я "Про затвердження Державних санітарних норм та правил "Матеріали та вироби текстильні, шкіряні і хутрові. Основні гігієнічні вимоги"".
13.08.2013 Постанова Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 N 62, "Про затвердження Технічного регламенту безпеки машин".

17 липня 2013 року
Заступник начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в області Анатолій Клехо, відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів Локачинського району у приміщені відділу державної виконавчої служби районого управління юстиції за адресою: смт. Локачі, вул. 1-го Травня, 1.
Мешканців району, які прийшли на прийом до Анатолія Євгеновича, цікавили питання виконання рішення суду зі стягнення шкоди, завданої в результі ДТП, щодо виділення в натурі майнових паїв членам СВК, правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду, щодо виплати аліментів тощо. На всі порушені заявниками питання держслужбовцем були дані вичерпні відповіді.

15 липня 2013 року
Пенсійний фонд постановою від 12.06.2013 N 8-1 затвердив зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, якими, зокрема, передбачено, що договором про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року).
далі
09 липня 2013 року
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє, що 16 вересня 2013 року о 10:00 год. Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату при Міністерстві юстиції України буде проведено кваліфікаційний іспит щодо допуску осіб до нотаріальної діяльності.
далі
09 липня 2013 року
Передача повноважень з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
далі
08 липня 2013 року
Сектор з питань банкрутства головного управління юстиції минулої п’ятниці провів нараду з арбітражними керуючими Волинської області.
далі

04 липня 2013 року
Нарада з керівниками територіальних органів з питань банкрутства під головуванням Міністра юстиції Олександра Лавриновича пройшла 2 липня 2013 року у місті Києві.
далі

03 липня 2013 року
Головним управлінням юстиції у Волинській області та управлінням Державної пенітенціарної служби у Волинській області, на виконання плану роботи щодо взаємодії між обома установами на 2013 рік, у червні місяці проведенні певні правоосвітні заходи.
далі
02 липня 2013 року
У Луцьку урочисто відкрито Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Новий підрозділ функціонує у приміщенні на вулиці Лесі Українки, 35. Тут надаватимуть 196 адміністративних послуг. Прийом документів здійснюватимуть 9 кваліфікованих адміністраторів, 7 державних реєстраторів та стільки ж державних адміністраторів. Середній час прийому відвідувача триватиме 15 хвилин. Надання адмінпослуг безкоштовне, оплата передбачена тільки за ті процедури, що згідно з чинним законодавством потребують додаткових технічних робіт або державного мита.
далі
27 червня 2013 року
Вчора у м. Хмельницькому відбувся семінар-тренінг для представників громадських організацій та працівників реєстраційних служб управлінь юстиції Волинської, Хмельницької, Рівненської, Тернопільської, Вінницької, та Житомирської областей на тему: «Реалізація Закону України «Про громадські об'єднання». Від Волинської області у семінарі-тренінгу взяли участь 11 учасників, в тому числі: 10 керівників громадських організацій, що діють на території Волинської області, та завідувач сектору державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції.
Організаторами семінару виступили Державна реєстраційна служба України, Громадська та Методична ради при Укрдержреєстрі, Координатор проектів ОБСЄ в Україні за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і Міністерства юстиції України.

27 червня 2013 року
До відома волинян!

З 01 липня 2013 року в Україні повноваження по реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців переходять від органів місцевої влади до реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції.
далі
27 червня 2013 року
Сьогодні представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Волинській області, заступник начальника головного управління юстиції в області Олексій Остапчук, у рамках співпраці і взаємодії та на виконання заходів щодо взаємодії між Головним управлінням юстиції у Волинській області та управлінням Державної пенітенціарної служби у Волинській області, провів виїзний прийом у Цуманській виправній колонії № 84, де зустрілися з керівництвом установи та засудженими.
Олексій Михайлович відповів щодо питання захисту та реалізації прав, свобод і законних інтересів засуджених, що утримуються в установах виконання покарань, порядок подання звернень до Європейського суду з прав людини тощо.

26 червня 2013 року
Сьогодні начальник управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в області Сергій Мишленик, відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів Іваничівського району у приміщені відділу державної виконавчої служби районого управління юстиції за адресою: смт. Іваничі, вул. Банківська, 6. Мешканців району, які прийшли на прийом до Сергія Вікторовича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду, щодо виплати аліментів, про виплати надбавки «дітям війни» тощо. На всі порушені заявниками питання начальником управління ДВС області були дані вичерпні відповіді.

26 червня 2013 року
П’ять з половиною місяців роботи нової системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, яка запроваджена в Україні з 01.01.2013 року, показали її ефективність та результативність. За вказаний період державними реєстраторами реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції Волинської області зареєстровано 15561 заяву та запит, з них: 9812 – про державну реєстрацію права власності, 290 – про державну реєстрацію іншого речового права, 1267 – про державну реєстрацію обтяження та 4027 запитів про надання інформації з держаного реєстру речових прав на нерухоме майно.
За даними Державної реєстраційної служби, державні реєстратори Волинської області є одними з лідерів за показниками роботи. Так, кількість задоволених заяв та запитів становить 15078 або 97% від розглянутих.
далі
26 червня 2013 року
Наказом Міністерства юстиції України від 10 червня 2013 року за № 1125/5 затверджено Порядок проведення «гарячої» телефонної лінії в Міністерстві юстиції України.
далі
25 червня 2013 року
З 29 травня по 27 червня 2013 року у Волинській області проходить місячник правових знань, який організувало Головне управління юстиції в області з нагоди 17-ї річниці Конституції України.
Сьогодні у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки було презентовано книжкову виставку, приурочену до 17-ї річниці Конституції України, «Конституція – правовий фундамент демократичного розвитку суспільства». На виставці було представлено видання, наявних у фонді книгозбірні й присвячених Основному закону.
У рамках місячника правових знань на презентації виставки перед присутніми з лекцією «Яким бути Основному закону» виступив головний спеціаліст сектору реєстрації нормативно-правових актів, правоосвітньої діяльності та систематизації законодавства головного управління юстиції Микола Герасимик.

21 червня 2013 року
До відома арбітражних керуючих
Міністерство юстиції України повідомляє про завершення заміни ліцензій на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).
далі

19 червня 2013 року
Сьогодні начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, у приміщенні Любомльського районного управління юстиції провів прийом жителів міста та району. Зазначимо, що такі виїзні прийоми громадян здійснюються керівництвом Головного управління юстиції у Волинській області щомісячно. Вони дають змогу безпосередньо поспілкуватися з населенням, дати роз’яснення на їх запити та почути від них пропозиції щодо покращення надання правової допомоги від районного управління і структурних підрозділів органів юстиції краю.

18 червня 2013 року
До відома органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій
Відповідно до підпункту 18 пункту 4 Положення про Міністерство юстиції, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 395, Міністерство юстиції здійснює офіційне видання збірників актів законодавства та кодексів України.
далі
18 червня 2013 року
До відома арбітражних керуючих
На виконання Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон) Міністерством юстиції України розроблено та затверджено наказом від 18.01.2013 № 130/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.01.2013 за № 148/22680, форми та порядок подання арбітражними керуючими (розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами) обов'язкових відомостей (інформації).
далі
17 червня 2013 року
До уваги громадян!

Для забезпечення доступу до послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно через мережу Інтернет у відділі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Луцького міського управління юстиції запроваджено попередній запис на прийом для подання документів.

13 червня 2013 року
Відбулася робоча нарада в режимі відеоконференції з заступником голови Державної реєстраційної служби України Іриною Кухаренко.
далі
12 червня 2013 року
Сьогодні в сесійній залі Луцької районної ради відбувся семінар з нотаріусами Волинської області щодо обговорення проблемних питань у нотаріальній діяльності.
далі
12 червня 2013 року
Вийшов друком черговий номер бюлетеня «Офіційний вісник України» від 11 червня 2013 року № 41.
«Офіційний вісник України» є офіційним виданням, яке видається Міністерством юстиції України відповідно до Указу Президента України від 13 грудня 1996 року № 1207 «Про опублікування актів законодавства в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України». У черговому номері бюлетеня опубліковано: постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України; нормативні акти міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, зареєстровані Міністерством юстиції України; рішення Європейського суду з прав людини.

06 червня 2013 року
Шановні керівники громадських об’єднань!
Нагадуємо, що з 10 червня по 01 липня 2013 року будуть проводитись інформаційні семінари-тренінги на тему: «Реалізація Закону України «Про громадські об’єднання», для громадських організацій та співробітників Реєстраційних служб управлінь юстиції.
далі
06 червня 2013 року
Шановні керівники громадських об’єднань!
Нагадуємо, що з 10 червня по 01 липня 2013 року будуть проводитись інформаційні семінари-тренінги на тему: «Реалізація Закону України «Про громадські об’єднання», для громадських організацій та співробітників Реєстраційних служб управлінь юстиції.
далі
06 червня 2013 року
Головне управління юстиції у Волинській області відповідно до ст.15 Закону України “Про державну службу” оголошує конкурс на заміщення вакантних посад державних службовців
далі
05 червня 2013 року
Відбулася оперативна нарада з начальниками міських, районних, міськрайонних управлінь юстиції та начальниками реєстраційних служб відповідних управлінь юстиції з основних питань діяльності реєстраційних служб області.
далі
05 червня 2013 року
До уваги громадян!
Оголошення про видачу направлень для вступу до Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» та Національного університету «Одеська юридична академія» у 2013 році
далі

04 червня 2013 року
Відбулася спільна нарада за участю представників управління ДВС Головного управління юстиції у Волинській області, начальників відділів державної виконавчої служби районих, міських та міськрайонних управлінь юстиції, представників Ягодинської митниці та ТзОВ «Оціночної компанії «Вега»
далі

04 червня 2013 року
Головним управлінням юстиції у Волинській області та управлінням Державної пенітенціарної служби у Волинській області, на виконання плану роботи щодо взаємодії між обома установами на 2013 рік, у травні місяці проведенні певні правоосвітні заходи.
далі
03 червня 2013 року
Кабмін постановою від 29.05.2013 N 379 затвердив Типовий порядок проведення конкурсу для надання супутніх послуг, пов'язаних з наданням адміністративних послуг, яким визначається загальна процедура проведення конкурсу для надання супутніх послуг у приміщеннях, у яких розміщуються центри надання адміністративних послуг, та інших приміщеннях, у яких надаються адміністративні послуги.
далі
30 травня 2013 року
З часу започаткування системи державної реєстрації прав станом на 23.05.2013, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державними реєстраторами реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції Волинської області зареєстровано 12448 заяв
далі
29 травня 2013 року
Міністерство юстиції України наказом від 29 квітня 2013 року № 819/5 вніс зміни до Регламенту роботи центрального засвідчувального органу, а саме скасував необхідність подання заявниками виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців для реєстрації засвідчувальних центрів органів виконавчої влади або інших державних органів та центрів сертифікації ключів.

24 травня 2013 року
До відома арбітражних керуючих
У зв'язку із багато численними зверненнями арбітражних керуючих щодо питань практичного впровадження вищезазначених змін та новел, а також з метою виявлення можливих недоліків таких нововведень, покращення знань та налагодження співпраці з арбітражними керуючими Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції (м.Київ, вул.Артема, 73, II поверх) за підтримки Міністерства юстиції 12 червня 2013 року о 10 год. проводитиме круглий стіл на тему: "Новий закон про банкрутство: проблеми та перспективи".
далі
23 травня 2013 року
Вчора начальник відділу організації та контролю за виконанням рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в області Сергій Гураль, відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів Старовижівського району у приміщені відділу державної виконавчої служби районого управління юстиції за адресою: смт. Стара Вижівка, вул. Жовтнева, 3а. Мешканців поліського району, які прийшли на прийом до Сергія Григоровича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду, щодо виплати аліментів, про виплати надбавки «дітям війни» тощо. На всі порушені заявниками питання начальником управління ДВС області були дані вичерпні відповіді.

20 травня 2013 року
Волинський регіональний організаційний комітет підбив підсумки VІ Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків «Мої права», приуроченого до Дня захисту дітей, організованого під егідою Координаційної ради молодих юристів при Міністерстві юстиції України. Голова Координаційної ради молодих юристів при головному управлінні юстиції Богдан Мандзюк як голова оргкомітету, задоволений участю молодих конкурсантів Волині у зазначеному конкурсі. Адже до оргкомітету надійшло 35 робіт, які зайняли призові місця у регіонах.
далі
18 травня 2013 року
Шановні керівники громадських об’єднань!
Запрошуємо Вас взяти участь в інформаційних семінарах на тему «Реалізація Закону України «Про громадські об’єднання», що проводитимуться для громадських організацій та співробітників Реєстраційних служб управлінь юстиції з 10 по 26 червня 2013 року.
далі
18 травня 2013 року
17 травня 2013 року відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю.
Одним з питань засідання комісії – хід виконання у 2012 році обласної програми з правової освіти населення. З вищезазначеного питання виступили заступник начальника головного управління юстиції Олексій Остапчук та головний спеціаліст з питань правової освіти Микола Герасимик.
Постійна комісія відмітила роботу Головного управління юстиції у Волинській області з надання правової допомоги громадян Волині.

17 травня 2013 року
З 1 липня 2013 року реєстраційні справи юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців будуть передані підрозділам Укрдержреєстру
далі
15 травня 2013 року
Сьогодні заступник начальника Головного управління юстиції у Волинській області Олексій Остапчук, відповідно до графіку, провів виїзний прийом громадян міста Ковеля та Ковельського району.
У приміщенні Ковельського міськрайонного управління юстиції, де здійснювався прийом, до нього звернулося семеро жителів регіону з питань соціального захисту інвалідів та «дітей війни», земельного законодавства, роботи органів юстиції щодо захисту законних прав та інтересів громадян.

14 травня 2013 року
З 29 травня по 27 червня 2013 року у Волинській області буде проведено місячник правових знань, який, згідно наказу від 13.05.2013 №103/11, організовує Головне управління юстиції з нагоди 17-ї річниці Конституції України.
У рамках місячника працівниками Головного управління юстиції у Волинській області будуть здійснені виступи у засобах масової інформації з метою роз'яснення серед населення державної правової політики, норм Конституції України та законів України, що визначають права та свободи громадян. Крім того, у червні буде проведено пряму телефонну “Гарячу лінію” з метою надання громадянам юридичних консультацій та правової допомоги, активізовано роботу громадських приймалень з надання безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим громадянам, створених при управліннях юстиції тощо.

13 травня 2013 року
Сьогодні делегація працівників Головного управління юстиції у Волинській області відвідала своїх підшефних – учнів Затурцівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат, що в Локачинському районі.
далі
13 травня 2013 року
До відома арбітражних керуючих
Відповідно до пункту 7 частини другої статті 98 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) зобов'язаний у порядку, встановленому законодавством надавати державному органу з питань банкрутства інформацію, необхідну для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі.
далі
13 травня 2013 року
Мін‘юст пропонує законодавчо врегулювати принцип «єдиного вікна» та підвищити кваліфікаційний рівень центрів адміністративних послуг
далі
13 травня 2013 року
Сектор з питань банкрутства інформує
Арбітражні керуючі – суб'єкти незалежної професійної діяльності: вимоги та порядок набуття статусу
далі
08 травня 2013 року
Сьогодні начальник управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в області Сергій Мишленик, відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів Горохівського району у приміщені відділу державної виконавчої служби районого управління юстиції за адресою: м. Горохів, вул. Воз’єднання, 8. Мешканців міста та району, які прийшли на прийом до Сергія Вікторовича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду, щодо виплати аліментів, про виплати надбавки «дітям війни» тощо. На всі порушені заявниками питання начальником управління ДВС області були дані вичерпні відповіді.

30 квітня 2013 року
Сьогодні начальник головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук в урочистій обстановці представив колективу Луцького міського управління юстиції нового керівника – Богдану Ярославівну Довгополову-Савотюк. Очільника міського управління призначено, згідно наказу Міністерства юстиції України від 22.04.2013 № 461/к, у порядку переведення, звільнивши її з посади начальника Горохівського районного управління юстиції. За чиновником збережено 11 ранг державного службовця.
Також, цього дня, працівникам головного управління юстиції було представлено завідувача сектору представництва інтересів держави та органів юстиції в судах – Оксану Миколаївну Мельник.

26 квітня 2013 року
Відповідно до пункту 13 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про громадські об’єднання» громадські організації, легалізовані на день введення цього Закону в дію шляхом повідомлення про заснування, протягом шести місяців з дня введення цього Закону в дію визначають особу (осіб), уповноважену представляти громадське об'єднання, з дотриманням вимог частини шостої статті 9 вищевказаного Закону та подають відомості щодо особи (осіб), передбачені пунктом 3 частини другої статті 16 Закону, до уповноваженого органу з питань реєстрації.
далі
24 квітня 2013 року
Мін‘юст пропонує припиняти підприємницьку діяльність протягом одного дня після подання заяви
далі
22 квітня 2013 року
Щороку, в третю суботу квітня, коли наша планета Земля вже готова до весняного оновлення в Україні святкують День довкілля. Цього року День довкілля та громадська ініціатива «Зробімо Україну чистою!» об’єднали сотні міст, десятки тисяч людей доброї волі
далі
19 квітня 2013 року
Під час другого дня роботи 10-а квартальної конференції проекту USAID "Правова країна"
далі
18 квітня 2013 року
У Луцьку проходить дводенна 10-а квартальна конференція проекту USAID «Правова країна», в рамках якої було оголошено про створення Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги.
далі
17 квітня 2013 року
Сьогодні начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, у приміщенні Ратнівського районного управління юстиції провів прийом жителів селища та району. Зазначимо, що такі виїзні прийоми громадян здійснюються керівництвом Головного управління юстиції у Волинській області щомісячно. Вони дають змогу безпосередньо поспілкуватися з населенням, дати роз’яснення на їх запити та почути від них пропозиції щодо покращення надання правової допомоги від районного управління і структурних підрозділів органів юстиції краю.

16 квітня 2013 року
відбулося засідання колегії Головного управління юстиції в області. На засіданні було розглянуто питання «Про результати комплексної перевірки роботи Горохівського районного управління юстиції та його відділів».
далі
12 квітня 2013 року
На виконання заходів щодо взаємодії між Головним управлінням юстиції у Волинській області та управлінням Державної пенітенціарної служби у Волинській області заступниками обох управлінь Олексієм Остапчуком та Юрієм Безушкевичем 11 квітня було обговорено питання щодо координації спільних дій у 2013 році, а також діяльності територіальних управлінь юстиції з установами виконання покарань підлеглих територій.
далі
12 квітня 2013 року
11 квітня 2013 року відбулась спільна нарада з приводу актуальних питань взаємодії органів державної реєстрації речових прав на нерухоме майно з органами Держземагенства. У заході взяли участь державні реєстратори реєстраційних служб районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції, нотаріуси області та представники ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України, Держземагенства, комунального прідприємства «Волинське БТІ». У роботі наради взяли участь та виступили начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук, начальник Головного управління Держземагенства у Волинській області Василь Василенко, директор Волинської філії державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України Олександр Вашкевич, директор «Комунального підприємства Волинського обласного бюро технічної інвентаризації» Олег Дмитрук, перший заступник начальника Головного управління юстиції у Волинській області Сергій Карасюк, начальник відділу державної реєстрації прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області Мирослава Микитюк та в. о. начальника відділу нотаріату Головного управління юстиції у Волинській області Євген Кухарик.

10 квітня 2013 року
Сьогодні начальник управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в області Сергій Мишленик, відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів Рожищенського району у приміщені відділу державної виконавчої служби районого управління юстиції за адресою: м. Рожище, вул. Незалежності, 24. Мешканців району, які прийшли на прийом до Сергія Вікторовича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду щодо виплати аліментів, про виплати надбавки «дітям війни» та чорнобильцям тощо. На всі порушені заявниками питання начальником управління ДВС області були дані вичерпні відповіді.

09 квітня 2013 року
До уваги керівників державних підприємств, установ та організацій
Згідно з концепцією централізованої системи обліку нормативно-правових актів та підтримання їх у контрольному стані офіційні періодичні друковані видання Міністерства юстиції України «Офіційний вісник України. Із змінами», «Систематичне зібрання чинного законодавства України», «Кодекси України» в теках з роз'ємними замками є важливим інструментом систематизації чинного законодавства України, значно спрощує роботу з підтримання текстів нормативно-правових актів у контрольному стані.
далі
05 квітня 2013 року
Міністерством юстиції затверджено Правила професійної етики нотаріусів України.
далі
05 квітня 2013 року
05 квітня 2013 року набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 28.03.2013 № 569/5 «Про затвердження Порядку проведення Державною реєстраційною службою України перевірок діяльності реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України»
далі
02 квітня 2013 року
Станом на 1 квітня 2013 року державними реєстраторами реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції Волинської області зареєстрували 6186 заяв
далі
01 квітня 2013 року
29 березня 2013 року в місті Києві відбувся Перший установчий з’їзд нотаріусів України. З’їзд одностайно ухвалив рішення про створення Нотаріальної палати України – професійної самоврядної організації нотаріусів України. Було затверджено статут організації. Всі делегати з’їзду одностайно обрали Президента Нотаріальної палати України – Павлову Людмилу Миколаївну. Обрані Рада НПУ, Ревізійна комісія, Інспекція з питань професійної відповідальності нотаріусів Нотаріальної палати України.
У роботі форуму взяли участь начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук та перший заступник начальника Сергій Карасюк.

27 березня 2013 року
Відбулася обласна селекторна нарада з головами райдержадміністрацій, районних рад та місцевого самоврядування, на якій розглядалися питання соціально-економічних реформ у галузі сільського господарства.
далі
27 березня 2013 року
Сьогодні начальник управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в області Сергій Мишленик, відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів Любешівського району у приміщені відділу державної виконавчої служби районого управління юстиції за адресою: смт. Любешів, вул. Незалежності, 95. Мешканців поліського району, які прийшли на прийом до Сергія Вікторовича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду щодо виплати аліментів, про виплати надбавки «дітям війни» та чорнобильцям тощо. На всі порушені заявниками питання начальником управління ДВС області були дані вичерпні відповіді.

27 березня 2013 року
Державна нотаріальна контора змінила адресу
Друга луцька державна нотаріальна контора, яка була розміщена на вулиці 8-го Березня, 1, змінила свою адресу. Віднині вона знаходиться на третьому поверсі дев’яти поверхового офісного приміщення на вулиці Винниченка, 67, кабінет 308. Телефон (03322)78-46-88, 78-46-78
Графік роботи: вівторок – четвер з 9.00 до 18.00 год. П’ятниця з 9.00 до 16.45 год. Субота з 9.00 до 18.00 год. Архівний час - щосереди з 9.00 до 13.00 год. Вихідні дні – неділя, понеділок

26 березня 2013 року
Об 11 годині в приміщенні відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луцького міського управління юстиції пройшло розширене засідання колегії Головного управління юстиції у Волинській області, на якій розглянули два питання
далі
26 березня 2013 року
Об 10 годині в приміщенні відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луцького міського управління юстиції пройшло розширене засідання колегії Головного управління юстиції у Волинській області
далі
22 березня 2012 року
Вчора у місті Луцьку відбувся обласний навчальний семінар лідерів учнівського самоврядування на тему: "Організація діяльності учнівського самоврядування в загальноосвітніх навчальних закладах", організований управлінням освіти і науки облдержадміністрації та головним управлінням юстиції в області.
далі
22 березня 2013 року
На юридичному факультеті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки 22 – 23 березня проходить ІХ Міжнародна науково-практична конференція молодих учених «Правове життя: сучасний стан та перспективи розвитку». Згідно регламенту науковці розглянуть наступні питання: теорія та історія держави і права, філософія права; конституційне, адміністративне, фінансове, міжнародне публічне право; цивільне господарське право та процес, сімейне, міжнародне приватне право; кримінальне право та процес, кримінологія, криміналістика; трудове право, право соціального забезпечення. Земельне, аграрне та екологічне право.
У роботі конференції взяв участь та виступив начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук, який подякував правникам за популяризацію ролі права у розбудові правової демократичної держави, наголосив на плідній співпраці викладачів та студентів юридичного факультету під час Всеукраїнського тижня права та ознайомив присутніх щодо розробки у 2013 році законодавчих актів та державних програм.

21 березня 2013 року
у Волинській області пройшли індивідуальні співбесіди з претендентами, які подали документи на участь у третьому конкурсі та пройшли попередні 2 етапи.
Співбесіду провела конкурсна комісія, яка була утворена головним управліннями юстиції в області. До складу комісії увійшли представники Міністерства юстиції, Координаційного центру, головного управління юстиції, ради адвокатів регіону, обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та громадських організацій адвокатів.
Індивідуальну співбесіду пройшли усі тринадцять претендентів, які успішно склали тестові завдання.
Під час співбесіди оцінюювався рівень мотивації адвоката до надання безоплатної правової допомоги, комунікабельності, емоційної врівноваженості та вміння представити приклади надання ним правової допомоги.

20 березня 2013 року
Сектор з питань банкрутства інформує
У відповідності до нового Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, який набув чинності 19 січня 2013 року в Україні створено перші дві Всеукраїнські саморегулівні організації арбітражних керуючих.
далі

20 березня 2013 року
Анонс!
26 березня 2013 року в приміщенні відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луцького міського управління юстиції буде проведено розширене засідання колегії Головного управління юстиції у Волинській області.
На порядок денний колегії виносяться наступні питання: «Стан роботи Головного управління юстиції у Волинській області по попередженню та профілактики корупційних діянь серед державних службовців системи органів юстиції області за 2012 рік»; «Про підведення підсумків діяльності органів юстиції області за 2012 рік та завдання на І – півріччя 2013 року»; «Стан роботи головного та територіальних управлінь юстиції щодо розгляду звернень та прийому громадян, звернень і запитів народних депутатів України за 2012 року в порівнянні з минулим роком» тощо.

19 березня 2013 року
Анонс!
20 березня 2013 року об 10.00 в приміщенні Волинської обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки (м. Луцьк, вул. Шопена, 11, третій поверх, читальний зал) відбудеться семінар з працівниками юридичних служб місцевих органів виконавчої влади, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, урядових органів в системі міністерств, державних підприємств, установ, організацій та органів місцевого самоврядування.
На семінарі будуть розглядатися питання порядку здійснення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, надання первинної та вторинної безоплатної правової допомоги громадянам тощо.
У заході візьмуть участь та виступлять працівники Головного управління юстиції у Волинській області а також адвокат, старший викладач, доцент кафедри цивільного права і процесу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, керівник юридичної клініки цього університету В. А. Єлов.

15 березня 2012 року
В Україні, і на Волині зокрема, пройшло анонімне письмове тестування адвокатів, які до 4 березня подали заяви та необхідні документи на участь у третьому конкурсі з відбору адвокатів, та успішно пройшли перший етап конкурсу – розгляд конкурсними комісіями поданих претендентами документів.
далі
15 березня 2012 року
14 – 16 березня 2013 року на базі юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки проходить ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з юридичних наук у формі підсумкової науково-практичної конференції, де автори кращих наукових робіт мають змогу зробити доповідь і в процесі дискусії захистити результати свого творчого доробку.
У роботі наукового форуму взяв участь та виступив начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук.

14 березня 2012 року
Про реалізацію Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх у Волинській області
На виконання п. 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 № 1039-р «Про затвердження Плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» в області проведена відповідна робота серед неповнолітніх з інформаційно-просвітницької діяльності, спрямованої на формування свідомого та поважливого ставлення до соціально позитивного способу життя.
далі
14 березня 2013 року
До уваги громадян!

Наказом Головного управління юстиції у Волинській області від 13 березня 2013 року № 29/10 створено інформаційно-консультативні групи для надання роз'яснень та допомоги у заповненні документів у сфері державної реєстрації прав у приміщені прийому громадян органу державної реєстрації прав
далі
14 березня 2013 року
Вчора, 13 березня, у рамках співпраці обласної наукової універсальної бібліотеки імені Олени Пчілки та Головного управління юстиції у Волинській області був проведений черговий виїзний прийом громадян спеціалістами управління юстиції. Цього разу відвідувачів приймальні цікавили питання надання адміністративних послуг, легалізація об’єднань громадян, трудове право, захист інтелектуальної власності. На всі порушені питання юристами головного правничого відомства були надані кваліфіковані роз’яснення та відповіді.

13 березня 2013 року
Сьогодні начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, у приміщенні Луцького районного управління юстиції провів прийом жителів міста та району. Зазначимо, що такі виїзні прийоми громадян здійснюються керівництвом Головного управління юстиції у Волинській області щомісячно. Вони дають змогу безпосередньо поспілкуватися з населенням, дати роз’яснення на їх запити та почути від них пропозиції щодо покращення надання правової допомоги від районного управління і структурних підрозділів органів юстиції краю.

13 березня 2013 року
відбувся семінар із спеціалістами реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції Волинської області, що забезпечують легалізацію громадських формувань. Перед присутніми виступила завідувач сектору державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області Алла Мазур, яка розглянула з учасниками заходу питання особливостей ведення Реєстру громадських об’єднань, правового статусу місцевих осередків громадських організацій, підстави направлення документів на доопрацювання тощо. Начальник відділу кадрової роботи та державної служби Валентина Панасюк звернула увагу присутніх на дотриманні вимог Законів України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції», а також на питанні етики поведінки державного службовця.

13 березня 2013 року
До уваги громадян!
Реалізація примусового виконання судових рішень та подальший контроль за станом виконання виконавчих документів здійснює управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області.
далі
07 березня 2013 року
До відома арбітражних керуючих
У зв'язку з надходженням до Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу листа Державної реєстраційної служби України від 13.02.2013 № 55-06-08-13 щодо питань, пов'язаних з отриманням інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно доводимо дану інформацію до Вашого відома.
далі

05 березня 2013 року
До відома арбітражних керуючих
Міністерство юстиції України повідомляє, що відповідно до пункту 4.8 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, затвердженого Постановою пленуму Вищого господарського суду України 16.01.2013 № 1, автоматизований відбір кандидата арбітражного керуючого здійснюється у встановленому Положенням порядку з урахуванням рівня кваліфікації, спеціалізації та участі арбітражного керуючого у справах про банкрутство.
далі

28 лютого 2013 року
Вчора, 27 лютого, спеціалістами Головного управління юстиції у Волинській області був проведений черговий прийом громадян в обласній науковій універсальний бібліотеці імені Олени Пчілки. До правників зверталися громадяни, яких хвилювали питання застосування нового Закону України «Про громадські об’єднання», укладення договору довічного утримання або спадкування, приватизація квартири, процедура отримання документів з відзнакою про закінчення вищої освіти тощо. На всі порушені питання юристами головного правничого відомства були надані кваліфіковані роз’яснення та відповіді.
Зазначимо, що з часу створення виїзної громадської приймальні працівниками головного управління юстиції та студентами юридичної клініки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки протягом січня-лютого поточного року громадянам обласного центру було надано понад 30 консультацій.

28 лютого 2013 року
Міністерство юстиції України наказом від 12.02.2013 N 256/5 установив нові тарифи за надання послуг державним підприємством "Інформаційний центр" Міністерства юстиції. Так, установлено тарифи
далі
25 лютого 2013 року
Щодо передачі функцій з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємці
далі
22 лютого 2013 року
У 2012 році функції державної реєстрації адвокатських об’єднань передані державним реєстраторам
далі
19 лютого 2013 року
До уваги громадян!
Реєстраційна служба змінила адресу

На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.02.2013 № 47-р «Деякі питання належного функціонування системи органів державної реєстрації речових прав на нерухоме майно» реєстраційна служба Луцького міського управління юстиції та реєстраційна служба Луцького районного управління юстиції змінили свою юридичну адресу.
Віднині вони знаходяться в приміщені комунального підприємства «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації», вулиця Січова, 22а, місто Луцьк, 43008.
Це створює умови для швидкого доступу юридичних та фізичних осіб до матеріалів технічної інвентаризації, реєстрових книг, а також архівних справ та якісного надання послуг при реєстрації речових прав на нерухоме майно.


15 лютого 2013 року
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1135-р. з 21 листопада 2011 року сектором з питань банкрутства Головного управління юстиції у Волинській області, відповідно до покладених на нього Положенням про сектор завдань, розпочато фактичне виконання повноважень у сфері банкрутства на території області.
У 2012 року Головним управлінням юстиції у Волинській області особлива увага приділялася дотриманню вимог чинного законодавства арбітражними керуючими, які є розпорядниками майна, керуючими санацією та ліквідаторами на підприємствах-банкрутах, що мають заборгованість із виплати заробітної плати працівникам.
далі

14 лютого 2013 року
Вчора в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки спеціалістами головного управління юстиції, котрі надають безоплатну первинну правову допомогу особам, які перебувають під юрисдикцією України, здійснено виїзний прийом громадян жителів обласного центру. У спеціально відведену для цього приймальну до юристів за правовою допомогою звернулося п’ятеро лучан, яких цікавили питання житлового, трудового та спадкового права. На всі порушенні заявниками питання спеціалістами управління були надані вичерпні відповіді. Зазначимо, що така правова допомога надається працівниками юридичного відомства у рамках співпраці головного управління юстиції з адміністрацією наукової бібліотеки у другу та четверту середу щомісяця, а юридичною клінікою Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, відповідно у першу та третю середу.

13 лютого 2013 року
Сьогодні під головуванням заступника голови Волинської обласної адміністрації Едуарда Стоєва відбувся брифінг щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно реєстраційною службою головного управління юстиції в області. Він повідомив, що тепер первинна та вторинна реєстрація прав власності на нерухоме майно є значно простіша.
далі
13 лютого 2013 року
Сьогодні заступник начальника Головного управління юстиції у Волинській області Олексій Остапчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, у приміщенні Рожищенського районного управління юстиції провів прийом жителів міста та району. Зазначимо, що такі виїзні прийоми громадян здійснюються керівництвом Головного управління юстиції у Волинській області щомісячно. Вони дають змогу безпосередньо поспілкуватися з населенням, дати роз’яснення на їх запити та почути від них пропозиції щодо покращення надання правової допомоги від районного управління і структурних підрозділів органів юстиції краю.

13 лютого 2013 року
Для забезпечення реалізації Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у редакції Закону України від 22.11.2011 № 4212-VI прийнято слідуючі нормативно-правові акти, які набули чинності, а саме:
далі

12 лютого 2013 року
До відома арбітражних керуючих

З метою формування складу Кваліфікаційної комісії арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) Міністерство юстиції оголошує про початок тридцятиденного строку подачі саморегулівними організаціями арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) повідомлень стосовно обраних ними представників.
далі

12 лютого 2013 року
Сьогодні голова облдержадміністрації Борис Клімчук провів засідання колегії у відеоселекторному режимі, на якій обговорили підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку області за 2012 рік.
далі

12 лютого 2013 року
11 лютого 2012 року заступник начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області взяв участь у програмі Волинського телебачення «Варто знати» щодо примусовогостягнення аліментів.

05 лютого 2013 року
До уваги громадян та благодійних організацій!
3 лютого 2013 року набрав чинності ЗАКОН УКРАЇНИ «Про благодійну діяльність та благодійні організації», прийнятий Верховною Радою України 5 липня 2012 року № 5073-VI.
Відповідно до статті 15 Закону державну реєстрацію благодійних організацій проводять державні реєстратори за місцезнаходженням благодійних організацій відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
У зв’язку з цим, документи на реєстрацію благодійних організацій слід подавати до державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за місцезнаходженням благодійних організацій.

05 лютого 2013 року
Сьогодні, в приміщенні луцького ДРАЦСу, в було проведено оперативну нараду з начальниками районних, міськрайоних, міських управлінь юстиції та начальниками реєстраційних служб відповідних управлінь юстиції з основних питань діяльності реєстраційних служб області.
далі
01 лютого 2013 року
Вчора було проведено спільну нараду за участю управління державної виконавчої служби головного управління юстиції та обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України. На нараді було розглянуто доручення Державної виконавчої служби України щодо проблемних питань примусового виконання судових рішень та подальшого здійснення контролю за станом виконання виконавчих документів про стягнення штрафів в користь органів Антимонопольного комітету України та пені нарахованої за несплату цих штрафів до держбюджету.
З інформацією із зазначених питань виступили: начальник управління ДВС в області Сергій Мишленик та його заступник Анатолій Клехо, а також голова Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Віктор Гупало.
На нараді прийнято рішення повідомляти стягувача про направлення подання до суду про обмеження боржника у виїзді за кордон.


01 лютого 2013 року
До уваги адвокатів!

Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги. Заяви для проходження конкурсу приймаються Головним управлінням юстиції у Волинській області , а також всіма районними, міськими (міст обласного значення), міськрайонними управліннями юстиції до 4 березня 2013 року.
З повним текстом оголошення можна ознайомитися у рубриці "Конкурс з відбору адвокатів" веб-сайту Головного управління юстиції у Волинській області.
Конкурсна комісія з відбору адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги при Головному управлінні юстиції у Волинській області


31 січня 2013 року
Сектор з питань банкрутства інформує

Для забезпечення реалізації Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у редакції Закону України від 22.11.2011 № 4212-VI Міністерством юстиції України прийнято низку нормативно-правових актів, а саме:
далі

31 січня 2013 року
в приміщенні Камінь-Каширського НВК № 2 відбулась конференція педагогічних працівників Камінь-Каширського району на тему: „Превентивне виховання учнів”. Взяв участь у цьому заході та виступив з доповіддю на тему: „Нормативно-правові акти з питань прав та обов’язків неповнолітніх. Цивільна, адміністративна відповідальність учнів, батьків, вчителів за порушення законодавства” начальник Камінь-Каширського районного управління юстиції Олексій Карпік.
Окрім того, начальник управління відповів на запитання педагогічних працівників району щодо окремих норм Сімейного кодексу України, Конвенції ООН про права дитини, порядку надання безоплатної правової допомоги громадянам.


29 січня 2013 року
У навчально-методичному центрі профспілок Волині пройшов четвертий тематичний короткостроковий семінар для сільських, селищних та міських (міст районного значення) голів Володимир-Волинського, Іваничівського, Ратнівського та Турійського районів на тему: «Організаційно-правові аспекти забезпечення сталого розвитку сільських територій».
Лекції для керівників місцевого самоврядування читали очільники профільних обласних управлінь. Особливу увагу виступаючі звертатали на майнові та земельні питання. Обговорювались також можливості місцевих та районних бюджетів у розрізі планування та організації будівництва соціально-важливих об’єктів.
У роботі семінару взяв участь і виступив заступник начальника Головного управління юстиції у Волинській області Олексій Остапчук.


28 січня 2013 року
28 січня - Міжнародний день захисту персональних даних.
В країнах Європи 26 квітня 2006 року Комітетом Міністрів Ради Європи було запроваджено День захисту персональних даних, який відзначається 28 січня, в річницю відкриття для підписання Конвенції про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних та Додаткового протоколу до Конвенції про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних стосовно органів нагляду та транскордонних потоків даних.
далі

25 січня 2013 року
У навчально-методичному центрі профспілок Волині пройшов третій тематичний короткостроковий семінар для сільських, селищних та міських (міст районного значення) голів Камінь-Каширського, Луцького, Любешівського та Любомльського районів на тему: «Організаційно-правові аспекти забезпечення сталого розвитку сільських територій».
Лекції для керівників місцевого самоврядування читали очільники профільних обласних управлінь. Особливу увагу виступаючі звертатали на майнові та земельні питання. Обговорювались також можливості місцевих та районних бюджетів у розрізі планування та організації будівництва соціально-важливих об’єктів.
У роботі семінару взяв участь і виступив заступник начальника Головного управління юстиції у Волинській області Олексій Остапчук.


24 січня 2013 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області на підставі листа Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області (від 22.01.2013 № 06-23/55-551) повідомляє реквізити рахунків для зарахування коштів, отриманих від плати за державну реєстрацію (крім реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), код класифікації доходів бюджету 22010900. Бюджетні рахунки відкриті в органах Державного казначейства України за місцезнаходженням (місце проживання) платників. Призначення платежу: плата за державну реєстрацію.
Реквізити рахунків

23 січня 2013 року
Затверджено графік участі працівників відділу нотаріату Головного управління юстиції у Волинській області в гарячій телефонній лінії у 2013 році згідно Наказу Головного управління юстиції у Волинській області № 15/11 від 23.01.2013
далі

23 січня 2013 року
Сьогодні о 15 годині у відділі читальних залів Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, на базі Пункту доступу громадян до правової інформації (ПДГ), відбулося урочисте відкриття виїзної громадської приймальні Головного управління юстиції у Волинській області з надання безоплатної первинної правової допомоги.
далі

23 січня 2013 року
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє, що 25 березня 2013 року о 10:00 год. Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату при Міністерстві юстиції України буде проведено кваліфікаційний іспит щодо допуску до нотаріальної діяльності.
далі

23 січня 2013 року
До уваги громадських організацій,
легалізованих шляхом повідомлення про заснування
до 01 січня 2013 року.

З метою виконання пункту 13 розділу У «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України « Про громадські об’єднання» громадським організаціям, легалізованим шляхом повідомлення про заснування до 01 січня 2013 року, необхідно подати до 01 липня 2013 року до уповноважених органів з питань реєстрації за місцезнаходженням громадського об’єднання відомості про особу (осіб), уповноважену представляти громадське об’єднання, із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові, дати народження, контактного номера телефону та інших засобів зв’язку, до яких додається письмова згода цієї особи.
Інформація подається на вимогу відповідно до листа ДРСУ від 18.01.2013 № 129/8-13-8.

22 січня 2013 року
Наказом Міністерства юстиції України від 09.01.2013 N 64/5 затверджено Порядок здійснення контролю (нагляду) за діяльністю саморегулівних організацій арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), яким встановлюється процедура здійснення Мін'юстом як державним органом з питань банкрутства контролю (нагляду) за діяльністю саморегулівних організацій арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) (далі - арбітражний керуючий).
далі
22 січня 2013 року
Сьогодні – День Соборності. Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Державним святом День Соборності України було встановлено Указом Президента від 21 січня 1999 року. Урочистий Акт Злуки Захiдно-Української Народної Республiки та Української Народної Республiки в єдину соборну Українську державу проголосила директорiя УНР 22 сiчня 1919 року на Софiйському майданi в Києвi. Захiдно-Українську Народну Республiку було проголошено 1 листопада 1918 року масовим виступом української iнтелiгенцiї та військових на теренах Австро-Угорської iмперiї в Галичинi. Столицею ЗУНР спочатку був Львiв, потiм Тернопiль, а з сiчня 1919 року – Станiслав (нині – Івано-Франківськ). Сьогодні по всій Україні пройдуть урочистості, присвячені Дню Соборності України.

21 січня 2013 року
ЗАТВЕРДЖЕНО ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ПЛАНОВИХ КОМПЛЕКСНИХ ПЕРЕВІРОК ОРГАНІЗАЦІЇ НОТАРІАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИХ НОТАРІАЛЬНИХ УСТАНОВ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2013 РІК
відкрити документ
21 січня 2013 року
ЗАТВЕРДЖЕНО ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ПЛАНОВИХ КОМПЛЕКСНИХ ПЕРЕВІРОК ОРГАНІЗАЦІЇ НОТАРІАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРИВАТНИХ НОТАРІУСІВ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2013 РІК
відкрити документ
18 січня 2013 року
З 19 січня 2013 року в Україні набуває чинності нова редакція Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Законом вводиться чимало нових новел у сфері банкрутства.
далі
18 січня 2013 року
Кабінет Міністрів пропонує запровадити заходи кримінально-правового характеру стосовно юридичних осіб, які вчинили корупційне правопорушення. Відповідний проект закону, який був ухвалений 16 січня на засіданні Кабінету Міністрів, розробляло Міністерство юстиції.
далі

18 січня 2013 року
До уваги громадян!
Міністерством юстиції України, відповідно до наказу від 29.12.2012 № 1335/7, затверджений Графік особистого прийому громадян посадовими особами структурних підрозділів Міністерства.
далі

17 січня 2013 року
До відома арбітражних керуючих.
Починаючи з 19 січня 2013 року протягом шести місяців Міністерство юстиції України буде здійснювати безоплатну заміну ліцензій на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).
далі

17 січня 2013 року
До уваги юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців!
Сектор з питань банкрутства Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє, що у зв’язку набранням чинності Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” від 22.12.2011 № 4212-VI з 19.01.2013 починає функціонувати Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство (далі – Реєстр підприємств), ведення якого відповідно до вказаного Закону покладено на державний орган з питань банкрутства.
далі

16 січня 2013 року
Сьогодні заступник начальника Головного управління юстиції у Волинській області Олексій Остапчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, у приміщенні Луцького міського управління юстиції провів прийом жителів обласного центру. Зазначимо, що такі виїзні прийоми громадян здійснюються керівництвом Головного управління юстиції у Волинській області щомісячно. Вони дають змогу безпосередньо поспілкуватися з населенням, дати роз’яснення на їх запити та почути від них пропозиції щодо покращення надання правової допомоги від районного управління і структурних підрозділів органів юстиції краю.

16 січня 2013 року
З 1 січня 2013 року введено в дію Закон України «Про громадські об’єднання», з цього ж дня втратив чинність Закон України «Про об’єднання громадян» № 2460-XII від 16.06.1992.
далі
15 січня 2013 року
Сьогодні в обласному центрі Волині пройшов другий тематичний короткостроковий семінар для сільських, селищних та міських (міст районного значення) голів Горохівського, Маневицького, Старовижівського та Шацького районів на тему: «Організаційно-правові аспекти забезпечення сталого розвитку сільських територій».
Лекції для керівників місцевого самоврядування читали очільники профільних обласних управлінь. Особливу увагу виступаючі звертатали на майнові та земельні питання. Обговорювались також можливості місцевих та районних бюджетів у розрізі планування та організації будівництва соціально-важливих об’єктів.
Перед учасниками семінару виступили і представники Головного управління юстиції у Волинській області: заступник начальника Олексій Остапчук, начальник та заступник начальника управління державної виконавчої служби управління юстиції Анатолій Клехо.

15 січня 2013 року
15 січня 2013 року набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 26.12.2012 № 1947/5 «Про встановлення розміру плати за пошук банками інформації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно». Наказом установлено, що розмір плати за здійснення одного пошуку банками інформації про іпотеку, обтяження нерухомого майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно становить 68 гривень 00 копійок

14 січня 2013 року
Міністерство юстиції пропонує спростити процедури припинення суб’єктів господарювання шляхом обмеження максимального строку заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, та фізичної особи – підприємця, яка припиняє підприємницьку діяльність.
далі
10 січня 2013 року
Наказом Головного управління юстиції № 610/2 від 26.12.2012 затверджено План проведення в органах державної реєстрації перевірок щодо дотримання законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців на 2013 рік.
далі
10 січня 2013 року
У зв'язку з численними зверненнями стосовно звільнення від сплати державного мита під час проведення державної реєстрації речових прав та їх обтяжень (далі-державна реєстрація прав), які виникли та зареєстровані відповідно до законодавства, яке діяло до 01.01.2013, доводимо до відома наступну інформацію.
далі
10 січня 2013 року
З 1 січня 2013 року набирають чинності положення 2 кодексів, 52 законів, 36 актів Кабміну та 1 указу Президента України З 1 січня 2013 року в Україні набирають чинності положення 2 кодексів, 52 законів, 36 актів Кабміну та 1 указу Президента України. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович з посиланням на дані Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, утримувачем якого є Міністерство юстиції.
далі
09 січня 2013 року
Сьогодні в обласному центрі Волині пройшов перший тематичний короткостроковий семінар для сільських, селищних та міських (міст районного значення) голів Ківерцівського, Ковельського, Локачинського, Рожищенського районів на тему: «Організаційно-правові аспекти забезпечення сталого розвитку сільських територій».
Лекції для керівників місцевого самоврядування читали очільники профільних обласних управлінь. Особливу увагу виступаючі звертатали на майнові та земельні питання. Обговорювались також можливості місцевих та районних бюджетів у розрізі планування та організації будівництва соціально-важливих об’єктів.
Перед учасниками семінару виступили і представники Головного управління юстиції у Волинській області: заступник начальника Олексій Остапчук, начальник та спеціалісти реєстраційної служби Сергій Передон, Мирослава Микитюк та Алла Мазур.

03 січня 2013 року
Наказом Головного управління юстиції № 1/11 від 02.01.2013 затверджено План – графік проведення безвиїзних та виїзних перевірок щодо дотримання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів органами виконавчої влади, а також іншими органами, нормативно-правові акти яких, відповідно до законодавства, підлягають державній реєстрації у Головному управлінні юстиції у Волинській області на 2013 рік

02 січня 2013 року
Наказом Головного управління юстиції № 70/48 від 27.12.2012 затверджено графік роботи виїзної громадської приймальні Головного управління юстиції у Волинській області з надання безоплатної первинної правової допомоги при обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.

28 грудня 2012 року
До уваги громадян!

Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області з 01.01.2013 працюватиме за таким графіком роботи: Понеділок – середа, остання субота місяця з 9.00 до 18.00 год.
Четвер з 9.00 до 20.00 год.
П'ятниця з 9.00 до 16.45 год.
Обід: з 13.00 до 13.45 год.
Вихідні дні – субота (крім останньої суботи місяця), неділя.
Прийом громадян здійснюватиметься за адресою: Україна, 43001, м. Луцьк, вул. Володимирська, 1. Телефон/факс: (0332) 78-46-68

28 грудня 2012 року
27 грудня 2012 року відбувся семінар з питань запровадження системи державної реєстрації прав на нерухоме майно та реалізації вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно» за участю Передона С.В., начальника реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області, працівників відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області, керівників та спеціалістів реєстраційних служб районних, міських та міськрайонних управлінь юстиції області.
далі
25 грудня 2012 року
Наказом № 592/2 від 17.12.2012 Головного управління юстиції у Волинській області затвердено графік особистого виїзного прийому громадян начальником головного управління юстиції в області.

18 грудня 2012 року
Начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук взяв участь в урочистостях та привітав начальника управління МВС України у Волинській області Олександра Дмитровича Терещука, працівників та ветеранів УМВС області з професійним святом – Днем міліції України.
далі
18 грудня 2012 року
Сьогодні заступник начальника Головного управління юстиції у Волинській області Олексій Остапчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, у приміщенні Ківерцівського районного управління юстиції провів прийом жителів цього регіону. Зазначимо, що такі виїзні прийоми громадян здійснюються керівництвом Головного управління юстиції у Волинській області щомісячно. Вони дають змогу безпосередньо поспілкуватися з населенням, дати роз’яснення на їх запити та почути від них пропозиції щодо покращення надання правової допомоги від районного управління і структурних підрозділів органів юстиції краю.

18 грудня 2012 року
Анонс!
20 грудня 2012 року об 11.00 в приміщенні навчально-методичного центру профспілок (м. Луцьк, пр-т Відродження, 24) буде проведено розширену нараду усіх приватних та державних нотаріусів Волині. На нараді будуть розглядатися питання стану підготовки нотаріусів області до виконання функцій державного реєстратора прав на нерухоме майно.
У нараді візьмуть участь представник Міністерства юстиції України І. Б. Євтушенко, начальник головного управління юстиції в області І. В. Оксенчук, начальник реєстраційної служби головного управління юстиції в області С. В. Передон, директор Волинської філії ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України О. М. Вашкевич, начальник головного управління Держземагентства у Волинській області В. М. Василенко.

17 грудня 2012 року
Наказом Міністерства юстиції України № 1277/7 від 12.12.2012 «Про нагородження працівників державної виконавчої служби» за особисті досягнення у виконанні завдань, пов’язаних з розбудовою суверенної, демократичної, правової держави, зразкове виконання службових обов’язків та з нагоди професійного свята – Дня працівника державної виконавчої служби – відомчою заохочувальною відзнакою Міністерства юстиції України – нагрудним знаком “За сумлінну службу в органах державної виконавчої служби” нагороджено Наумчук Ольгу Володимирівну, заступника начальника відділу державної виконавчої служби Маневицького районного управління юстиції Волинської області.
Вітаємо!

17 грудня 2012 року
З 10 по 15 грудня в Україні проходив Всеукраїнський тиждень права. У рамках проведення цього заходу та з нагоди п’ятої річниці заснування Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України у Києві 12 грудня пройшов V З’їзд Координаційних рад молодих юристів. У роботі форуму від Волині взяв участь голова Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Волинській області Богдан Мандзюк.
За активну роботу розбудови правового суспільства та з нагоди п’ятої річниці створення Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України голові Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Волинській області Богдану Мандзюку вручено Подяку.

14 грудня 2012 року
Начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук взяв участь в урочистостях та привітав працівників апеляційного суду Волинської області з нагоди професійного свята – Дня працівників суду
далі
13 грудня 2012 року
Начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук та начальник управління державної виконавчої служби головного управління юстиції в області Сергій Мишленик взяли участь у засіданні колегії прокуратури Волинської області.
На засіданні, яке проходило під головуванням прокурора Волині Андрія Параки, відбулося обговорення стану додержання в області законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, та ефективність прокурорського нагляду з цих питань.

12 грудня 2012 року
У приміщені головного управління юстиції відбувся семінар із спеціалістами реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції Волині, які забезпечують легалізацію громадських формувань.
далі
11 грудня 2012 року
10 грудня у відділі читальних залів обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки о 15 годині відбулася інформаційно-правова година «Доступ до правосуддя та правова обізнаність громадян», приурочена до відзначення в області Міжнародного дня прав людини, за участю спеціалістів Головного управління юстиції у Волинській області Миколи Герасимика, Ірини Б’ялої та голови Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Волинській області Богдана Мандзюка.
далі
10 грудня 2012 року
Сьогодні відзначають Міжнародний день прав людини, який знаменує річницю ухвалення Генеральною асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини у 1948 році.
далі
10 грудня 2012 року
За активну громадянську позицію, пропагування правових знань серед населення області, сумлінну працю, та з нагоди відзначення Всеукраїнського тижня права оголошено Подяку начальника Головного управління юстиції у Волинській області групі викладачів юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки
далі
10 грудня 2012 року
Сьогодні відзначають Міжнародний день прав людини, який знаменує річницю ухвалення Генеральною асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини у 1948 році.
далі
07 грудня 2012 року
Мінстерством юстиції України видано Наказ, згідно якого до 1 січня 2013 року усі нотаріуси мають бути забезпечені печатками державного реєстратора прав на нерухоме майно.

05 грудня 2012 року
Анонс!

З нагоди проведення в області з 10 по 16 грудня 2012 року Всеукраїнського тижня права Головним управлінням юстиції у Волинській області заплановано провести такі найважливіші заходи:
далі
05 грудня 2012 року
В області з 10 по 16 грудня 2012 року пройде Всеукраїнський тиждень права. Захід проводиться на виконання Указу Президента України від 8 грудня 2008 року №1149 “Про Всеукраїнський тиждень права”, розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2012 року №562-р “Про затвердження плану заходів з проведення у 2012 році Всеукраїнського тижня права” та на виконання наказу Міністерства юстиції України від 18.09.2011 №899/7 «Про затвердження Плану заходів Міністерства юстиції України з проведення у 2012 році Всеукраїнського тижня права». З цього приводу наказом начальника Головного управління юстиції у Волинській області від 28 вересня 2012 року № 494/2 затверджено План заходів Головного управління юстиції у Волинській області з проведення в області з 10 по 16 грудня 2012 року Всеукраїнського тижня права.

04 грудня 2012 року
3 грудня 2012 року начальник реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області Передон С.В. та начальник відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області Микитюк М.В., взяли участь у програмі Волинського телебачення «Варто знати» щодо нової процедури державної реєстрації речових прав на нерухоме майно з 01.01.2013 року.

04 грудня 2012 року
28 листопада 2012 року набув чинності Закон України від 06.11.2012 № 5475-VІ «Про всеукраїнський референдум».
Законом передбачено, що всеукраїнський референдум може бути: про схвалення нової редакції Конституції України, внесення змін до Конституції України, скасування, втрату дії або визнання недійсним закону про внесення змін до Конституції; про ухвалення чи скасування закону України або внесення змін до діючого закону; з будь-якого питання, за винятком тих, щодо яких референдум не допускається згідно з Конституцією.
Всеукраїнський референдум проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу (яким на день голосування виповнилося вісімнадцять років), за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.

30 листопада 2012 року
Відбулося засідання колегії головного управління юстиції в області. На засіданні розглядалося питання про результати комплексної перевірки роботи Маневицького районного управління юстиції та його відділів.
З доповіддю про результати комплексної перевірки виступив перший заступник начальника головного управління юстиції Сергій Карасюк.
Учасники колегії детально проаналізували роботу Маневицького районного управління юстиції та його відділів. З розглянутих питань на колегії прийнято відповідні рішення.

29 листопада 2012 року
Головним управлінням юстиції у Волинській області, відповідно до Положення про Головні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23 червня 2011 року № 1707/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 червня 2011 року за N 759/19497 та Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року N 731 (із змінами), затверджено «Порядок подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Головного управління юстиції у Волинській області, територіальних управлінь юстиції, та проведення їх державної реєстрації».
далі
29 листопада 2012 року
Відповідно до Плану-графіка проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, затвердженого наказом Міністерства юстиції від 15 жовтня 2012 року № 1516/5, відбувся третій етап конкурсу адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги на Волині.
далі
28 листопада 2012 року
У приміщені головного управління юстиції відбувся семінар з працівниками територіальних управлінь юстиції, які відповідальні за нормативне регулювання законодавства.
далі
27 листопада 2012 року
До уваги адвокатів!
Конкурсна комісія з відбору адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги при Головному управлінні юстиції у Волинській області повідомляє, що 29 листопада 2012 року відповідно до Плану-графіка проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, затвердженого наказом Міністерства юстиції від 15 жовтня 2012 року № 1516/5, на Волині розпочнеться третій етап конкурсу адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги.
далі
27 листопада 2012 року
Відповідно до Плану заходів щодо реалізації Закону України «Про громадські об’єднання» у 2012 році, затвердженого наказом Державної реєстраційної служби України від 11.06.2012 № 999, та з метою надання методичної допомоги реєстраційним службам та громадським організаціям у виконанні вищезгаданого закону, сьогодні, у місті Львові, було проведено регіональний семінар-тренінг на тему «Реалізація Закону України «Про громадські об’єднання». Організаторами даного заходу виступили Державна реєстраційна служба України, Громадська рада при Укрдержреєстрі та Координатор проектів ОБСЄ в Україні.
далі
26 листопада 2012 року
Регіональний семінар нотаріусів у Луцьку
Нотаріальна спільнота країни активно готується до концептуальних змін у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їхніх обтяжень, згідно з якими з 1 січня 2013 року державні та приватні нотаріуси отримають повноваження державних реєстраторів. Аби допомогти нотаріусам розібратися з покладеними на них державою обов’язками, Українська нотаріальна палата запровадила серію короткотермінових регіональних навчальних семінарів, присвячених роз’ясненню основних положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», і не тільки. Такий семінар пройшов і на Волині.
далі
22 листопада 2012 року
Анонс!
23 листопада 2012 року Українська нотаріальна палата спільно з Інститутом підвищення кваліфікації працівників органів нотаріату проведе семінар для нотаріусів Волинської області.
На семінарі будуть розглянуті питання:
1. Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно.
2. Окремі питання, що виникають при оформленні спадкових справ.
3. Проблемні питання нотаріальної практики.
Місце проведення семінару – м. Луцьк, Київський майдан, 9 (сесійна зала обласної ради). Початок семінару о 10 годині.

21 листопада 2012 року
До уваги адвокатів!
Конкурсна комісія з відбору адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги при Головному управлінні юстиції у Волинській області повідомляє, що 23 листопада відбудеться ІІ етап – письмове тестування претендентів з 10 до 12 години за адресою: м. Луцьк, вул. Винниченка, 30, аудиторія 66 (юридичний факультет Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки). Початок реєстрації учасників конкурсу проводиться з 9 до 10 години. Нагадаємо, що на участь у конкурсі надійшло 28 заяв від адвокатів, які зголосилися надавати безоплатну вторинну правову допомогу.

21 листопада 2012 року
Сьогодні заступник начальника Головного управління юстиції у Волинській області Олексій Остапчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, у приміщенні Маневицького районного управління юстиції провів прийом жителів цього поліського регіону. Зазначимо, що такі виїзні прийоми громадян здійснюються керівництвом Головного управління юстиції у Волинській області щомісячно. Вони дають змогу безпосередньо поспілкуватися з населенням, дати роз’яснення на їх запити та почути від них пропозиції щодо покращення надання правової допомоги від районного управління і структурних підрозділів органів юстиції краю.

20 листопада 2012 року
Відсьогодні для всієї правової системи держави розпочався інший відлік часу: з нуля годин 20 листопада набув чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс України. Документ, ухвалення якого було однією з умов членства України в Раді Європи, відповідає сучасним демократичним стандартам і надає в розпорядження правоохоронних органів апробовані цивілізованим світом дієві механізми боротьби зі злочинністю.
далі
20 листопада 2012 року
Минулої суботи на спортивних майданчиках «Олімпійського учбово-спортивного центру», що у місті Києві, відбувся перший турнір з міні-футболу серед команд органів державної виконавчої служби.
далі
19 листопада 2012 року
Сектор державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян повідомляє, що згідно відповідного правового висновку та наказу від 19.11.2012 № 547/2 реєстраційною службою Головного управління юстиції у Волинській області визнано недійсним свідоцтво про державну реєстрацію газети „Краєвид”, серії ВЛ № 070.

16 листопада 2012 року
Шановні керівники громадських організацій !
Укрдержреєстр запрошує Вас взяти участь у семінарі-тренінгу на тему «Реалізація Закону України «Про громадські об'єднання», що проводиться для громадських організацій 27 листопада 2012 року.
далі
16 листопада 2012 року
08 листопада 2012 року начальник відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області Микитюк М.В., виступила у програмі Волинського радіо «Правова культура» про зміни в системі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, які відбудуться з 01.01.2013 року.

16 листопада 2012 року
24 жовтня 2012 року до Верховної ради України після доопрацювання був внесений проект Закону України «Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" щодо ставок за проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно» (реєстраційний номер 8296-д).
Даним проектом пропонується встановити розмір державного мита за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно на рівні семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на сьогоднішній день становить 119 грн. Документ також встановлює розмір державного мита за реєстрацію іншого речового права на нерухоме майно, обтяження права на нерухоме майно, на рівні трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 грн. Передбачається, що вказані мита будуть зараховуватися до Державного бюджету України.
Закон у разі його прийняття набуде чинності з 1 січня 2013 року.

15 листопада 2012 року
Кабінет Міністрів на своєму черговому засіданні 14 листопада 2012 року, схвалив проект Адміністративно-процедурного кодексу України. Майбутній кодекс, проект якого розробляло Міністерство юстиції, чітко регламентує процедуру відносин особи і влади.
Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, досі більшість процедурних елементів відносин органів влади з громадянами або не регулювалися законодавством взагалі, або ж регулювалися підзаконними нормативно-правовими актами.
Адміністративно-процедурний кодекс покликаний законодавчо визначити межі для адміністративного органу, змушуючи його чітко слідувати букві закону у своїй діяльності. Кодекс дозволить на законодавчому рівні захистити права і законні інтереси особи у відносинах з державою, сприятиме обмеженню проявів бюрократизму, свавілля та корупції з боку службовців, підвищить ефективність роботи органів влади.

14 листопада 2012 року
Національним агентством України з питань державної служби видано наказ від 28.09.2012 № 194, яким внесено зміни до Загальних правил поведінки державного службовця, затверджених наказом Головного управління державної служби України від 04.08.2010 № 214. Зазначеним наказом державним службовцям зобов’язано додержуватися загально визначених етичних норм поведінки, культури спілкування, уникати нецензурної лексики, не допускати використання підвищеної інтонації під час спілкування.
Крім того, у новій редакції викладено пункт 2.11 згідно якого у разі отримання для виконання рішення чи доручень, що суперечать законодавству України або становлять загрозу охоронюваним правам, свободам чи інтересам окремих громадян, юридичних осіб, держави або суспільним інтересам, державний службовець зобов’язаний негайно в письмовій формі повідомити про це керівника органу державної влади, у якому він працює.

14 листопада 2012 року
13 листопада 2012 року за сприянням Головного управління юстиції у Волинській області в Луцькій НВК «Гімназія № 14» у рамках Місячника правових знань спеціалістами Луцького міського і районного управлінь юстиції, зокрема Ольги Костюк, Діани Омелянчук та Інни Кирилюк проведено виховну годину з учнями 7-го та 9-го класів на тему: «Підліток і закон». Також під час проведення правоосвітнього заходу відбувся показ фільму «Життя – це вибір…». Після його ретрансляції учасники заходу висловили своє ставлення до побаченого, дали свою правову оцінку тим негативним явищам, які спонукають підлітків до вчинення злочинів.

14 листопада 2012 року
Сектор з питань банкрутства повідомляє.
Міністерство юстиції України у зв’язку з надходженням на адресу Міністерства та його територіальних органів запитів прокуратури з проханням надати інформацію, необхідну для забезпечення проведення перевірки підприємств-банкрутів, що мають заборгованість з виплати заробітної плати, заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами, актів перевірок додержання арбітражними керуючими ліцензійних умов, звертає увагу на таке.
далі
12 листопада 2012 року
12 листопада 2012 року Головним управлінням юстиції у Волинській області на виконання пункту 3 розділу ІІ Плану заходів із запровадження системи державної реєстрації прав на нерухоме майно та реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно» проведено теоретичне заняття з групою приватних нотаріусів як спеціальних суб’єктів, на яких покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно.
В проведенні заходу брали участь: в.о. начальника відділу нотаріату Кухарик Є.І., головний спеціаліст відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області Лукашук З.Л., представник Волинської філії ДП «Інформаційний центр» Савицька М.І.
Згідно затвердженого графіку аналогічні заняття будуть проведені 13, 14. 19, 20 листопада 2012 року з групами нотаріусів та консультантів держнотконтор, приватними нотаріусами та помічниками приватних нотаріусів.

09 листопада 2012 року
Міністерством юстиції України прийнято наказ від 23.10.2012 № 1560/5 "Про внесення змін до Порядку проведення спеціальної перевірки наявності в осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, корпоративних прав", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24.10.2012 за № 1784/22096, який дає змогу оптимізувати роботу по проведенню спеціальної перевірки наявності в осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, корпоративних прав.
Зміни до Порядку надають права підпису інформації про результати перевірки, що проводиться реєстраційними службами головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, начальникам відповідних служб, а у разі відсутності – особам, які виконують обов’язки, або заступникам начальника відповідно до розподілу функціональних обов’язків та виключення норми щодо обов’язковості проставлення на інформації печатки.

8 листопада 2012 року
До відома органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, органів освіти та навчальних закладів.
Протягом кількох останніх років Міністерство юстиції України впроваджує централізовану систему упорядкування актів законодавства. Здійснює це через реалізацію ряду проектів, зокрема підготовку та видання періодичних друкованих видань: «Офіційний вісник України. Зі змінами», «Систематичне зібрання чинного законодавства України», «Кодекси України», що виходять у теках з роз’ємними замками, з можливістю підтримання текстів актів законодавства у контрольному стані.
далі
06 листопада 2012 року
06 листопада 2012 року Верховною Радою України у другому читанні та в цілому прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про безоплатну правову допомогу».
далі
05 листопада 2012 року
з 01 січня 2013 року почне діяти Кодекс цивільного захисту України
Кодексом врегульовано відносини, пов’язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначати повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов’язки громадян України, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності.
Одне з найголовніших досягнень даного нормативно-правового акта є впровадження заходів для зменшення наглядових та контрольних функцій у сфері техногенної та пожежної безпеки. Повністю скасовується процедура отримання дозволів органів пожежної безпеки на початок робіт, встановлюється виключно судовий порядок зупинення роботи суб'єктів господарювання і лише за наявності порушень, що створюють загрозу життю або здоров'ю людей. Це у свою чергу дозволить суттєво полегшити умови ведення бізнесу в Україні.

02 листопада 2012 року
У місті Луцьку в конференц – залі готелю «Україна» відбувся запланований круглий стіл з адвокатами області з обговорення організаційних питань забезпечення функціонування системи безоплатної правової допомоги в Україні з 1 січня 2013 року, результатів першого конкурсу з відбору адвокатів, а також підготовки до проведення другого конкурсу з відбору адвокатів, організований спільно з Волинською кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури та Головним управлінням юстиції у Волинській області.
З даних питань виступили: голова Волинської КДКА, заступник голови конкурсної комісії з відбору адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги при Головному управлінні юстиції у Волинській області Галина Руденко та секретар цієї комісії Микола Герасимик.
Зазначимо, що станом на 02 листопада 2012 року до конкурсної Комісії від адвокатів на участь у конкурсі подано вісім заяв. Нагадаємо, що прийом документів від претендентів здійснюється до 19 листопада 2012 року включно.

02 листопада 2012 року
01 листопада 2012 року відбулася спільна нарада за участю Управління державної виконавчої служби головного управління юстиції та Державної податкової служби у Волинській області.
На нараді розглянуто доручення Державної виконавчої служби України щодо розробки та затвердження планів заходів з налагодження ефективної взаємодії з органами виконавчої влади, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України в частині забезпечення виконання рішень про стягнення коштів на користь держави, обговорення актуальних питань, спрямованих на підвищення ефективності виконання рішень вказаної категорії.
З інформацією із зазначеного питання виступили: начальник управління ДВС в області Сергій Мишленик та його заступник Анатолій Клехо, заступник голови ДПС І.Ф. Степанюк., та начальник відділу погашення податкового боргу ДПС у Волинській області М.А. Андросюк
На нараді прийнято рішення щодо виконання доручення Державної виконавчої служби України.

01 листопада 2012 року
31 жовтня 2012 року відбулася робоча нарада за участю Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України та Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області. На нараді розглядалися питання щодо виконання доручення Антимонопольного комітету України від 26.10.2012 № 6-01/9690 щодо стану виконання судових рішень зі стягнення штрафів і пені в державний бюджет, накладених адміністративною колегією відділення.
далі
01 листопада 2012 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє, що 31.10.2012 Головним управлінням юстиції у Волинській області видано накази: № 528/2 „Про визнання свідоцтва про державну реєстрацію газети „Робітниче слово” недійсним” (свідоцтво про державну реєстрацію ВЛ № 052 від 25.09.1994), № 529/2 „Про визнання свідоцтва про державну реєстрацію журналу „Нерухомість” недійсним” (свідоцтво про державну реєстрацію ВЛ № 137 від 10.01.1999), № 531/2 „Про визнання свідоцтва про державну реєстрацію газети «Рекламно-інформаційний вісник ВАТ „Ковельсільмаш» недійсним” (свідоцтво про державну реєстрацію ВЛ № 169 від 19.01.2001).

01 листопада 2012 року
До уваги адвокатів !
На виконання пункту 27 Порядку і умов проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1362 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2012 року № 915), прийнято Наказ Міністерства юстиції України від 30 жовтня 2012 року № 1582/5 «Про затвердження Переліку питань для тестування претендентів під час другого етапу конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги».
далі
31 жовтня 2012 року
Міністерство юстиції затвердило нову редакцію Порядку подання до Адміністрації Президента України матеріалів про помилування та виконання Указів Президента України про помилування. Відповідний наказ від 28 вересня 2012 року № 1439/5 підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович який набрав чинності 26 жовтня 2012 року після опублікування в «Офіційному віснику України» № 79.
далі
26 жовтня 2012 року
Проведено спільну нараду головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області та управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області, на якій було розглянуто результати проведених спільних перевірок відповідно до спільного наказу Головного управління юстиції у Волинській області та головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 10.02.12 №59/13 та заходи щодо фактичного виконання проваджень, що перебувають на виконанні в органах ДВС.
далі
22 жовтня 2012 року
До уваги адвокатів! Конкурсна комісія з відбору адвокатів при Головному управлінні юстиції у Волинській області повідомляє, що затверджено форми документів, що використовуватимуться під час проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги.
далі
19 жовтня 2012 року
15 жовтня поточного року Міністерством юстиції прийнято наказ № 1516/5 «Про проведення конкурсу адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги», яким розпочато процедуру залучення адвокатів до надання безоплатної вторинної правової допомоги та затверджено План-графік проведення конкурсу. Відбір документів для участі у конкурсі триватиме до 19 листопада 2012 року Головним управлінням юстиції у Волинській області та територіальними управліннями юстиції, у той час як сам конкурс відбуватиметься з 19 листопада по 10 грудня поточного року.
Як повідомлялося раніше, з 1 січня 2013 року набирають чинності положення Кримінального процесуального кодексу України у частині надання безоплатної правової допомоги у кримінальному провадженні. З цього часу безоплатна вторинна правова допомога надаватиметься через спеціально утворені центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги через механізм, закладений у Законі України «Про безоплатну правову допомогу».

19 жовтня 2012 року
На виїзному прийомі громадян у Локачинському районі, який здійснював начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук 18 жовтня цього року, жителів цього краю цікавили різні питання, в тому числі і щодо виконання судових рішень, соціального захисту населення, реформування органів юстиції тощо. На всі порушенні питання дано кваліфіковані відповіді.

18 жовтня 2012 року
З метою забезпечення належної реалізації положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» реєстраційними службами головного, районних, міських та міськрайонних управлінь юстиції області проведено спільні наради з представниками державних податкових служб Волинської області, спрямовані на роз’яснення необхідності подання органами державної податкової служби з 01.01.2013 заяв на проведення державної реєстрації податкових застав, предметом яких є нерухоме майно, до органів державної реєстрації прав у зв’язку із здійсненням з 01.01.2013 державної реєстрації таких застав у порядку визначеному Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

18 жовтня 2012 року
Сьогодні начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, у приміщенні Локачинського районного управління юстиції проведе прийом жителів цього регіону. Зазначимо, що очільник юридичного відомства такі прийоми громадян здійснює щомісячно. Вони дають змогу безпосередньо поспілкуватися з населенням, дати роз’яснення на їх запити та почути від них пропозиції щодо покращення надання правової допомоги від районного управління і структурних підрозділів органів юстиції краю.

17 жовтня 2012 року
До уваги адвокатів!
З метою відбору претендентів для включення їх до Реєстру адвокатів, які будуть надавати безоплатну вторинну правову допомогу з січня 2013 року на постійній основі за контрактом, та Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі на підставі договору, на виконання наказу Міністерства юстиції України від 15.10.2012 № 1516/5 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги», оголошується конкурс адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, у Волинській області.
далі
17 жовтня 2012 року
Відбувся семінар з начальниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційних служб міських, районних та міськрайонних управлінь юстиції Волинської області.
далі
17 жовтня 2012 року
Сьогодні в приміщенні Головного управління юстиції у Волинській області відбулося навчання державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно реєстраційних служб районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції на тему: «Речові права на нерухоме майно та їх обтяження».

16 жовтня 2012 року
На своєму засіданні 10 жовтня 2012 року Кабінет Міністрів України схвалив постанову про внесення змін до Порядку і умов проведення конкурсу та вимог до професійного рівня адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, затверджених постановою Уряду від 28.12.2012 № 1362.
далі
10 жовтня 2012 року
До уваги громадян!

На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, сектором державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області проведено перевірку, за результатами якої зареєстрована організація за вказаною юридичною адресою не встановлена: – «Волинське відділення Інженерної Академії України» (м. Луцьк, вул. Винниченка, 67, Голова – Хайліс Г.А.); «Ліга радіоаматорів Волині» (м. Ковель вул. Незалежності, 101, Голова – Пашкевич М.О.); «Федерація автомотоспорту Волині» (м. Ковель вул. Театральна, 34, Голова – Савчук Ю.Г.).

10 жовтня 2012 року
Управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області проведено розширену семінар-нараду за участю представників обласної прокуратури, управління МВС України у Волинській області, представників управлінь державної автомобільної інспекції та у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб управління МВС України у Волинській області, начальників відділів державної виконавчої служби районних, міських та міськрайонних управлінь юстиції Волинської області.
далі
09 жовтня 2012 року
Тимчасова міжвідомча спеціальна комісія з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка створена в Головному управлінні юстиції у Волинській області, передала узагальнену інформацію про невключені суб'єкти виконавчим комітетам міських рад (міст обласного значення) та районним державним адміністраціям за місцезнаходженням юридичних осіб та за місцем проживання фізичних осіб-підприємців для подальшого включення цих відомостей до Єдиного державного реєстру
далі
08 жовтня 2012 року
Напередодні з нагоди свята відбулися урочистості, на яких до працівників органів юстиції з привітанням звернувся начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук. Він наголосив, що на сьогодні у системі юстиції області працює майже 525 працівників, які забезпечують роботу установ юстиції області. Головне управління юстиції та його структурні підрозділи, згідно покладених функцій та завдань, беруть участь у забезпеченні реалізації державної правової політики, державної політики з питань банкрутства, забезпечення реалізації державної політики у сферах організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, а також реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань, статутів, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності.
далі
04 жовтня 2012 року
У зв'язку із надходженням до Міністерства юстиції України листів від органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності, щодо виконання арбітражним керуючим обов'язків щодо звітування перед цими органами, сектор з питань банкрутства Головного управління юстиції у Волинській області доводить до відома арбітражних керуючих наступну інформацію.
далі
03 жовтня 2012 року
У прямому ефірі Волинського радіо виступив начальник Головного управління юстиції у Волинській області. Тема виступу: «Органи юстиції на захисті законних прав і свобод громадян». Під час інтерв’ю на адресу очільника головного юридичного відомства надійшло шість запитань від слухачів з різних аспектів суспільного життя. Ігор Володимирович на всі запитання дав вичерпні відповіді та порекомендував громадянам, запитання яких не стосувалися діяльності органів юстиції, куди необхідно звернутися за правовою допомогою.

03 жовтня 2012 року
В приміщенні Луцької районної державної адміністрації відбувся семінар для секретарів сільських та селищних рад. В семінарі взяли участь начальник Луцького районного управління юстиції Коритнюк О. О., начальник реєстраційної служби Луцького районного управління юстиції Місюк М. М., провідний спеціаліст Луцького районного управління юстиції Кирилюк І. Ю., приватний нотаріус Луцького районного нотаріального округу Гловацька А. В. На семінарі були розглянуті такі питання: «Особливості посвідчення заповітів та порядок спадкування за заповітом »; «Нове в законодавстві щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно» та «Закон України «Про громадські об’єднання» (від 22.03.2012 року). Відмінності у застосуванні та проблемні питання легалізації об’єднань громадян».

01 жовтня 2012 року
Затверджено План заходів Головного управління юстиції у Волинській області з проведення в області з 10 по 16 грудня 2012 року Всеукраїнського тижня права

27 вересня 2012 року
З метою оновлення знань державних службовців щодо нормативного регулювання законодавства та підвищення кваліфікації начальників та спеціалістів територіальних органів юстиції відбувся семінар, на якому було розглянуто ряд актуальних питань діяльності органів юстиції.
далі
26 вересня 2012 року
Планові перевірки у Володимир-Волинській районній державній адміністрації та виконавчому комітеті Володимир-Волинської міської ради щодо дотримання державними реєстраторами законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців провели завідуюча сектору державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області Алла Мазур та головний спеціаліст цього сектору Тетяна Микитюк.

25 вересня 2012 року
Рубрику «Запобігання проявам корупції» доповнено роз’ясненням Міністерства юстиції України «Запобігання корупції в органах державної влади шляхом проведення спеціальної перевірки»
далі
25 вересня 2012 року
«Методичні рекомендації з питань приймання та реєстрації вхідних та вихідних документів» та «Пам’ятку щодо вимог до оформлення наказів» розроблено відділом організаційного забезпечення, документування, контролю та звернень громадян головного управління юстиції
далі
24 вересня 2012 року
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє, що 22 листопада 2012 року о 10:00 год. Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату буде проведено кваліфікаційний іспит щодо допуску до нотаріальної діяльності.
далі
24 вересня 2012 року
Анонс!
З метою оновлення знань державних службовців щодо нормативного регулювання законодавства та підвищення кваліфікації працівників органів юстиції 27 вересня 2012 року о 10.00 годині відбудеться семінар, на якому будуть розглянуті актуальні питання діяльності органів юстиції. Захід пройде за адресою: проспект Соборності, 18, м. Луцьк.

21 вересня 2012 року
Методичний посібник «Організація надання первинної та вторинної правової допомоги» підготовлено сектором реєстрації НПА, правоосвітньої діяльності та систематизації законодавства Головного управління юстиції у Волинській області.
далі
20 вересня 2012 року
При реєстраційних службах головного, районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції Волинської області cворено консультаційні центри для надання консультацій та роз'яснень з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
далі
20 вересня 2012 року
Головне управління юстиції у Волинській області області оголошує конкурс на заміщення вакантних посад… Оголошення опубліковано в газеті «Діалог» 20.09.2012 року
далі
19 вересня 2012 року
Начальник реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області Сергій Передон та завідуючий сектору матеріально-технічного та інформаційного забезпечення головного управління юстиції Володимир Сметанюк взяли участь в роботі пленарного засідання чергової чотирнадцятої сесії Ківерцівської районної ради шостого скликання, на якій було розглянуто серед інших питання «Про передачу приміщення Будинку урочистих подій із спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району у державну власність».
Депутати одноголосно погодили пропозицію Головного управління юстиції у Волинській області про передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, і міста району у державну власність без змін цільового призначення приміщення Будинку урочистих подій, що знаходиться за адресою: вулиця Визволителів, 13, місто Ківерці, Волинська область, 45200, загальною площею 382,5 квадратних метри.
Таке рішення народних обранців дасть змогу за кошти державного бюджету капітально відремонтувати вищезазначене приміщення, у якому розміститься відділ ДРАЦС реєстраційної служби Ківецівського районного управління юстиції.

19 вересня 2012 року
Начальник Головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, 19 вересня у приміщенні Старовижівського районного управління юстиції провів прийом жителів цього регіону.
Мешканців поліського району цікавили різні питання, які стосуються виконання рішення суду щодо стягнення заборгованості з Пенсійного фонду України, справляння земельного податку. Громадян також цікавили питання, що виникають із земельних правовідносин, зокрема приватизації землі, реформування органів юстиції тощо. На всі питання начальником головного управління Ігорем Володимировичем були дані вичерпні відповіді.

18 вересня 2012 року
ДО ДНЯ ЮРИСТА – ТИЖДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ
8 жовтня в Україні уже в котрий раз відзначатиметься професійне свято – День юриста – одне з не багатьох не відомчих, а по справжньому професійних свят, що об’єднує юристів різних сфер діяльності, які стоять на захисті прав і свобод українців.
далі
17 вересня 2012 року
«Концепція реформування органів нотаріату в Україні» – таким був лейтмотив виступу в передачі «Варто знати» телеканалу «Нова Волинь» головних спеціалістів відділу нотаріату головного управління юстиції Євгена Кухарика та Анатолія Сільчука.

06 вересня 2012 року
В управлінні державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області відбулася нарада на якій, за участю відділу примусового виконання рішень УДВС ГУЮ у Волинській області, начальників відділів державної виконавчої служби Любомльського, Ратнівського районних управлінь юстиції, Другого відділу Луцького міського управління юстиції, представників Ягодинської митниці та спеціалізованих організацій, було обговорено проблемні питання розпорядження конфіскованим майном.

06 вересня 2012 року
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про нотаріат" щодо державного регулювання нотаріальної діяльності.
далі
04 вересня 2012 року
З 3 вересня 2012 року в Україні розпочато дослідну експлуатацію майбутнього Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Про це йшлося 4 вересня у ході наради в Міністерстві юстиції під головуванням Міністра юстиції Олександра Лавриновича з питань запровадження у країні з 1 січня 2013 року нової системи реєстрації прав на нерухоме майно.
далі
03 вересня 2012 року
У прокуратурі Волині відбулася міжвідомча нарада з питань додержання правоохоронними органами та органами юстиції області вимог законодавства щодо забезпечення відшкодування збитків, завданих злочинами.
далі
03 вересня 2012 року
2 вересня 2012 року нотаріуси України, і Волині зокрема, втретє відзначачили своє професійне свято – День нотаріату. А напередодні з нагоди свята відбулися урочистості, на яких до працівників нотаріальної галузі з привітанням звернувся начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук.
далі
31 серпня 2012 року
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє: згідно наказу № 455/2 від 31.08. 2012 року скасовано у відповідному Реєстрі запис про реєстрацію – Волинська обласна організація Політичної партії «Партія екологічного порятунку «ЕКО + 25%», свідоцтво № 24 від 28.02.2002.

30 серпня 2012 року
відповідно до Плану утворення установ, уповноважених законом на надання безоплатної вторинної правової допомоги, на друге півріччя 2012 року, затвердженого Міністром юстиції 06.07.2012 року, зареєстровано Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який було утворено наказом Міністерства юстиції від 02.07.12 № 968/5 «Про утворення центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги»

28 серпня 2012 року
в овальному залі Волинської обласної ради відбулося розширене засідання колегії головного управління юстиції в області, на якому було розглянуто три питання.
далі
28 серпня 2012 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє про відмову у взятті до відома інформації про зміни у складі керівних органів Волинської обласної організації Єдиний Центр на підставі правового висновку та наказу Головного управління юстиції у Волинській області від 28.08.2012 № 448/2.

23 серпня 2012 року
Заступник начальника Головного управління юстиції в області Олексій Остапчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, 22 серпня у приміщенні Любешівського районного управління юстиції провів прийом жителів цього регіону.
Мешканців найвіддаленішого поліського району цікавили різні питання, які стосуються виконання рішення суду щодо стягнення заборгованості з Пенсійного фонду України, справляння земельного податку. Громадян також цікавили питання, що виникають із земельних правовідносин, зокрема приватизації землі, реформування органів юстиції тощо. На всі питання заступником начальника головного управління Олексієм Михайловичем Остапчуком були дані вичерпні відповіді.

21 серпня 2012 року
До уваги громадян!

На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, сектором державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області проведено перевірку, за результатами якої зареєстрована організація за вказаною юридичною адресою не встановлена: – «Волинське культурно – просвітницьке товариство німців «Відродження» (м. Луцьк, пр. Грушевського, 1/57, Голова – Сидоренко Л.І.); «Волинська філія Української Студентської Спілки» (м. Луцьк пр. Волі, 7/1, голова – Кучинський О.П.) .

21 серпня 2012 року
Анонс

Засідання колегії Головного управління юстиції у Волинській області з питань підведення підсумків діяльності органів юстиції області за І півріччя 2012 року і завдання на ІІ півріччя 2012 року відбудеться 28 серпня 2012 року об 11.00 в овальній залі приміщення обласної ради (Київський майдан, 9, м. Луцьк).

17 серпня 2012 року
Наближається чергова – 21 річниця з дня проголошення незалежності України, яку разом із усією громадськістю краю відзначатимуть і органи юстиції області.
З метою належної підготовки до цього свята видано наказ головного управління юстиції про проведення в області з 17 по 23 серпня тижня правових знань.
далі
16 серпня 2012 року
16 серпня 2012 року в приміщенні Головного управління статистики у Волинській області (м. Луцьк, вул. Шопена 12) за участю представників Головного управління Пенсійного фонду у Волинській області, Головного управління статистики у Волинській області, Державної податкової служби у Волинській області, Державного підприємства "Інформаційно-ресурсний центр" та реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області відбулось засідання тимчасової міжвідомчої спеціальної комісії з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, зареєстрованих до 01 липня 2004 року, відомості про яких на дату завершення процесу включення до Єдиного державного реєстру не включені.
На засіданні комісії проаналізовано аналітичні інформації про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, зареєстрованих до 01 липня 2004 року, відомості про яких на дату завершення процесу включення до Єдиного державного реєстру відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців не включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та прийнято відповідне рішення.

8 серпня 2012 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє про відмову у реєстрації Волинської обласної громадської організації «Народний Патруль» на підставі правового висновку та наказу Головного управління юстиції у Волинській області від 08.08.2012 № 417/2.

3 серпня 2012 року
Об 14 годині в конференц-залі готелю «Україна» відбувся «круглий стіл» за участю директора Координаційного центру з надання правової допомоги при Міністерстві юстиції України Андрія Вишневського, заступника голови – керівника апарату Волинської обласної державної адміністрації Станіслава Ющика, першого заступника голови апеляційного суду Олександра Фідрі, голови Волинської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Галини Руденко, начальника Головного управління юстиції у Волинській області Ігоря Оксенчука, працівників правоохоронних органів та адвокатської спільноти області.
У ході зустрічі обговорювались організаційні питання забезпечення функціонування системи безоплатної правової допомоги в Україні з 1 січня 2013 року, взаємодії правоохоронних органів та Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги відповідно до положень нового Кримінального процесуального кодексу України, результати першого конкурсу з відбору адвокатів, а також підготовка до проведення другого конкурсу з відбору адвокатів.

3 серпня 2012 року
2-3 серпня на Волині перебуває з робочою поїздкою директор Координаційного центру Андрій Вишневський.
далі
31 липня 2012 року
В овальному залі обласної ради, під головуванням голови облдержадміністрації Бориса Клімчука, відбулося розширене засідання Регіональної ради підприємців у Волинській області.
Учасники засідання обговорили три питання, одне з котрих було присвячене стану здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності та стану здійснення державної реєстрації та перереєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у Волинській області. З інформацією з цього питання виступили секретар голови Регіональної ради підприємців Володимир Кривович та начальник відділу державної реєстрації фізичних і юридичних осіб підприємців м. Луцька Алла Грабко.
У роботі засідання взяли участь начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук, завідувач сектору реєстрації нормативно-правових актів, правоосвітньої діяльності та систематизації законодавства головного управління юстиції Тетяна Ярема та головний спеціаліст сектору державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області Тетяна Микитюк.

31 липня 2012 року
Безоплатна правова допомога – вже реальність
У першому півріччі 2012 року у Волинській області працювало 65 громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги, з них при головному, міських, районних, міськрайонних управліннях юстиції 19. А ще працівники органів юстиції області беруть участь у роботі 46 громадських приймалень, створених при місцевих державних адміністраціях, центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, виконавчих органах районних, міських рад. Окрім того, при головному управлінні юстиції в області діють 20 виїзних консультативних пунктів з надання безкоштовної правової допомоги, якими протягом шести місяців 2012 року здійснено 6 виїздів для надання безоплатної первинної правової допомоги населенню віддалених районів сільської місцевості.
далі
30 липня 2012 року
Софія чи Даніела-Джіневра?
Які імена популярні у 2012 році на Волині
Як свідчать статистичні дані органів державної реєстрації актів цивільного стану головного управління юстиції в області найпопулярнішими іменами, якими у першому півріччі 2012 року батьки нарекли 7 475 новонароджених волинян, для дівчаток були Софія, Анна, Анастасія, Дарина, Вікторія, Ангеліна, Христина, Олександра та Тетяна. А ось хлопчиків найчастіше називали Максим, Владислав, Артем, Денис, Богдан, Олександр, Дмитро та Арсен.
далі
27 липня 2012 року
Незабаром буде створено Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги як територіальне відділення Координаційного центру з надання правової допомоги, що передбачено змінами до наказу Міністерства юстиції України від 02 липня 2012 року № 968/5 «Про утворення центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги».

27 липня 2012 року
Сьогодні відбулося розширене засідання колегії управління Державної пенітенціарної служби у Волинській області за участю керівників краю. Відкрив засідання голова Державної пенітенціарної служби України Олександр Лісіцков, який перебував на Волині. Він подякував за співпрацю з пенітенціарною службою обласній та міській владі. Потому Лісіцков запросив до трибуни начальника управління Державної пенітенціарної служби України у Волинській області Олександра Герасимчука, аби той розповів про діяльність управління. За словами очільник волинських пенітенціарників, управлінню ДПтС у Волинській області підпорядковуються Луцький слідчий ізолятор, три установи виконання покарань, 18 відділень кримінально-виконавчої інспекції та медико-реабілітаційний центр «Чайка». Він наголосив також, що протягом 2012 року усі установи працювали задовільно.
У роботі колегії взяв участь її член, начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук, якого голова Державної Пенітенціарної служби України, генерал-лейтенант внутрішньої служби Олександр Лісіцков нагородив Почесною грамотою свого відомства.

13 липня 2012 року
Міністр юстиції Олександр Лавринович затвердив План утворення системи установ, уповноважених законом на надання безоплатної вторинної правової допомоги, на ІІ півріччя 2012 року.
далі
12 липня 2012 року
З метою проведення належного аналізу структури залишку конфіскованого майна фактично переданого органам ДВС, розпорядження яким не здійснено та визначення перспектив його реалізації та проблематики розпорядження, 12 липня 2012 року проведено спільну нараду за участі керівництва Ягодинської митниці та управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області.

5 липня 2012 року
Для надання населенню безоплатної первинної правової допомоги органи місцевого самоврядування проводитимуть конкурсний відбір організацій юридичного спрямування, що спеціалізуються у галузі приватного права. Відповідний наказ Міністерства юстиції України від 15.06.2012 № 891/5, яким затверджено порядок та критерії залучення органами місцевого самоврядування юридичних осіб приватного права до надання безоплатної первинної правової допомоги населенню, підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович. Наказ видано на виконання Закону України «Про безоплатну правову допомогу».
далі
27 червня 2012 року
З 29 травня по 27 червня 2012 року у Волинській області проходив місячник правових знань, організований Головним управлінням юстиції, який був присвячений 16-й річниці Конституції України.
далі
26 червня 2012 року
Сьогодні, 26 червня 2012 року, у приміщенні Нововолинської міської ради начальник головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук офіційно представив нового начальника Нововолинського міського управління юстиції Івана Миколайовича Корнійчука. Відповідний наказ про його призначення від 29.05.2012 № 500/к підписав Міністр юстиції України Олександр Лавринович. До свого призначення Іван Корнійчук обіймав посаду заступника начальника відділу державної виконавчої служби
Нововолинського міського управління юстиції. Призначеного керівника вітали міський голова Віктор Сапожніков, керівники місцевих та правоохоронних органів міста, а також колишній начальник юридичного відомства шахтарського краю Микола Сидорук.

22 червня 2012 року
22 червня 2012 року начальник Головного управління юстиції Ігор Оксенчук взяв участь у виїзному розширеному засіданні Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення у місті Хмельницький, де розглядалися такі питання: «Система безоплатної правової допомоги: вивчення ключових проблем та особливостей на прикладі Хмельницької області» та «Правоосвітня діяльність територіальних органів у справах захисту прав споживачів Держспоживінспекції України, забезпечення необхідних умов для набуття широкими верствами населення правових знань та доступу громадян до джерел правової інформації з питань захисту прав споживачів».
За результатами засідання Всеукраїнська МКМР з правової освіти прийняла відповідні рекомендації.


18 червня 2012 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє про відмову у реєстрації Волинської обласної партійної організації Політичної партії «Власна сила» на підставі правового висновку та наказу Головного управління юстиції у Волинській області від 18.06.2012 № 333/2.


12 червня 2012 року
У зв’язку з ситуацією, що склалась із проведенням в різних містах України семінарів, конференцій, тренінгів, інших заходів для арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), Головне управління юстиції у Волинській області доводить до відома арбітражних керуючих та громадськості наступну інформацію.
далі
12 червня 2012 року
відбувся семінар управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області, на якому було розглянуто проблемні питання роботи виконавчої служби.
далі

07 червня 2012 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє про відмову у реєстрації Волинської регіональної партійної організації Партії «Сам за себе» на підставі правового висновку та наказу Головного управління юстиції у Волинській області від 07.06.2012 № 309/2.


30 травня 2012 року
Управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області було проведено 29 травня спільну робочу нараду з представниками УДАІ УМВС України у Волинській області щодо обговорення стану додержання вимог законодавства при виконанні рішень про стягнення до бюджету та Пенсійного фонду України, постанов у справах про адміністративні правопорушення, зокрема щодо запровадження щоквартальних взаємо звірок направлених та виконаних постанов органів державної виконавчої служби про розшук, затримання та постановку на майданчики тимчасового затримання транспортних засобів, щодо стану виконання постанов про накладення адміністративних стягнень.


29 травня 2012 року
Підбито підсумки Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків «Мої права», який проводився з нагоди Дня захисту дітей за ініціативи Міністерства юстиції України спільно з Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України. Основна мета конкурсу – розвинути морально-етичні якості дітей, сформувати у дітей і підлітків позитивний образ права як державного інституту, виховання почуття важливості прав дитини; соціальна підтримка талановитої учнівської молоді, сприяння їх самореалізації та творчому розвитку, активне залучення творчої молоді до соціально-вагомої діяльності.
Приємно відзначити, що роботи волинських школярів належним чином були оцінені суддівською колегією конкурсу у Києві. У номінації «Середня група. Індивідуальна робота» серед 58 учасників є два номінанти з Волині: Діана Міщанкевич (Новосілківська ЗОШ І – ІІІ ступенів Горохівського району) та Олександра Ревула . У номінації «Старша група. Індивідуальна робота» третє місце посіла Аліна Савчук (Шклинська ЗОШ І – ІІІ ступенів Горохівського району). Переможці конкурсу у День захисту дітей в урочистій обстановці в Міністерстві юстиції України отримають від організаторів конкурсу дипломи та цінні подарунки.


28 травня 2012 року
Місячник правових знань
З 29 травня по 27 червня, з метою належної підготовки і відзначення в області 16-ої річниці Конституції України, враховуючи її важливе значення у розбудові незалежної демократичної Української держави, на Волині буде проходити місячник правових знань.
З цього приводу наказом Головного управління юстиції у Волинській області затверджено план заходів, яким, зокрема передбачено виступи у засобах масової інформації працівників Головного управління юстиції, начальників районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції з метою роз’яснення серед населення державної політики, норм Конституції України та законів України; проведення прямої телефонної “Гарячої лінії” з метою надання громадянам юридичних консультацій та правової допомоги тощо.


24 травня 2012 року
Начальник Головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, 23 травня у приміщенні Камінь-Каширського районного управління юстиції провів прийом жителів цього регіону.
Мешканців поліського району цікавили різні питання, які стосуються виконання рішення суду щодо стягнення заборгованості з Пенсійного фонду України, справляння земельного податку. Громадян також цікавили питання, що виникають із земельних правовідносин, зокрема приватизації землі, реформування органів юстиції тощо. На всі питання начальником головного управління Ігорем Володимировичем були дані вичерпні відповіді.


23 травня 2012 року
До уваги громадян!
З огляду на те, що чимало наших співвітчизників необізнані зі структурою судової системи України, з порядком звернення до суду, оскарження або виконання судових рішень, а також щодо повноважень Міністра юстиції у сфері судоустрою, на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України у рубриці «Довідкова інформація. Громадянам та юридичним особам» розміщені інформаційні роз’яснення щодо підстав та порядку застосування до суддів дисциплінарної відповідальності згідно із Законом України "Про судоустрій і статус суддів", щодо повноважень Міністра юстиції як члена Вищої ради юстиції, перелік вимог до звернення про факти порушення суддею присяги тощо.
Крім того, з цією та іншою інформацією громадяни можуть ознайомитися і на веб-сайті Головного управління юстиції у Волинській області, у рубриці «Доступ до правосуддя».


23 травня 2012 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє про відмову у реєстрації Асоціації «Будівельна Волинь» на підставі правового висновку та наказу Головного управління юстиції у Волинській області від 23.05.2012 № 277.


22 травня 2012 року
Головне управління юстиції доводить до Вашого відома, що на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України від 15 травня 2012 року ухвалено рішення про призначення дати проведення кваліфікаційного іспиту для осіб, які матимуть намір його складати.
далі
21 травня 2012 року
До уваги засновників друкованих засобів масової інформації Президент України Янукович В. Ф. підписав Закон України №4319-VІ від 12 січня 2012 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо доставляння обов’язкового безоплатного примірника документів", який передбачає накладання штрафу на посадових осіб, фізичних осіб-підприємців від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за недоставляння або порушення строку доставляння обов’язкового безоплатного примірника документів.


18 травня 2012 року
У прокуратурі Волинської області відбулася міжвідомча нарада з порядком денним «Стан додержання вимог законодавства при виконані судових рішень про стягнення коштів до бюджету, на користь Пенсійного Фонду України та виконання постанов у справах про адміністративні правопорушення». У роботі наради взяли участь начальник головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук та начальник відділу державної виконавчої служби головного управління юстиції Сергій Мишленик.
Начальник ДВС області, зокрема, пояснив, що відділами виконавчої служби постійно вживаються додаткові заходи, які спрямовані на стимулювання боржників до виконання рішень, а саме: направлення до органів прокуратури подань про притягнення боржників до кримінальної відповідальності за умисне невиконання рішень суду згідно статті 382 Кримінального кодексу України; направлення до судів подань про тимчасове обмеження боржників у праві виїзду за межі України до виконання зобов’язань, покладених на них відповідними рішеннями; висвітлення інформації щодо заборгованості зі сплати внесків до Пенсійного фонду України, на радіо, телебаченні, в друкованих ЗМІ, в мережі Інтернет тощо.


17 травня 2012 року
На базі головного управління юстиції пройшов третій, завершальний етап конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги в області. Члени конкурсної комісії, до якої входили помічник Міністра Юстиції О. В. Білоус, начальник відділу інформації та зовнішніх зв’язків Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України Т. А. Вавелюк, провідний спеціаліст відділу представництва інтересів Міністерства юстиції в судах України Управління представництва інтересів держави в судах України Департаменту судової роботи Міністерства юстиції України В. В. Глущенко та адвокат, керівник Офісу громадського захисту у Білій Церкві, член кваліфікаційно-дисциплінарної комісії В. Е. Кіккас, провели 15-хвилинну співбесіду з кожним адвокатом з метою остаточного встановлення відповідності претендентів критеріям відбору.

На підставі рішення конкурсної комісії з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, прізвища переможців будуть включені до локального Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом, або до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі на підставі договору.


10 травня 2012 року
Головне управління юстиції у Волинській області видало Наказ «Про внесення змін до Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до територіальних управлінь юстиції та проведення їх державної реєстрації».
далі
07 травня 2012 року
Сьогодні в Україні, і на Волині зокрема, розпочалося проведення другого етапу конкурсу з відбору адвокатів, які надаватимуть населенню вторинну безоплатну правову допомогу. Конкурс проводився на базі юридичного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки.
У ході другого етапу відбулося анонімне тестування претендентів. Спеціальні питання для анонімного тестування, які отримали 20 учасників конкурсу, були запаковані в конверти та опечатані у Києві окремо для кожного адвоката.
Як повідомлялося, 23 квітня 2012 року в Україні розпочалися засідання конкурсних комісій з відбору адвокатів, що надаватимуть населенню безоплатну правову допомогу в рамках реалізації Закону «Про безоплатну правову допомогу».
У ході першого етапу конкурсу розглядалися документи, подані претендентами, а також інша інформація, необхідна для встановлення відповідності претендентів критеріям відбору.
Третій етап – проведення співбесід з претендентами, відбудеться 17 травня 2012 року об 10.00 в приміщенні Головного управління юстиції у Волинській області (м. Луцьк, вул. Володимирська, 1). Члени конкурсної комісії проводитимуть співбесіду з кожним адвокатом.


04 травня 2012 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє про відмову у взятті до відома інформації про зміни у складі керівних органів Волинської обласної організації Комуністичної партії робітників і селян на підставі правового висновку та наказу Головного управління юстиції у Волинській області від 04.05.2012 № 211.


03 травня 2012 року
До уваги адвокатів, які беруть участь у конкурсі!

Конкурсна комісія з відбору адвокатів для надання безоплатної правової допомоги при Головному управлінні юстиції у Волинській області повідомляє, що анонімне тестування відбудеться 07 травня 2012 року на юридичному факультеті Волинського національного університету імені Лесі Українки в аудиторії № 58 (м. Луцьк, вул. Винниченка, 30).
Реєстрація учасників з 9.00 до 10.00 години. Проведення анонімного тестування – з 10.00 до 12.00 години.
Явка всіх адвокатів, які подали заяви на участь у конкурсі – обов’язкова.
Конкурсна комісія.


30 квітня 2012 року
До уваги громадян !
На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, сектором державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області проведено перевірку, за результатами якої зареєстрована організація за вказаною юридичною адресою не встановлена: – «Волинське відділення Української нотаріальної палати» (м. Луцьк, вул. Крилова, 7, Голова – Кузьміч Н.В.).


27 квітня 2012 року
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє: - згідно наказу № 204 від 26 квітня 2012 року скасовано в реєстрі об’єднань громадян запис про реєстрацію – Асоціації працівників професійних охоронних структур у Волинській області, свідоцтво № 454 від 07.11.2003.


24 квітня 2012 року
Конкурс з нагоди Дня захисту дітей «Мої права»
Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України з нагоди Дня захисту дітей прийнято рішення щодо проведення конкурсу шкільних малюнків «Мої права».
Основна мета Конкурсу – розвинути морально-етичні якості дітей, сформувати у дітей і підлітків позитивний образ права як державного інституту, виховання почуття важливості прав дитини; соціальна підтримка талановитої учнівської молоді, сприяння їх самореалізації та творчому розвитку, активне залучення творчої молоді до соціально-вагомої діяльності.
Учасником Конкурсу, який проводиться в шести номінаціях, може стати кожен учень загальноосвітнього навчального закладу України, віком до 18 років. Конкурс проходить з 16 квітня по 1 червня 2012 року.
Головне управління юстиції у Волинській області створило оргкомітет з нагоди проведення цього конкурсу на теренах краю.
Правила проведення конкурсу шкільних малюнків «Мої права»


24 квітня 2012 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє про відмову у взятті до відома інформації про зміни у складі керівних органів Волинської обласної громадської організації «Російська пісня Волині» на підставі правового висновку та наказу Головного управління юстиції у Волинській області від 24.04.2012 № 199.


23 квітня 2012 року
До уваги громадян !
На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, сектором державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області проведено перевірку, за результатами якої зареєстрована організація за вказаною юридичною адресою не встановлена: – «Волинська обласна організація Спілки наукових та інженерних об’єднань України» (м. Луцьк, вул. Кривий Вал, 30а, Голова – Шевель В.М.).


19 квітня 2012 року
Начальник Головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, 18 квітня у приміщенні Володимир – Волинського міськрайонного управління юстиції провів прийом жителів цього регіону.
Мешканців міста та району цікавили різні питання, які стосуються виконання рішення суду, участі адвокатів у конкурсі з надання вторинної правової допомоги, організованого головним управлінням юстиції. Громадян також цікавили питання, що виникають із земельних правовідносин, зокрема приватизації землі, реформування органів юстиції тощо. На всі питання начальником головного управління Ігорем Оксенчуком були дані вичерпні відповіді.


19 квітня 2012 року
Постанова КМУ від 18.04.2012 р. № 305 "Питання оплати послуг адвокатів, які надають вторинну правову допомогу особам, затриманим в адміністративному або кримінально-процесуальному порядку, а також у кримінальних справах"
далі
19 квітня 2012 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє про відмову в реєстрації Волинської обласної організації Політичної партії «Партія українського народу» на підставі правового висновку та наказу Головного управління юстиції у Волинській області від 18.04.2012 № 189.


13 квітня 2012 року
Реєстраційна служба головного управління юстиції у Волинській області інформує, що протягом І кварталу 2012 року у Волинській області народилося 3838 немовлят, що на 279 малят більше ніж за цей же час у минулому році.
За 3 місяці цього року було укладено 803 шлюби. Розлучилось за цей же строк лише 157 пар, коли ж рік тому за цей період було 227 зруйнованих сімей.
За вказаний період відійшли у вічність 3567 наших краян. У першому ж кварталі 2011 року померли 3793 волинян.


11 квітня 2012 року
у м. Рівне відбувся кущовий круглий стіл, організований Головним управлінням юстиції у Рівненській області за підтримки Центру, з обговорення порядку та умов проведення конкурсу адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, порядку та умов укладання контрактів (договорів) з адвокатами з метою заохочення їх до участі у конкурсі.
У роботі взяли участь директор Центру Андрій Вишневський і начальник відділу інформації та зовнішніх зв’язків Центру Тарас Вавелюк, а також представники від головних управлінь юстиції у Рівненській, Львівській, Волинській і Житомирській областях – начальники районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції, голови комісій з проведення конкурсу адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Делегацію від Волині очолював перший заступник начальника Головного управління юстиції у Волинській області, Голова конкурсної Комісії з відбору адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги при Головному управлінні юстиції у Волинській області Сергій Карасюк.


11 квітня 2012 року
Реєстраційною службою Головного управління юстиції у Волинській області з начальниками та спеціалістами реєстраційних служб районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції проведено семінар на тему «Щодо актуальних питань діяльності органів державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, легалізації об’єднань громадян реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції та «Виконання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
далі
11 квітня 2012 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє про відмову в реєстрації Волинської регіональної партійної організації Політичної партії «Інтернет партія України» на підставі правового висновку та наказу Головного управління юстиції у Волинській області від 11.04.2012 № 171.


09 квітня 2012 року
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє: - згідно наказу № 164 від 09 квітня 2012 року скасовано запис про реєстрацію – Волинської обласної організації Партії Правозахисту, свідоцтво № 34 від 08.09.2003.
- згідно наказу № 165 від 09 квітня 2012 року скасовано запис про реєстрацію – Волинської обласної організації Політичної партії «Прагматичний вибір», свідоцтво № 347 від 20.10.2000.
- згідно наказу № 167 від 09 квітня 2012 року скасовано запис про реєстрацію – Волинської обласної організації Партії Мусульман України, свідоцтво № 269 від 02.07.1999.
- згідно наказу № 166 від 09 квітня 2012 року скасовано запис про реєстрацію – Волинської обласної організації Зеленої партії України, свідоцтво № 31 від 15.05.2003.


30 березня 2012 року
До уваги громадян !
На підставі ст.22 Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» щодо здійснення контролю за додержанням благодійними організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, сектором державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області проведено перевірку, за результатами якої зареєстрована благодійна організація за вказаною юридичною адресою не встановлена: – «Волинський обласний благодійний фонд «Святого Миколая»» (м. Луцьк, вул. Соборності,4/112 Голова – Черняк М.Г.).


28 березня 2012 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє про відмову в легалізації шляхом повідомлення про заснування Молодіжного об’єднання «Волинська правозахисна група» на підставі правового висновку та наказу Головного управління юстиції у Волинській області від 28.03.2012 № 144.


23 березня 2012 року
Роз'яснення Міністерства юстиції Українм, від 06.03.2012,
"Щодо порядку посвідчення договорів про відчуження або заставу нерухомого майна"
далі

22 березня 2012 року
Оголошення про проведення конкурсу адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, у Волинській області
З метою відбору претендентів для включення їх до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом, та Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі на підставі договору, на виконання наказу Міністерства юстиції України від 15.03.2012 № 409/5 «Про проведення конкурсу адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги», оголошується конкурс адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, у Волинській області.
далі

21 березня 2012 року
Відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, начальник Головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук провів прийом жителів Іваничівського району у приміщені районного управління юстиції за адресою: смт Іваничі, вул. Банківська, 6.
Мешканців селища та району, які прийшли на прийом до Ігоря Володимировича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду про стягнення аліментів, приватизації землі, реформування органів юстиції тощо. На всі порушені заявниками питання начальником головного юридичного відомства області були дані вичерпні відповіді.


20 березня 2012 року
у Волинському обласному центрі зайнятості відбувся семінар головних спеціалістів-юрисконсультів базових центрів зайнятості. У семінарі взяли участь головний спеціаліст сектору реєстрації нормативно-правових актів, правоосвітньої діяльності та систематизації законодавства головного управління юстиції Микола Герасимик та провідний спеціаліст цього відділу Ірина Б’яла.
Микола Герасимик розповів присутнім втілення в життя Закону України "Про безоплатну правову допомогу", зокрема, в частині надання первинної правової допомоги через мережу громадських приймалень, що створені при державних органах виконавчої влади та місцевого самоврядування. Такі ж приймальні створені і функціонують при головному та усіх територіальних управліннях юстиції. Також була акцентована увага і щодо вторинної правової допомоги. Вона буде надаватися центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги з 1 січня 2013 року.
Юрисконсульти базових центрів зайнятості з зацікавленістю прослухали виступ Ірини Б’ялої про нове у законодавстві.


15 березня 2012 року
До уваги громадян !
На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, сектором державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області проведено перевірку, за результатами якої зареєстрована організація за вказаною юридичною адресою не встановлена: – «Волинське обласне історичне Товариство» (м. Луцьк, вул. Шопена, 24, Голова – Кічий І.В.).


13 березня 2012 року
До уваги адвокатів і населення!
Конкурсну комісію з відбору адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги населенню створено при Головному управлінні юстиції у Волинській області.
далі
12 березня 2012 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє про відмову в реєстрації Волинської обласної громадської організації «АнтиКримінальний моніторинг» на підставі правового висновку та наказу Головного управління юстиції у Волинській області від 12.03.2012 № 116.


03 березня 2012 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє, що згідно наказу № 95 від 03 березня 2012 року скасовано запис в Реєстрі обласних, міських, районних або інших структурних утворень, передбачених статутом партії про реєстрацію – Волинського обласної організації Української селянської демократичної партії, свідоцтво № 195 від 28.01.1998.


02 березня 2012 року
До уваги громадян !
На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, сектором державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області проведено перевірку, за результатами якої зареєстрована громадська організація за вказаною юридичною адресою не встановлена: – «Волинське обласне відділення Педагогічного товариства України» (м. Луцьк, вул. Винниченка, 31, Голова – Маслай Ганна Семенівна).


01 березня 2012 року
в сесійному залі Луцької районної ради відбулося розширене засідання колегії Головного управління юстиції в області, на якому було розглянуто три питання.
далі
29 лютого 2012 року
у м. Рівне працівники органів юстиції Волинської та Рівненської областей взяли участь у навчальному семінарі з актуальних питань земельного права Проекту Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства юстиції України «Посилення правових можливостей малозабезпеченого населення: сприяння повній реалізації земельних та майнових прав».


29 лютого 2012 року
До уваги громадян !
На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, сектором державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області проведено перевірку, за результатами якої зареєстрована організація за вказаною юридичною адресою не встановлена: – «Волинське обласне відділення Педагогічного товариства України» (м. Луцьк, вул. Винниченка, 31, Голова – Маслай Г.С.).


29 лютого 2012 року
В овальному залі обласної ради, під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Едуарда Соєва, відбулося в селекторному режимі засідання Комісії з питань забезпечення своєчасності виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на якому було заслухано питання: «Про проведену роботу в області (січень-лютий 2012 року) з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці», «Про роботу арбітражних керуючих на підприємствах-банкрутах за січень-лютий 2012 року» та «Про виконання доручення голови облдержадміністрації від 17 лютого 2012 року № 1070/17/2-12, протокольних рішень комісії з питань забезпечення своєчасності виплат заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат».
Доповідачем з другого питання виступив начальник головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук. У своїй промові Ігор Володимирович зокрема зазначив, що станом на 1 лютого 2012 року у Волинській області нараховується 9 підприємств-банкрутів, які мають заборгованість з виплати заробітної плати на суму 2142,4 тис. грн., а саме:
далі
28 лютого 2012 року
Відбулося розширене засіданні колегії облдержадміністрації, на якій розглянуто питання виконання Програми економічного і соціального розвитку області за 2011 рік. З інформацією про хід виконання програми виступив заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Стоєв.
Про підсумки виконання бюджету області за 2011 рік звітував начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Ігор Никитюк.
З обговорених питань колегія прийняла відповідні рішення.
У роботі колегії взяв участь начальник головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук.


24 лютого 2012 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє про відмову в взятті до відома інформації щодо внесення змін у склад керівних органів Волинської обласної організації Комуністичної партії робітників і селян на підставі правового висновку та наказу Головного управління юстиції у Волинській області від 24.02.2012 № 84.


22 лютого 2012 року
Начальник Головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів міста Ковеля та Ковельського району у приміщені міськрайонного управління юстиції за адресою: м. Ковель, вул. Кармелюка, 4.
Мешканців міста та району, які прийшли на прийом до Ігоря Володимировича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду про стягнення аліментів, приватизації землі, реформування органів юстиції тощо. На всі порушені заявниками питання начальником головного юридичного відомства області були дані вичерпні відповіді.


22 лютого 2012 року
в приміщенні Луцької районної державної адміністрації відбувся семінар для секретарів сільських та селищних рад. У семінарі взяли участь начальник Луцького районного управління юстиції Олег Коритнюк, начальник реєстраційної служби Луцького районного управління юстиції Марія Місюк, приватний нотаріус Луцького району Мирослава Гордійчук та провідний спеціаліст Луцького районного управління юстиції Інна Кирилюк.
Мирослава Гордійчук роз’яснила присутнім новий «Порядок вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування». Особливу увагу вона зосередила на порядок посвідчення заповітів, засвідчення вірності копій документів і виписок з них, засвідчення справжності підпису на документах, видачу дубліката посвідченого документа, оформлення нотаріальних документів, реєстрації нотаріальних дій в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій тощо.
Марія Місюк розповіла про роботу реєстраційної служби Луцького районного управління юстиції, порядок легалізації (реєстрації) об’єднань громадян.
Про порядок проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на заняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави і місцевого самоврядування доповіла Інна Кирилюк.


17 лютого 2012 року
Сьoгодні начальник управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області Сергій Мишленик, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів княжого міста, Володимир-Волинського та Локачинського районів у приміщенні відділів ДВС міскрайонного та районного управлінь юстиції за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 35 та смт Локачі, вул. 1 Травня, 1.
Мешканців княжого міста та районів, які прийшли на прийом до Сергія Вікторовича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду про виплати аліментів, перерахунок пенсії тощо. На всі порушені заявниками питання начальником управління державної виконавчої служби області були дані вичерпні відповіді.


16 лютого 2012 року
У місті Луцьку, по вул. Соборності, 18, відбулася оперативна нарада управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області
далі

08 лютого 2012 року
У зв‘язку з великим резонансом, який викликало повідомлення про створення Міністерством юстиції Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, а також непоодинокими випадками хибного трактування як законодавчих норм, що регулюють дане питання, так і самої ідеї створення такого Реєстру, Міністерство юстиції України у листі від 01.02.2012 № 11-32/686 повідомляє наступне:
далі
01 лютого 2012 року
01.02.2012 за участю керівництва Головного управління юстиції у Волинській області та управління Державної пенітенціарної служби України у Волинській області відбулася робоча зустріч щодо виконання наказу Міністерства юстиції України від 17.11.2011 № 3339/5 «Про затвердження напрямів взаємодії між територіальними органами Міністерства юстиції України та органами і установами, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України» та обговорено питання спільного виконання основних напрямів роботи у 2012 році.

01 лютого 2012 року
До уваги громадян !
На підставі ст.22 Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» щодо здійснення контролю за додержанням благодійними організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, сектором державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області проведено перевірку, за результатами якої зареєстрована благодійна організація за вказаною юридичною адресою не встановлена: – «Волинський обласний Фонд освіти» (м. Луцьк, вул. Л.Українки,59 , Голова – Яблончук Станіслав Омелянович).

31 січня 2012 року
Під головуванням заступника голови облдержадміністрації Едуарда Стоєва в приміщенні Волинської облдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на якому було заслухано питання «Про підсумки проведеної роботи за 2011 рік з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці».
У роботі комісії взяли участь начальник головного управління юстиції Ігор Оксенчук та начальник управління державної виконавчої служби головного управління юстиції Сергій Мишленик, в.о. завідувача сектору з питань банкрутцтва Алла Зарічанська.
далі

31 січня 2012 року
З метою вдосконалення організації правової роботи Міністерством юстиції затверджено Наказом № 91/5 від 18.01.2012 "Про затвердження Порядку проведення органами юстиції перевірок стану правової роботи та систематизації законодавства" порядок проведення органами юстиції перевірок стану правової роботи та систематизації законодавства.


31 січня 2012 року
Міністерством юстиції затверджено Наказом № 93/5 від 19.01.2012 "Про затвердження Порядку проведення органами юстиції перевірок стану додержання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів" Порядок проведення органами юстиції перевірок стану додержання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів. Наказ доведено до відома головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, а також районних, районних у містах, міськрайонних та міжрайонних управлінь юстиції.


31 січня 2012 року
Реєстраційна служба головного управління юстиції в області інформує, що протягом 2011 року у Волинській області народилося 14 тисяч 693 немовляти. За вказаний період відійшли у вічність 13 тисяч 842 наших земляки. Тобто, народжуваність переважає смертність.
Протягом минулого року було укладено 7831 шлюб, що на 858 більше ніж у 2010 році. Розлучилось за цей строк 843 пари, у той же час рік тому зруйнувалося 2018 сімей.
Найпопулярнішими іменами, якими батьки нарекли своїх дітей, були: Анастасія, Анна, Софія, Христина, Дарина, Вікторія, Ангеліна, Дмитро, Максим, Артем, Богдан, Олександр, Назар та Арсеній. Крім того, було зареєстровано незвичні для Волині імена: дівчаток – Дзвінка, Беатріс, Аделаїда, Шеріган, Анимаїда, Калерія, Селеста, Поліамна, Селіна-Халісе, Версанія, Мадіна, Суламітра, Агнія; хлопчиків – Амфілохій, Максиміліан, Естер, Манасій, Расім, Милан, Лазар, Вахтанг, Дамір, Тіснур, Аристарх, Здіслав-Ананій.

30 січня 2012 року
Затверджено план – графік проведення безвиїзних та виїзних перевірок щодо дотримання законодавства про державну реєстрацію нормативно – правових актів органами виконавчої влади, а також іншими органами, нормативно - правові акти, яких відповідно до законодавства підлягають державній реєстрації у Головному управлінні юстиції у Волинській області на 2012 рік
далі

25 січня 2012 року
У Луцькому інституті розвитку людини відбулися урочистості з нагоди 12-річчя заснування цього вищого навчального закладу. За співпрацю та вагомий внесок у розвиток правової освіти наказом начальника Головного управління юстиції у Волинській області Ігоря Оксенчука заохочено кращих працівників цього вузу. З вітальним словом до викладачів, працівників, студентів Луцького інституту розвитку людини від органів юстиції області звернувся перший заступник начальника ГУЮ у Волинській області Сергій Карасюк.

20 січня 2012 року
Щорічно 22 січня в нашій державі буде відзначатися День Соборності та Свободи України. Відповідний Указ, з метою впорядкування відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят, підписав Віктор Янукович.
далі
20 січня 2012 року
Головне управління юстиції у Волинській області започаткувало рубрику «Юридичний всеобуч», у якій кваліфіковані роз’яснення з актуальних питань чинного законодавства нададуть фахівці юридичного відомства. Свої запитання можна надсилати на електронну адресу управління юстиції: ustlutsk@lt.ukrtel.net

17 січня 2012 року
Затверджено графіки проведення планових перевірок організації нотаріальної діяльності державних нотаріальних установ та приватних нотаріусів Волинської області на 2012 рік.
далі
12 січня 2012 року
Начальник Головного управління юстиції у Волинській області Оксенчук Ігор Володимирович об 11.00 приймав участь у засіданні робочої групи «Законодавство та інституційне забезпечення реформ» регіонального комітету з економічних реформ, яке відбулося в приміщенні Волинської облдержадміністрації. Головуючий – заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації – Ющик Станіслав Михайлович. На якому заслуховувались питання:
- Про Концепцію реформування системи підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, затверджену розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.11.2011 № 1198-р;
- Про національну антикорупційну стратегію на 2011-2015 роки;
- Про Державну програму щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 28.11.2011 № 1240.

10 січня 2012 року
Голова Укрдержреєстру Леонід Єфіменко підписав накази від 30.12.2011 №№ 604/к, 617/к та 618/к про призначення на посади: начальника реєстраційної служби Луцького міського управління юстиції Книша Сергія Степановича, начальника реєстраційної служби Турійського районного управління юстиції Богуцького Анатолія Володимировича та начальника реєстраційної служби Любомльського районного управління юстиції Троця Мирослава Андрійовича.

5 січня 2012 року
Відповідно до пункту 1 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року № 457 «Про затвердження та скасування національних класифікаторів» з 1 січня 2012 року набирає чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (далі – КВЕД-2010).
З метою поступового переходу до КВЕД – 2010 протягом 2012 року буде діяти КВЕД – 2005.
далі
5 січня 2012 року
З 6 січня 2012 року набирає чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування”, яким передбачено накладення штрафу на керівників органів, нормативно-правові акти яких відповідно до закону підлягають державній реєстрації, від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
далі

27 грудня 2011 року
Відділ нотаріату повідомляє, що звітність за формою № 1 –нотаріат (річна) «Звіт про роботу державних та приватних нотаріусів за 2011 рік», затверджена наказом Міністерства юстиції України від 08 червня 2011 року № 1529/5, подається до Головного управління юстиції у Волинській області особисто приватними нотаріусами та завідувачами державних нотаріальних контор, нотаріального архіву за наступним графіком
далі

26 грудня 2011 року
Заступника начальника Головного управління юстиції у Волинській області – начальника відділу нотаріату Карасюка Сергія Вікторовича наказом Міністра юстиції № 2448/к від 22.12.2011 переведено на посаду першого заступника начальника Головного управління юстиції у Волинській області.

21 грудня 2011 року
Сьoгодні начальник Головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів Луцького району у приміщені районного управління юстиції за адресою: м. Луцьк, вул. Виниченка, 27а.
Мешканців району, які прийшли на прийом до Ігоря Володимировича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду про виплати надбавки «дітям війни» та чорнобильцям, приватизації землі, реформування органів юстиції тощо. На всі порушені заявниками питання начальником головного юридичного відомства області були дані вичерпні відповіді.

21 грудня 2011 року
Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє, що згідно наказу № 574 від 20 грудня 2011 року скасовано запис в Реєстрі благодійних організацій про реєстрацію – Волинського обласного благодійного фонду «Соціального захисту та оздоровчих заходів», свідоцтво № 88 від 05.04.2002.

19 грудня 2011 року
Сьогодні, у День Святого Миколая, у рамках Всеукраїнської акції «З відкритим серцем – до кожної дитини», ініційованої Президентом України Віктором Януковичем, представники Головного управління юстиції у Волинській області відвідали Затурцівську школу-інтернат Локачинського району, де виховуються діти-сироти, та вручили її вихованцям подарунки.

16 грудня 2011 року
З нагоди відзначення в області професійного свята – Дня працівника державної виконавчої служби в сесійні залі Луцької районної ради були проведені урочисті збори за участі керівників області, представників різних юридичних професій та правоохоронних органів, працівників ДВС тощо
далі
16 грудня 2011 року
За особисті досягнення у виконанні завдань, пов’язаних з розбудовою суверенної, демократичної, правової держави, зразкове виконання службових обов’язків та з нагоди професійного свята – Дня працівника державної виконавчої служби – Міністр юстиції України Олександр Лавринович нагородив відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства юстиції України:
нагрудним знаком "За сумлінну службу в органах державної виконавчої служби" Галину Сильвестрівну Іщенко – державного виконавця другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції.
Почесною грамотою Міністерства юстиції України Сергія Вікторовича Калюжного – заступника начальника Нововолинського міського управління юстиції Волинської області – начальника відділу державної виконавчої служби.
Вітаємо колег з високою відзнакою їх праці.

15 грудня 2011 року
Минулої середи об 18.10 в програмі «Актуально!» у прямому ефірі Волинського радіо та радіостанції «Луцьк» на тему «Запобігання проявам корупції» виступив начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук.
А начальник новоствореної Реєстраційної служби головного управління юстиції в області Сергій Передон розповів радіослухачам про завдання, які стоять перед очолюваною ним установою.

14 грудня 2011 року
До уваги громадян !
На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими формуваннями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, сектором державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області проведено перевірку, за результатами якої зареєстроване громадське формування за вказаною юридичною адресою не встановлено: – «Волинська крайова організація Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка» (м. Луцьк, вул. Суворова, 11, Голова – Баран Володимир Кіндратович).

14 грудня 2011 року
Правоосвітній захід для студентів-правників трьох вишів краю «Особливості діяльності господарського суду», за сприяння головного управління юстиції, було проведено у Господарському суді Волинської області. Про роботу установи майбутнім юристам розповіли голова суду Віктор Кравчук, заступник голови Валентина Пахолок та керівник апарату Мирослава Сідім’янцева. Практикум було приурочено до Дня працівників суду України.

13 грудня 2011 року
Реєстраційна служба головного управління юстиції в області інформує, що протягом 11 місяців 2011 року у Волинській області народилося 13 тисяч 555 немовлят. За вказаний період відійшли у вічність 12 тисяч 673 наших краян. Тобто, народжуваність переважає смертність.
За 11 місяців 2011 року було укладено 7525 шлюбів, що на 709 більше ніж у 2010 році. Розлучилось за цей строк лише 773 пари, коли ж рік тому ця цифра сягала 1923 зруйнованих сімей.
Найпопулярнішими іменами, якими батьки нарекли своїх дітей, були: Анастасія, Анна, Софія, Христина, Дарина, Вікторія, Ангеліна, Дмитро, Максим, Артем, Богдан, Олександр, Назар та Арсеній. Крім того, було зареєстровано незвичні для Волині імена: дівчаток – Анимаїда, Шеріган, Калерія, Селеста, Полігамна, Селіна-Халісе, Версанія, Мадіна, Суламітра; хлопчиків – Максиміліан, Естер, Манасій, Расім, Милан, Лазар, Вахтанг, Дамір, Тіснур, Аристарх.

12 грудня 2011 року
о 10 годині в овальній залі обласної ради, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Едуарда Стоєва, відбулася прес-конференція для представників засобів масової інформації за участю начальників головного управління юстиції в області Ігоря Оксенчука та обласного БТІ Олега Дмитрука.
далі
08 грудня 2011 року
У рамках проведення в області Всеукраїнського тижня права, приуроченого до Дня прав людини, який відзначається у світі 10 грудня у пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини, в головному управлінні юстиції проведені «Відкриті двері юстиції».
далі
05 грудня 2011 року
З 29 листопада по 3 грудня у готелі "Конференц Холл Ірпінь" пройшов перший етап тренінгів для працівників реєстраційних служб Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, реєстраційних служб районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції у сфері реєстрації речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень.
далі
05 грудня 2011 року
5 – 10 грудня 2011 року в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права.
Відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України, на виконання Указу Президента України «Про Всеукраїнський тиждень права», прийняте 17 серпня 2011 року та видано наказ Міністерства юстиції України, яким затверджено план заходів цієї загальнонаціональної акції.
З цього приводу видано розпорядження голови облдержадміністрації та наказ головного управління юстиції в області, якими передбачено проведення в області правоосвітніх заходів та органами юстиції зокрема.
далі
02 грудня 2011 року
Проведення майстер-класу.
Відповідно до плану заходів щодо проведення на Волині Всеукраїнського тижня права та рекомендацій обласної МКМР з правової освіти населення від 3 листопада цього року, Головним управлінням юстиції у Волинській області на юридичному факультеті Волинського національного університету імені Лесі Українки для студентів-правників трьох вищих навчальних закладів міста проведено захід “Правники Волині на захисті прав і свобод громадян”.
далі
02 грудня 2011 року
Семінар з юрисконсультами організовано Головним управлінням юстиції у Волинській області.
далі
30 листопада 2011 року
За багаторічну сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди 50-річчя від дня народження начальника відділу фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності Головного управління юстиції у Волинській області Галину Григорівну Яручик нагороджено відомчою заохочувальною відзнакою Міністерства юстиції України – оголошено Подяку Міністра юстиції України.

29 листопада 2011 року
До відома молодих юристів
На виконання рекомендацій обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення 2 грудня 2011 року о 14.00 годині в аудиторії № 66 юридичного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки (вул. Винниченка, 30), керівником юридичної клініки «Ad Astra» Віталієм Єловим за сприяння Головного управління юстиції У Волинській області буде проведений майстер-клас для студентів-правників трьох вишів краю «Введення в клінічну освіту» та «Правники Волині на захисті прав і свобод громадян»

24 листопада 2011 року
Минулої середи відбулося засідання комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат у селекторному режимі в овальному залі обласної ради, на якому було заслухано питання «Про проведену роботу за 10 місяців цього року з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці».
У роботі комісії взяли участь начальник головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук та начальник управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області Сергій Мишленик.

24 листопада 2011 року
Міністерство юстиції України видало наказ №3325/5 від 14.11.2011 «Про затвердження Порядку проведення органами юстиції перевірок стану правової освіти». Нормативний акт визначає види, строки, механізм та організацію здійснення перевірок, а також об’єкти, на яких вони будуть проводитися.

23 листопада 2011 року
Обговорюємо проект нової програми
У зв’язку з тим, що у грудні поточного року закінчується термін дії обласної Програми правової освіти населення на 2007 – 2011 роки, головним управлінням юстиції в області підготовлено нову програму на 2012 – 2016 роки, яку подано на розгляд обласної ради. На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» матеріали нової редакції Програми розміщені на веб-сайті обласної ради з подальшим затвердженням її на сесії обласної ради.
Зазначимо, що нова програма правової освіти населення передбачає створення необхідних умов для набуття та використання широкими верствами населення правових знань і навичок у їх застосуванні, забезпечення доступу до джерел правової інформації, визначає основні напрями правоосвітньої діяльності та заходи щодо їх реалізації.

22 листопада 2011 року
Відповідно до Положень про Державну виконавчу службу та Державну реєстраційну службу наказом Міністерства юстиції України № 3284/5 від 08.11.2011 внесено зміни в абзаці восьмому пункту 10 Положення про Головні управління юстиції Мін`юсту в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастопол.

21 листопада 2011 року
Міністерство юстиції України та Головне управління юстиції у Волинській області розпочало фактичне виконання повноважень у сфері банкрутства. Одночасно з цим набирають чинності всі нормативно-правові акти Мін'юсту з питань банкрутства, які регламентують порядок реалізації Міністерством повноважень у сфері банкрутства, визначених Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №395.

18 листопада 2011 року
об 11 годині в приміщенні Головного управління юстиції у Волинській області, у відповідності до Порядку проведення кваліфікаційного іспиту для осіб, які пройшли стажування в державній нотаріальній конторі або в приватного нотаріуса, затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 1168/5 від 10.07.2008 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.07.2008 року за № 621/5312, було проведено кваліфікаційний іспит для осіб, які пройшли стажування в державній нотаріальній конторі або в приватного нотаріуса та були допущені до складання іспиту.

17 листопада 2011 року
Вчора заступник начальника Головного управління юстиції в області Олексій Остапчук, відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів обласного центру у приміщені міського управління юстиції за адресою: м. Луцьк, вул, Винниченка, 27А. Мешканців міста, які прийшли на прийом до Олексія Михайловича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду про виплати надбавки «дітям війни» та чорнобильцям, приватизації землі, реформування органів юстиції тощо. На всі порушені заявниками питання заступником начальника головного юридичного відомства області були дані вичерпні відповіді.

16 листопада 2011 року
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє, що згідно наказу № 531 від 16 листопада 2011 року скасовано запис про реєстрацію об’єднання громадян – Фонду підтримки Всеукраїнського журналу «Волинь», свідоцтво № 100 від 21.07.1995.

16 листопада 2011 року
Сектором державної реєстрації нормативно-правових актів, правоосвітньої діяльності та систематизації законодавства Головного управління юстиції в області з метою попередження та профілактики корупційних правопорушень в органах юстиції Волині підготовлено серію методичних рекомендацій та цикл матеріалів у засоби масової інформації. Їх головна мета – інформування широке коло громадськості про антикорупційне законодавство.
далі
14 листопада 2011 року
До уваги громадян !
На підставі ст.22 Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими формуваннями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, сектором державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області проведено перевірку, за результатами якої зареєстроване громадське формування за вказаною юридичною адресою не встановлено:
– «Волинський обласний благодійний фонд «Софія» (м. Луцьк, вул. Кравчука, 28/103, Голова – П’ятоха Володимир Павлович).

09 листопада 2011 року
відбулося засідання колегії головного управління юстиції в області. На засіданні розглядалися два питання...
далі
08 листопада 2011 року
Головне управління юстиції у Волинській області згідно наказу від 07 листопада 2011 року № 502 відмовило в державній реєстрації наказу Ягодинської митниці від 17.10.2011 № 686 «Про затвердження Технологічної схеми здійснення митного контролю та митного оформлення товарів під час їх надходження, зберігання та продажу в магазинах безмитної торгівлі, що розташовані в міжнародних пунктах пропуску для автомобільного сполучення «Ягодин» та «Доманове», відповідно до підпункту «б» пункту 13 Положення державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.1992 № 731.

04 листопада 2011 року
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє, що згідно наказу № 495 від 03 листопада 2011 року скасовано запис про легалізацію організаційної ланки Всеукраїнської профспілки – Волинської обласної організації профспілки працівників текстильної та легкої промисловості України, повідомлення від 09.03.2000.

03 листопада 2011 року
проведено повторну атестацію державних службовців Головного управління юстиції у Волинській області, районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції та їх структурних підрозділів, які були атестовані за певних умов…
далі
03 листопада 2011 року
в малому залі Волинської облради відбулося засідання обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.
далі
31 жовтня 2011 року
01 листопада 2011 року набирає чинності Закон України «Про судовий збір»
далі
31 жовтня 2011 року
Керівникам державних підприємств,
установ, організацій, банків та фінансових установ
Головне управління юстиції у Волинській області на виконання доручення Державного підприємства «Українська правова інформація» Міністерства юстиції України повідомляє про те, що з жовтня 2011 року на сайті бюлетеня «Офіційний вісник України» започаткована нова безкоштовна послуга для читачів – розсилка електронною поштою анонсів законодавства України «Закони, що готуються до офіційного опублікування», яка відбувається майже щодня.
далі
27 жовтня 2011 року
Кабмін затвердив порядок ведення реєстру прав на нерухоме майно
Кабінет Міністрів затвердив порядок ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Відповідну постанову, що була розроблена Міністерством юстиції на виконання Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень", було ухвалено у середу, 26 жовтня, на урядовому засіданні. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.
далі
21 жовтня 2011 року
Розпочалася поетапна реалізація закону про безоплатну правову допомогу
З липня 2011 року, в Україні, після ухвалення закону про безоплатну правову допомогу, розпочалося поетапне формування системи надання первинної та вторинної безоплатної юридичної допомоги громадянам України, – поінформував Міністр юстиції України Олександр Лавринович учасників регіонального семінару «Правова допомога в Південно-Східній Європі», що тривав у Києві 20-21 жовтня
далі
19 жовтня 2011 року
Сьoгодні заступник начальника Головного управління юстиції в області Олексій Остапчук, відповідно до графіку виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів Рожищенського району у приміщені районного управління юстиції за адресою: м. Рожище, вул. Незалежності, 82. Мешканців району, які прийшли на прийом до Олексія Михайловича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду про виплати надбавки «дітям війни» та чорнобильцям, приватизації землі, реформування органів юстиції тощо. На всі порушені заявниками питання заступником начальника головного юридичного відомства області були дані вичерпні відповіді

18 жовтня 2011 року
Відповідно до Закону України “Про безоплатну правову допомогу”, наказу Міністерства юстиції України від 21.09.2011 №3047/5 “Про затвердження Порядку роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги” та Положення про Головні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 № 1707/5, Головне управління юстиції у Волинській області видало наказ від 17.10.2011 № 464, яким затверджено графік та порядок роботи Приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги.
далі
17 жовтня 2011 року
ПОВІДОМЛЕННЯ
ПРО ПРОВЕДЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНОГО ІСПИТУ ДЛЯ ОСІБ, ЯКІ ПРОЙШЛИ СТАЖУВАННЯ В ДЕРЖАВНІЙ НОТАРІАЛЬНІЙ КОНТОРІ АБО В ПРИВАТНОГО НОТАРІУСА
далі

17 жовтня 2011 року
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє, що згідно наказу № 463 від 17 жовтня 2011 року відмовлено в реєстрації Волинської обласної організації Політичної партії «Міст».

10 жовтня 2011 року
До уваги громадян !
На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, Головним управлінням юстиції у Волинській області проведено перевірку, за результатами якої зареєстроване громадське формування за вказаною юридичною адресою не встановлено:
«Волинське відділення фонду підтримки науки» (м. Луцьк, вул. Шевченка, 35. Голова – Хелемендик М.М.);

07 жовтня 2011 року
Урочистості з нагоди відзначення професійного свята - Дня юриста.
Фоторепортаж

06 жовтня 2011 року
Міністр юстиції Олександр Лавринович підписав наказ від 05.10.2011 № 1961/к про призначення на посаду начальника реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області Передона Сергія Володимировича.

06 жовтня 2011 року
Сьогодні начальником Головного управління юстиції в області Ігорем Оксенчуком з нагоди відзначення професійного свята – Дня юриста проведено телефонну “гарячу лінію”, під час якої звернулося 7 громадян. Найбільше запитань стосувалися роботи органів юстиції, її реформування, виконання рішень суду тощо. На всі порушені під час телефонної “гарячої лінії” питання Ігорем Володимировичем були надані вичерпні відповіді. Відповідні телефонні “гарячі лінії” відбулися в усіх територіальних управліннях юстиції.

06 жовтня 2011 року
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє, що згідно рішення Загальних зборів Волинської обласної громадської організації «Українсько – литовський конгрес Волинь» (реєстраційне свідоцтво № 668 від 19.08.2009), припинено її діяльність та скасовано запис у відповідному Реєстрі згідно наказу № 441 від 04.10.2011.

04 жовтня 2011 року
До уваги громадян !
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє, що з метою належного надання адміністративних послуг в сфері легалізації об’єднань громадян, інших громадських формувань, а також державної реєстрації друкованих ЗМІ, прийнято відповідний наказ, яким передбачено гнучкий графік роботи працівників головного управління юстиції у прийомні дні: вівторок, четвер до 20.00 годин та в останню суботу місяця до 16.00 годин.

03 жовтня 2011 року
До уваги керівників громадських формувань
На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, Головним управлінням юстиції у Волинській області проведено перевірку, за результатами якої зареєстроване громадське формування за вказаною юридичною адресою не встановлено: – «Волинське відділення фонду підтримки науки» (м. Луцьк, вул. Шевченка, 35. Голова – Хелемендик М.М.)

До уваги населення міста та області !
Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області у зв’язку з початком опалювального сезону попереджає жителів області про необхідність сплати боргів за рішеннями суду за одержані житлово-комунальні послуги. У разі несплати зазначених боргів до громадян-боржників будуть застосовані заходи примусового характеру передбачені Законом України «Про виконавче провадження» (опис майна, його вилучення та реалізація).

30 вересня 2011 року
Рубрику "Роз'яснення та коментарі" веб-сайту Головного управління юстиції доповнено новими правовими роз’ясненнями. Зокрема, розміщено коментар щодо правових засад справляння судового збору.
далі
29 вересня 2011 року
Аналіз стану виконання рішень про стягнення заборгованості із заробітної плати та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами станом на 01.09.2011 року по Волинській області
далі
27 вересня 2011 року
Начальник Головного управління юстиції Ігор Оксенчук підписав наказ від 26.09.2011 № 830-к про призначення на посаду начальника відділу фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності Головного управління юстиції у Волинській області Яручик Галину Григорівну.

21 вересня 2011 року
Сьoгодні начальник Головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів Маневицького району у приміщені районного управління юстиції за адресою: смт. Маневичі, вул. Горького, 7а.
Мешканців району, які прийшли на прийом до Ігоря Володимировича, цікавили питання правомірності дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду про виплати надбавки «дітям війни» та чорнобильцям, приватизації землі, реформування органів юстиції тощо. На всі порушені заявниками питання начальником головного юридичного відомства області були дані вичерпні відповіді.

20 вересня 2011 року
У Головному управлінні юстиції в області під головуванням начальника управління Ігоря Оксенчука за участю директора державного комунального підприємства «Луцьктепло» Олександра Киричука, начальника управління державної виконавчої служби Сергія Мишленика та працівників І і ІІ відділів ДВС Луцького міського управління юстиції було проведено спільну нараду щодо роботи державної виконавчої служби зі стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги мешканців обласного центру.
Начальник Головного управління Ігор Оксенчук піддав гострій критиці роботу ДВС області та міста Луцька щодо стягнення комунальних платежів зі злісних боржників та зобов’язав державних виконавців терміново розробити та вжити невідкладних заходів, передбачених чинним законодавством, щодо неплатників за житлово-комунальні послуги.
З метою належної підготовки міста до опалювального сезону 2011-12 року дане питання очільник юридичного відомства взяв під особистий контроль.

20 вересня 2011 року
Голова Державної виконавчої служби України Геннадій Стаднік підписав наказ від 16.09.2011 № 183/к про призначення на посаду заступника начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області Клехо Анатолія Євгеновича.

20 вересня 2011 року
Голова Державної виконавчої служби України Геннадій Стаднік підписав наказ від 16.09.2011 № 184/к про призначення на посаду начальника відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області Куляшу Олександра Олександровича.

19 вересня 2011 року
видано наказ Головного управління юстиції від 12 вересня 2011 року № 364 про проведення в області з 3 по 7 жовтня тижня правових знань з метою створення належних умов для набуття широкими верствами населення правових знань і навичок, належної підготовки щодо відзначення на Волині професійного свята – Дня юриста.
далі
16 вересня 2011 року
Головне управління юстиції, відповідно до Закону України «Про об’єднання громадян», зареєструвало обласні громадські організації: «Федерація таїландського боксу на Волині» та «Караїми Волині».Перша має за мету об’єднання усіх членів організації для задоволення та захисту своїх законних спортивних, соціальних, економічних, творчих та інших спільних інтересів, сприяння розвитку таїландського боксу на Волині. Друга – задоволення та захист законних соціальних, екологічних, творчих, національно-культурних та інших спільних інтересів своїх членів. Місце розташування осередків – місто Луцьк.

15 вересня 2011 року
Головне управління юстиції легалізувало шляхом повідомлення Волинський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Рада адвокатів України», який має за мету задоволення та захист прав та законних інтересів своїх членів – адвокатів. Місце розташування осередку – місто Луцьк.

12 вересня 2011 року
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє про скасування в Книзі обліку громадських організацій запису про легалізацію шляхом повідомлення про заснування Волинської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Федерація покеру України», повідомлення №92 від 10.04.2008, згідно Закону України «Про об’єднання громадян» та рішення Всеукраїнської громадської організації «Федерація спортивного покеру України № 156 від 12.08.2011. Наказ Головного управління юстиції у Волинській області № 398 від 09.09.2011.

09 вересня 2011 року
Рубрику "Роз'яснення та коментарі" веб-сайту Головного управління юстиції доповнено новими правовими роз’ясненнями. Зокрема, розміщено коментар начальника ГУЮ щодо Закону України, який регулює засади запобігання і протидії корупції на території нашої країни.
далі
07 вересня 2011 року
Головне управління юстиції зареєструвало обласну громадську організацію «Центр Правової Допомоги», яка має за мету об’єднання юристів для захисту своїх інтересів, а також сприяння побудові правової держави та розвитку демократії в українському суспільстві. Місце розташування організації – місто Ковель.

05 вересня 2011 року
До уваги керівників державних підприємств, установ, організацій та інших зацікавлених осіб.
Головне управління юстиції у Волинській області на виконання доручення Державного підприємства «Українська правова інформація» Міністерства юстиції України від 02.09.2011 «Про можливість отримання Податкового кодексу України в актуальному стані із змінами» пропонує розглянути питання придбання «Податкового кодексу України» обласній та районним державним адміністраціям, органам самоврядування, територіальним органам центральних органів виконавчої влади, підприємствам, установам та організаціям.
далі
02 вересня 2011 року
Урочисті збори з нагоди Дня нотаріату відбулися в актовому залі Луцької РДА.
далі
02 вересня 2011 року
Сьогодні нотаріальна спільнота України ось уже вдруге відзначає професійне свято – День нотаріату, започатковане відповідно до Указу Президента України від 22 лютого 2010 року.
далі
01 вересня 2011 року
Напередодні Дня знань шефи з Головного управління юстиції у Волинській області побували у двох підшефних школах-інтернатах краю, а саме: Затурцівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку Локачинського району та Люблинецькій загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Ковельського району.
Від імені всіх працівників юстиції Волині шефи вручили учням спеціальної школи-інтернату канцелярське приладдя на суму 2000 гривень. А Марії Стасевич, Тетяні Карник та Леоніду Микульському – учням Люблинецької загальноосвітньої школи-інтернат – надали грошову допомогу в сумі п’ятсот гривень кожному.

30 серпня 2011 року
До уваги керівників громадських формувань
На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, Головним управлінням юстиції у Волинській області проведено перевірку, за результатами якої зареєстроване громадське формування за вказаною юридичною адресою не встановлено:
«Агенство регіонального розвитку Волинь» (м. Луцьк, пр. Відродження, 24. Виконавчий директор – Павленко С. С.).

29 серпня 2011 року
Минулої п’ятниці начальник Головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук провів прийом жителів Любомльського району за місцем їх проживання та роботи, у приміщені районного управління юстиції за адресою: м. Любомль, вул. Незалежності, 33. Мешканців міста та району, які прийшли на прийом до Ігоря Володимировича, цікавили питання щодо виконання рішення суду про стягнення аліментів, правомірність дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду про виселення, виплати надбавки «дітям війни», приватизації землі. На всі порушені заявниками питання начальником головного юридичного відомства області були дані вичерпні відповіді.

26 серпня 2011 року
До уваги керівників громадських формувань
На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, Головним управлінням юстиції у Волинській області проведено перевірку, за результатами якої зареєстроване громадське формування за вказаною юридичною адресою не встановлено:
«Асоціації спеціалістів oхорони праці Волині» (м. Луцьк, вул. Винниченка, 67, каб.217. Голова – Кузнєцов В. М.);

24 серпня 2011 року
– День Незалежності України

Двадцять років тому почала свій відлік новітня історія України. Виборене віками право українців мати власну державу – звершилося.
далі
23 серпня 2011 року
Біля приміщення Волинської облдержадміністрації за участю влади, представників депутатського корпусу облради та громадськості, з нагоди святкування Дня Державного Прапора України, сьогодні, під супровід Державного Гімну України, було піднято Державний Прапор України.
далі

23 серпня 2011 року
– День Державного Прапора України

На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України Указом Президента України № 987/2004 від 23 серпня 2004 року було визначено відзначати щороку, 23 серпня, День Державного Прапора України.
далі

18 серпня 2011 року
До уваги керівників громадських формувань
На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, Головним управлінням юстиції у Волинській області проведені перевірки, за результатами яких зареєстровані громадські формування за вказаними юридичними адресами не встановлені:
– «Волинська обласна Спілка багатодітних сімей (м. Луцьк, вул. Гордіюк, 35. Голова – Піголюк С. М.);
– «Волинський Академічний Дім (м. Луцьк, пр. Волі, 8. Президент – Удалов В. Л.).10 серпня 2011 року
в. о. начальника Головного управління юстиції у Волинській області області Василь Боць взяв участь у спільній нараді прокуратури Волинської області, на якій було розглянуто питання безумовного виконання Інструкції про єдиний облік злочинів.


2 серпня 2011 року
видано наказ Головного управління юстиції про проведення в області з 18 по 24 серпня тижня правових знань з нагоди 20 річниці з дня проголошення Незалежності України.
далі

25 липня 2011 року
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє про скасування в Реєстрі об’єднань громадян запису про державну реєстрацію Волинського обласного товариства краєзнавців, реєстраційне свідоцтво №77 від 03.02.1995, згідно Закону України «Про об’єднання громадян» та постанови Волинського окружного адміністративного суду по справі №2а-19441/09/0370 за позовом Луцької об’єднаної державної податкової інспекції до Волинського обласного товариства краєзнавців про припинення юридичної особи. Наказ Головне управління юстиції у Волинській області № 295 «Про скасування запису про державну реєстрацію».

20 липня 2011 року
проведену спільну колегію Головного управління юстиції у Волинській області та Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, на якій було розглянуто три питання
далі

20 липня 2011 року
До уваги громадян!

Указом Президента України від 9 грудня 2010 року №1085 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» утворено центральні органи виконавчої влади – Державну виконавчу службу України (адреса: вул. Артема, 73, м. Київ, 04053)
далі

19 липня 2011 року
Начальник ГУЮ у Волинській області Ігор Оксенчук взяв участь у представленні нового начальника управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Волинській області Олександра Герасимчука, який з 19 жовтня 2005 по 17 липня 2011 року перебував на посаді начальника Ковельської виховної колонії.
Нового керівника колективу управління представив начальник департаменту кадрового забезпечення та охорони здоров’я Державної пенітенціарної служби України Сергій Зінченко.

18 липня 2011 року
начальник Головного управління юстиції у Волинській області області Ігор Оксенчук представив колективу Маневицького районного управління юстиції новопризначеного начальника районного управління юстиції Давидюка Романа Костянтиновича (відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 08 липня 2011 № 1522/к “Про призначення Давидюка Р. К.”).
З напутнім словом до новопризначеного начальника районного управління звернулися голова Маневицької райдержадміністрації Миронюк М. Г. та голова Маневицької районої ради Зінчук П. Р.
До призначення на посаду начальника районного управління юстиції Роман Давидюк працював на посаді помічника судді Маневицького районного суду Волинської області.

15 липня 2011 року
в сесійному залі Луцької районної ради відбулося розширене засідання колегії Головного управління юстиції в області, на якому було розглянуто питання «Про підведення підсумків діяльності органів юстиції області за І півріччя та завдання на ІІ півріччя 2011 року»
далі
14 липня 2011 року
Вчора начальник Головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів Шацького району у приміщені районного управління юстиції за адресою: смт. Шацьк, вул. Природна, 33. Мешканців району, які прийшли на прийом до Ігоря Володимировича, цікавили питання щодо виконання рішення суду про стягнення аліментів, правомірність дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду про виселення, виплати надбавки «дітям війни», приватизації землі. На всі порушені заявниками питання начальником головного юридичного відомства області були дані вичерпні відповіді.


12 липня 2011 року
Міністр юстиції Олександр Лавринович підписав наказ від 08.07.2011 № 1524/к про призначення начальником управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області Мишленика Сергія Вікторовича, звільнивши його з посади заступника начальника Головного управління юстиції у Волинській області - начальника відділу державної виконавчої служби.
Мишленик С.В. закінчив Волинський державний університет ім. Лесі Українки за спеціальністю правознавство, юрист. До призначення працював в органах юстиції Волинської області, де пройшов шлях від державного виконавця до заступника начальника Головного управління юстиції у Волинській області - начальника відділу державної виконавчої служби.


12 липня 2011 року
НАКАЗ. Про нагородження відомчою заохочувальною відзнакою
За особисті досягнення у виконанні завдань, пов’язаних з розбудовою суверенної, демократичної, правової держави, формування у громадян правового світогляду, зразкове виконання службових обов’язків та з нагоди 50 – річчя від дня народження, відомчою заохочувальною відзнакою Міністерства юстиції України нагороджено
далі

6 липня 2011 року
З 01.12.2012 набирає чинності Постанова КМУ України № 703 від 22 червня 2011 р. «Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно»


29 червня 2011 року
Оголошення про видачу направлень для вступу до Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» та Національного університету «Одеська юридична академія» у 2011 році
далі

23 червня 2011 року
З 01.07.2011 набирає чинності Закон України № 3206-VІ від 07.04.2011 «Про засади запобігання і протидії корупції»


17 червня 2011 року
Головний спеціаліст відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно – правових актів та легалізації об’єднань громадян Головного управління юстиції у Волинській області Андрійчук Ж. М. взяла участь у тренінгу з питань гендерної політики для державних службовців V-VII категорій посад апарату та структурних підрозділів облдержадміністрації, окремих територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади в області.
Учасники тренінгу зацікавлено обговорювали такі напрями гендерної політики як недопущення дискримінації за ознакою статі, забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень, забезпечення рівних можливостей жінкам і чоловікам щодо поєднання професійних і сімейних обов’язків, підтримка сім’ї та формування відповідального материнства й батьківства, застосування позитивних дій тощо.


01 червня 2011 року
Працівниками Головного управління юстиції у Волинській області у приміщенні міського Будинку урочистих подій проведено постійно діючий семінар для працівників юридичних служб підприємств, установ та організацій області, в якому взяли участь 39 правників.
Про забезпечення права на доступ до публічної інформації проінформувала провідний спеціаліст відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об’єднань громадян Ірина Б’яла. З питання щодо роботи із зверненнями громадян виступила головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення, документування, контролю та звернень громадян Марія Місюк.
У ході роботи семінару, виступаючі дали вичерпні відповіді на запитання спеціалістів юридичних служб області.


01 червня 2011 року
Рубрику "Роз'яснення та коментарі" веб-сайту Головного управління юстиції доповнено новими правовими роз’ясненнями. Зокрема, розміщено коментар спеціалістів ГУЮ щодо Закону України, який регулює діяльність волонтерів на території нашої країни.


31 травня 2011 року
До Головного управління юстиції у Волинській області, на підставі Закону України «Про доступ до публічної інформації», з письмовим інформаційним запитом щодо зареєстрованих (легалізованих) на території області козацьких організацій, звернувся Військовий отаман України, козацький полковник Олег Костяков з Автономної Республіки Крим. На звернення йому оперативно надано відповідь. далі

27 травня 2011 року
Згідно Наказу, за багаторічну сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, вагомий особистий внесок у діяльність органів юстиції Волинської області та з нагоди 60-річчя від Дня народження відомчою заохочувальною відзнакою Головного управління юстиції у Волинській області нагороджено Сидорука М. І.


26 травня 2011 року
З 30 травня по 28 червня, з метою належної підготовки і відзначення в області 15-ої річниці Конституції України, враховуючи її важливе значення у розбудові незалежної демократичної Української держави, на Волині буде проходити місячник правових знань.
З цього приводу наказом Головного управління юстиції у Волинській області затверджено план заходів, яким, зокрема передбачено виступи у засобах масової інформації працівників Головного управління юстиції, начальників районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції з метою роз’яснення серед населення державної політики, норм Конституції України та законів України; проведення прямої телефонної “Гарячої лінії” з метою надання громадянам юридичних консультацій та правової допомоги тощо.


25 травня 2011 року
Сьoгодні начальник Головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів Турійського району у приміщені районного управління юстиції за адресою: смт Турійськ, вул. Луцька, 23.
Мешканців району, які прийшли на прийом до Ігоря Володимировича, цікавили питання щодо виконання рішення суду про стягнення аліментів, правомірність дій посадових осіб державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду про виселення, виплати надбавки «дітям війни», приватизації землі. На всі порушені заявниками питання начальником головного юридичного відомства області були дані вичерпні відповіді.


24 травня 2010 року
З метою належної організації діяльності відділів державної реєстрації актів цивільного стану, підвищення ефективності їх роботи Головне управління юстиції у Волинській області видало відповідний наказ.
Наказ Головного управління юстиції №174 «Про підвищення ефективності роботи відділів державної реєстрації актів цивільного стану».


20 травня 2011 року
У Кіровограді відбулося виїзне засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти (ВМКМР) населення під головуванням Міністра юстиції Олександра Лавриновича.
далі

20 травня 2011 року
«Ви заплатили борги?
Чесна людина – багата держава!»
– чотири інформаційні щити з таким написом, з ініціативи відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області, з’явилися на вулицях Луцька, а саме: Львівській, Олени Левчанівської, Карпенка-Карого та Рівненській.


17 травня 2011 року
Працівники Головного управліня юстиції в області взяли участь у інформаційно-навчальному семінарі на тему: «Вибір моделі безпеки в контексті національних інтересів України», який провело Управлінням державної служби Головдержслужби України у Волинській області спільно з Інститутом трансформації суспільства та Фондом Фрідріха Науманна за Свободу в Україні та Білорусі.
Учасниками семінару були також представники місцевих органів виконавчої влади, судових органів області та освітянська спільнота Волині.


12 травня 2011 року
Головне управління юстиції у Волинській області, на виконання вимог ст. 16 Закону України „Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”, визнало свідоцтва про державну реєстрацію газети «Райони Волині» (серія ВЛ №304–38Р від 03.10.2007), журналів «Attention» (серія ВЛ №306–40Р від 22.10.2007) та «Paparazzi lutsk style» (серія ВЛ №313–47Р від 22.10.2007) такими, що втратили чинність.


12 травня 2011 року
Начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук та заступник начальника – начальник відділу ДВС ГУЮ у Волинській області Сергій Мишленик взяли участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яку провів заступник голови Волинської облдержадміністрації Едуард Стоєв.
На комісії було розглянуто стан погашення боргів з виплати заробітної плати на підприємствах-банкрутах. Загальний борг таких підприємств становить 2252,7 тис грн. З інформацією з цього питаня виступив начальник відділу державної виконавчої служби головного управління юстиції в області Сергій Мишленик, який доповів про стан справ з погашення боргів з виплати заробітної плати на ВКФ «Луцьккондитер», ЗАТ «Західпромбуд» та Ковельське ЖБК. Документи по цих підприємствах перебувають в виконавчій службі і кошти, що надходять від реалізації належного підприємствам майна, спрямовуються на погашення боргів.
У заході взяли участь керівники підприємств-боржників та заступники голів райдержадміністрацій та міськвиконкомів, де борги з виплати заробітної плати найбільші.


11 травня 2011 року
В обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбулися змагання з міні-футболу між учасниками другої групи V обласної спартакіади «Здоров’я» серед державних службовців. Представники Головного управління юстиції у Волинській області у наполегливій боротьбі вибороли почесне третє місце серед шести команд.


10 травня 2011 року
9 травня 2011 року набрав чинності Закон України «Про доступ до публічної інформації», законопроект якого був підтриманий більш ніж 400 голосами народних депутатів України. Метою прийняття цього Закону є визначення порядку здійснення та забезпечення права кожного громадянина країни на доступ до інформації, що знаходиться у володінні державних органів та права на доступ до інформації, що становить суспільний інтерес.
далі

28 квітня 2011 року
У рамках надання шефської допомоги начальник Головного управління юстиції Ігор Оксенчук побував у Затурцівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті, де від імені колективу Головного управління юстиції учням цього закладу були вручені подарунки – канцтовари та книги для шкільної бібліотеки. Цього ж дня Ігор Володимирович відвідав інший аналогічний навчальний заклад, де, зокрема, для 4-х дітей-сиріт Люблинецької загальноосвітньої школи-інтернату I-III ступеня ним була вручена грошова допомога.
Фоторепортаж

28 квітня 2011 року
Головне управління юстиції у Волинській області зареєструвало Волинську обласну організацію Національної спілки архітекторів України за адресою: м. Луцьк, вул. Драгоманова, 23. Свідоцтво про державну реєстрацію № 10. Голова – Рабан Тарас Веніамінович. Реєстрацію здійснено відповідно до статей 10 Закону України «Про професійних творчих працівників та творчі спілки».


27 квітня 2011 року
Головне управління юстиції у Волинській області легалізувало шляхом письмового повідомлення про заснування Волинську обласну громадську організацію «Луцький джазовий клуб». Легалізацію здійснено відповідно до статей 14, 17 Закону України "Про об’єднання громадян" на підставі заяви засновників.


27 квітня 2011 року
До уваги громадян

Відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області повідомляє про проведення семінарських занять для юридичних та фізичних осіб, яке буде відбуватися щовівторка о 11.00 протягом травня 2011 року.
далі

27 квітня 2011 року
До уваги керівників державних підприємств, установ, організацій та інших зацікавлених осіб

Головне управління юстиції у Волинській області на виконання доручення Державного підприємства «Українська правова інформація» Міністерства юстиції України повідомляє про те, що 21 грудня 2010 року Президентом України В.Януковичем був підписаний Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України».
Повні тексти Митного тарифу України та додатки до нього опубліковані в офіційному виданні Міністерства юстиції України «Офіційний вісник України» № 4 (частина 1) від 28 січня 2011 року. Вартість одного примірника – 35 грн.
Бажаючим передплатити потрібно заповнити заявку.


21 квітня 2011 року
До уваги керівників громадських формувань

На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян», ст.22 Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, Головним управлінням юстиції у Волинській області проведені перевірки, за результатами яких зареєстровані громадські формування за вказаними юридичними адресами не встановлені:
«Волинський обласний благодійний фонд «Захист» (м. Луцьк, вул. Д. Галицького, 33. Голова – Нікітюк В. О.);
«Волинський обласний благодійний фонд сприяння боротьбі з організованою злочинністю та корупцією «Сокол» (м. Луцьк, вул. Залізнична, 6. Голова правління – Фощенко С. А.);
«Волинська обласна організація «Громадський центр медико-соціальної допомоги населенню» (м. Луцьк, пр. Соборності, 6/170. Директор – Жайворонок К. Б.);
Громадська організація «Асоціація рекламістів Волині» (м. Луцьк, вул. Й. Кондзелевича, 1. Голова – Куніцин Г. М.);

21 квітня 2011 року
Начальник Головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук взяв участь у засіданні круглого столу на тему: «Легальна робота сьогодні – достойна пенсія завтра», який в приміщені облдержадміністрації провів заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Стоєв. У роботі заходу взяли участь представники виконавчої влади, державної податкової адміністрації, Федерації профспілок області, обласного об’єднання організацій роботодавців, регіонального відділення УСПП, об’єднань підприємців та засобів масової інформації.
далі

21 квітня 2011 року
До уваги громадян!
З метою покращення роз'яснювально-інформаційної роботи серед громадськості по виконанню рішень судів та інших органів (посадових осіб) відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області запроваджує постійну рубрику «Державна виконавча служба: питання-відповіді».

20 квітня 2011 року
Сьгодні начальник Головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів району у приміщені Старовижівського районного управління юстиції за адресою: смт. Стара Вижівка, вул. Незалежності, 83.
На прийом до Ігоря Володимировича попередньо записалося вісім мешканців району, яких хвилювали питання щодо порядку перерахунку пенсій, виплати надбавки «дітям війни», приватизації землі, виконання рішення суду про стягнення моральної шкоди, щодо оскарження неправомірних дій судді, стягнення грошових коштів, робота посадових осіб системи юстиції тощо. На всі порушені заявниками питання начальником головного юридичного відомства області були дані вичерпні відповіді.

19 квітня 2011 року
Заступник голови облдержадміністрації, голова обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення Олександр Курилюк направив лист головам райдержадміністрацій, міським (міст обласного значення) головам Інформаційний лист, підготовлений Головним управлінням юстиції у Волинській області та управлінням освіти і науки облдержадміністрації про позитивний досвід роботи з правової освіти Луцького вищого професійно-технічного училища будівництва та архітектури.
Позитивний досвід цього навчального закладу розглядався на останньому засіданні обласної МКМР з правової освіти населення 29 березня цього року.
Рекомендовано як приклад діяльності училища з правоосвітньої та правовиховної роботи розглянути на засіданнях районних, міських МКМР з правової освіти населення для подальшого його запровадження серед навчальних закладів системи профтехосвіти області.
Інформаційний лист

ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ
Вищих навчальних закладів юридичного спрямування,установ, закладів, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, обласних громадських організацій,
ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ КОНСТИТУЦІЙНО–ПРАВОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Інформація

13 квітня 2011 року
Відбулося розширене засідання колегії Головного управління юстиції у Волинській області, на якому розглянуті слідуючі питання:
1. Про результати комплексної перевірки роботи Локачинського районного управління юстиції та його відділів;
2. Про підсумки проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями апарату та підвідомчих установ Головного управління юстиції у Волинській області покладених на них обов’язків і завдань;
3. Про стан роботи головного та територіальних управлінь юстиції зі зверненнями громадян та народних депутатів України за І квартал 2011 року.
У засіданні колегії прийняли участь заступники начальника, працівники головного управління та начальники територіальних управлінь юстиції.

8 квітня 2011 року
УКАЗ Президента України "Про затвердження Положення про Міністерство юстиції України"
далі

6 квітня 2011 року
Станом на 01.04.2011 до Міністерства юстиції України надійшло понад 2500 звернень громадян щодо скасування легалізації Всеукраїнської спілки "Рада ЛГБТ-організацій України" Президентом України, Прем’єр-міністром України або Міністерством юстиції України. У зв’язку з цим Міністерство юстиції України роз’яснює.
далі

1 квітня 2011 року
У Палаці урочистих подій м. Луцька відбулося офіційне відкриття першої спеціалізованої виставки весільних товарів та послуг європейського рівня «ART WEDDING або весілля по - новому 2011», організованої за сприяння Головного управління юстиції у Волинській області.
далі

З 01 по 03 квітня 2011 року у приміщенні відділу державної реєстрації актів цивільного стану Луцького міського управління юстиції (м. Луцьк, проспект Соборності,18, Палац урочистих подій), проходитиме перша спеціалізована виставка весільних товарів та послуг європейського рівня «ART WEDDING або весілля по - новому 2011».
Організаторами виставки є Головне управління юстиції у Волинській області та весільна агенція «Family».
Офіційне відкриття виставки 01 квітня 2011 року о 12 годині.


29 березня 2011 року
У приміщенні обласної держадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації відбулося засідання обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення
далі

25 березня 2011 року
На юридичному факультеті Волинського національного університету імені Лесі Українки відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція молодих учених “Правове життя: сучасний стан та перспективи розвитку”
далі

21 березня 2011 року
Відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області, відповідно до п.7 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», з метою профілактичного впливу, повідомляє громадськість про осіб-боржників, які ухиляються від сплати боргів за рішеннями судів та інших органів (посадових осіб)
далі

21 березня 2011 року
У зв‘язку з численними запитами фізичних та юридичних осіб щодо скасування дозволу Міністерства внутрішніх справ України на виготовлення печаток та штампів Міністерство юстиції повідомляє наступне.
далі

16 березня 2011 року
Начальник Головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів району у приміщені Любешівського районного управління юстиції.
далі

14 березня 2011 року
Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної державної адміністрації від 15.12.2010 №462 «Про утворення обласної комісії з розв’язання проблемних питань забезпечення прав мешканців гуртожитків на житло», начальника Головного управління юстиції в області введено в персональний склад цієї комісії.


11 березня 2011 року
Відбулося засідання робочої групи з узагальнення результатів прискореного перегляду регуляторних актів, прийнятих міськими радами (міст обласного значення), їх виконавчими комітетами та районними радами, яку вів її голова, заступник голови облдержадміністрації Едуард Стоєв. На її засіданні розглядалися питання щодо реалізації законодавства з регуляторних актів прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування тощо. З розглянутих питань прийнято відповідне рішення. В роботі засідання робочої групи взяло участь керівництво головного управління юстиції.


9 березня 2011 року
З 9 березня 2011 року набирає чинності Закон України “Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)”.
далі

23 лютого 2011 року
Міністр юстиції України Олександр Лавринович 21 лютого 2011 року підписав наказ за №203/к, згідно якого призначив на посаду начальника Іваничівського районного управління юстиції Смолярчук Наталію Степанівну як таку, що успішно пройшла стажування та співбесіду в головному юридичному відомстві України.
далі

18 лютого 2011 року
Відділом правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об’єднань громадян головного управління юстиції було проведено кущовий семінар за участю спеціалістів Луцького міського, Ковельського міськрайонного, Горохівського, Ківерцівського, Луцького, Рожищенського районих управлінь юстиції, які займаються питаннями легалізації громадських формувань, реєстрації НПА, правової роботи, правової освіти та систематизації чинного законодавства. За результатами семінару було проведено тест-тренінг, що засвідчив про глибоке засвоєння теоретичного матеріалу.


17 лютого 2011 року
в овальному залі Волинської обласної ради відбулося розширене засідання колегії Головного управління юстиції в області за участю керівників облдержадміністрації, обласної ради, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів та господарського суду Волинської області. На засіданні розглядалося питання про підсумки діяльності органів юстиції області за минулий рік та завдання на 2011 рік.
далі

16 лютого 2011 року
Начальник головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук, відповідно до графіку особистого виїзного прийому громадян за місцем їх проживання та роботи, провів прийом жителів району у приміщені Локачинського районного управління юстиції за адресою: смт. Локачі, вул. 1 Травня, 1. До Ігоря Володимировича звернулося 8 громадян, які отримали вичерпні відповіді з різних питань, зокрема: виконання рішення суду, стягнення грошових коштів, на неправомірні дії посадових осіб системи юстиції тощо.


16 лютого 2011 року
Головним управлінням юстиції у Волинській області проведено постійно діючий семінар для працівників юридичних служб місцевих органів виконавчої влади, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, урядових органів в системі міністерств, державних підприємств, установ, організацій та органів місцевого самоврядування, на якому було розглянуто наступні питання
далі

04 лютого 2011 року
У Головному управлінні юстиції у Волинській області за участю начальника управління Ігоря Оксенчука відбулася розширена нарада за підсумками роботи органів державної виконавчої служби області у 2010 році та пріоритетні напрями діяльності на перший квартал поточного року.
Прес-служба ГУЮ.

31 січня 2011 року
Відбулася зустріч працівників відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об’єднань громадян Головного управління юстиції у Волинській області зі студентами та викладачами Волинського технікуму національного університету харчових технологій.
далі

25 січня 2011 року
До уваги керівників громадських формувань
На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, Головним управлінням юстиції у Волинській області проведені перевірки, за результатами яких зареєстровані громадські формування за вказаними юридичними адресами не встановлені:
«Прогресивна молодь Волині» (м. Луцьк, пр. Відродження, 1. Голова – Хілуха Володимир Борисович);
«Молодь за злагоду» (м. Луцьк, вул. Винниченка, 8. Голова правління – Смаль Павло Євгенович);
- «Волинська Асоціація захисту прав малого та середнього бізнесу «Волинь» (м. Луцьк, вул. Кривий Вал, 21. Голова правління – Кожевніков Геннадій Генадійович).

19 січня 2011 року
В приміщенні Ківерцівського районного управління юстиції було проведено перший у цьому році виїзний особистий прийом громадян начальником Головного управління юстиції Ігорем Оксенчуком. Усім заявникам було надано кваліфіковані вичерпні відповіді з усіх порушених питань.

18 січня 2011 року
До уваги керівників громадських формувань

На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, Головним управлінням юстиції у Волинській області проведені перевірки, за результатами яких зареєстровані громадські формування за вказаними юридичними адресами не встановлені:
Громадський фонд охорони праці (м. Луцьк, вул. Зв’язківців, 1Б/409. Голова – Бочнюк Катерина Аврамівна);
Спортивно-оздоровчий клуб «Сова» (м. Луцьк, вул. І. Мазепи, 10/9. Голова правління – Черчик Олег Андрійович);

ІНФОРМАЦІЯ
Західний регіональний відділ Держфінмоніторингу
(Львівська, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька області) знаходиться за адресою м. Львів, вул. Підвальна, 3.
Начальник – Комар Петро Панасович.
Заступник – Глущенко Олександр Олександрович.
тел. 272-19-92; тел. Факс 235-46-96


17 грудня 2010 року
Напередодні святкування дня Святого Миколая до учнів Затурцівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат Локачинського району завітали її шефи – працівники Головного управління юстиції у Волинській області на чолі з його очільником Ігорем Оксенчуком.
далі

17 грудня 2010 року
З нагоди відзначення Дня працівника державної виконавчої служби 14 грудня відбулися урочистості, на яких відзначено кращих державних виконавців Волині.
далі

10 грудня 2010 року
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє про відмову в реєстрації Волинської обласної громадської організації «Відродження культурної спадщини Волинського Полісся» на підставі правового висновку про невідповідність поданих статутних документів чинному законодавству
Наказ Головного управління юстиції № 534 «Про відмову в реєстрації Волинської обласної громадської організації «Відродження культурної спадщини Волинського Полісся».

6 грудня 2010 року
6-12 грудня 2010 року в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права.
Відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України прийняте 18 серпня 2010 року та видано наказ Міністерства юстиції України, яким затверджено план заходів цієї загальнонаціональної акції.
З цього приводу видано розпорядження голови облдержадміністрації, яким передбачено проведення в області правоосвітніх заходів.
далі

30 листопада 2010 року
відбулося засідання колегії Головного управління юстиції в області, на якому було розглянуто питання «Про результати комплексної перевірки роботи Любешівського районного управління юстиції та його відділів». З інформацією з даного питання виступив заступник начальника головного управління юстиції – начальник відділу ДВС Мишленик С. В.
З розглянутого питання на колегії було прийнято відповідне рішення.

29 листопада 2010 року
Головне управління юстиції у Волинській області, відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс „Приязна адміністрація”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 933 (із змінами), бере участь у третьому Всеукраїнському конкурсі „Приязна адміністрація” в номінації територіальні органи центральних органів виконавчої влади, який оголошено з 10 вересня 2010 року.
далі

26 листопада 2010 року,
у контексті Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні, яка є спільним проектом Європейського Союзу та Програми розвитку ООН, Волинським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій було проведено одноденний тренінг з проблем гендерної рівності в Україні для державних службовців V – VII категорії посад. Під час навчального заходу, в якому взяла участь начальник відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об’єднань громадян Головного управління юстиції у Волинській області Алла Мазур, учасники тренінгу прослухали міні-лекцію «Гендер – стать», проаналізували статті 17, 18,18-1 та 19 Закону України «Про відпустки», провели гендерний мейнстримінг тощо.

24 листопада 2010 року
В приміщенні Луцького міського відділу ДРАЦСу відбувся семінар з підвищення кваліфікації для працівників юридичних служб місцевих органів виконавчої влади, територіальних (місцевих, регіональних) органів центральних органів виконавчої влади, урядових органів в системі міністерств, державних підприємств, установ, організацій. Організував захід відділ правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об'єднань громадян Головного управління юстиції у Волинській області
далі

23 листопада 2010 року
З метою підвищення кваліфікації працівників юридичних служб місцевих органів виконавчої влади, територіальних (місцевих, регіональних) органів центральних органів виконавчої влади, урядових органів в системі міністерств, державних підприємств, установ, організацій та органів місцевого самоврядування 24 листопада 2010 року о 10.00 год. за адресою: м. Луцьк, пр. Соборності 18 (приміщення ВДРАЦС), відбудеться семінар, на якому будуть висвітлені наступні питання
далі

23 листопада 2010 року
Встановлено граничний термін виплати заробітної плати працівникам.
23 вересня 2010 року Верховна Рада України ухвалила Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати" (далі – Закон).
далі
18 листопада 2010 року
Головне управління юстиції у Волинській області повідомляє про відмову в реєстрації Волинської обласної ради ветеранів органів і підрозділів цивільного захисту Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи на підставі правового висновку про невідповідність поданих статутних документів чинному законодавству
Наказ Головного управління юстиції № 487 «Про відмову в реєстрації Волинської обласної ради ветеранів органів і підрозділів цивільного захисту Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи»

16 листопада 2010 року
Атестація начальників районних, міськрайонних, міських управлінь юстиції Волині

16 листопада 2010 року, під головуванням заступника Міністра юстиції України Юрія Дмитровича Притики, в Головному управлінні юстиції у Волинській області проведено атестацію начальників районних, міських управлінь юстиції, відповідно до Положення про проведення атестації державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 № 1922 та з метою підвищення ефективності діяльності державних службовців.
Фоторепортаж

15 листопада 2010 року
13 листопада цього року у Волинському національному університеті імені Лесі Українки відбувся круглий стіл .
далі

4 листопада 2010 року
Ухвалено в новій редакції Закон "Про виконавче провадження"

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)".
далі

2 листопада 2010 року
Міністерством юстиції України внесено зміни до положень про територіальні органи юстиції згідно Наказу від 25.10.2010 №2595/5.
Внесено зміни до положень про Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, мм. Києві та Севастополі, про районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні управління юстиції. Зміни розроблено з урахуванням норм законів України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" та "Про державну реєстрацію актів цивільного стану".


2 листопада 2010 року
Правороз’яснювальна робота у сфері запобігання та протидії корупції потребує активізації
Відповідним дорученням заступника Міністра юстиції України Юрія Притики на виконання листа Секретаріату Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2010 року № 13534-04-10, з метою активізації роз’яснювальної роботи у сфері запобігання та протидії корупції для керівників головних управлінь юстиції (відповідно – територіальних управлінь) запроваджено щомісячне звітування, яке передбачено п.п. 4 п.15 Тимчасового положення про підрозділ органу виконавчої влади з питань запобігання та протидії корупції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2009 року № 1422 «Питання запобігання та протидії корупції в органах виконавчої влади».
далі

28 жовтня 2010 року
До уваги керівників громадських формувань
На підставі ст.25 Закону України «Про об’єднання громадян» щодо здійснення контролю за додержанням громадськими організаціями положень своїх статутів та відповідних планів роботи, Головним управлінням юстиції у Волинській області проведені перевірки, за результатами яких зареєстровані громадські формування за вказаними юридичними адресами не встановлені:
– Спортивний клуб «Спартак-Сатурн» (м. Луцьк, вул. Бринського 4. Президент – Москалюк Володимир Павлович);
– Спортивний клуб «Олімпія» (м. Луцьк, вул. Привокзальна, 13а. Голова ради – Карпюк Роман Петрович);
– Асоціація спортивного танцю у Волинській області (м. Луцьк, вул.. Цегельна, 7/1. Президент – Кравчук Сергій Миколайович).


21 жовтня 2010 року
Затверджено графік особистого прийому громадян членами Кабінету Міністрів України.
В газеті «Урядовий кур’єр» оприлюднено графік особистого прийому громадян членами Кабінету Міністрів України.
Прийом громадян Міністром юстиції як членом Уряду, згідно з графіком, відбуватиметься кожну четверту п’ятницю парного місяця.
Прийом здійснюється за адресою: Київ, провулок Музейний, 12.
Телефони приймальні Кабінету Міністрів України: 256-63-33; 253-33-09.

8 жовтня 2010 року
Враховуючи особисті заслуги у зміцненні правових засад державності, за вагомий внесок в затвердження верховенства закону, піднесення його ролі в житті суспільства і держави, високий професіоналізм, особисті заслуги у зміцненні правових засад державності та з нагоди Дня юриста нагороджено працівників системи юстиції області.
далі

8 жовтня 2010 року
Луцьке міське управління юстиції видало наказ про відмову у державній реєстрації Луцької міської партійної організації політичної партії «Молодь за ВЛАДУ»

7 жовтня 2010 року
Методичні рекомендації. Абетка виборця.На Волині відбудуться вибори до обласної, районних, міських, селищних і сільських рад, а також вибори міських, селищних і сільських голів. Голів обласної та районних рад вже після 31 жовтня оберуть депутати відповідної ради.
відкрити документ

5 жовтня 2010 року
У столичному палаці культури "Україна" відбулися Всеукраїнські збори юристів за участю Президента України Віктора Януковича. Захід було приурочено до професійного свята – Дня юриста, що відзначається в Україні 8 жовтня, та проведено за ініціативи Міністерства юстиції й Адміністрації Президента України. До участі у зборах були запрошені провідні українські юристи, науковці, юридична громадськість. У заході взяли участь юристи-державні діячі, керівники судових органів та державних органів юридичного профілю, керівники вищих навчальних закладів, академічних установ, громадських організацій юридичного спрямування. За підсумками Всеукраїнських зборів юристів було ухвалено спеціальну заяву.

Заява Всеукраїнських зборів юристів (виголошено 5 жовтня 2010 року)

Текст виступу Міністра юстиції України Олександра Лавриновича на Всеукраїнських зборах юристів

Всеукраїнські збори юристів. Текст виступу Президента України Віктора Януковича

ФОТОРЕПОРТАЖ. Всеукраїнські збори юристів за участю Президента України Віктора Януковича, Київ, 5 жовтня 2010 року

5 жовтня 2010 року
У приміщені Міністерства юстиції України пройшла Всеукраїнська МКМР під головуванням Міністра юстиції України Олескандра Лавриновича, яка була присвячена наданню безоплатної правової допомоги населенню та участі у цьому процесі студентської правничої молоді, а також обговорено правоосвітню роботу у напрямі профілактики дитячої злочинності та бездоглядності.
далі

5 жовтня 2010 року
Напередодні Дня юриста, яке відзначається 8 жовтня, в Міністерстві юстиції відбулося нагородження працівників територіальних органів юстиції відомчими заохочувальними відзнакам.

Від Волині, згідно Наказу Міністерства юстиції України № 935/7 від 27.09.2010,

Почесною грамотою Міністерства юстиції України нагороджено
Надію Володимирівну Кузьміч, приватного нотаріуса Ківерцівського районного нотаріального округу.

Оголошено Подяку Міністра юстиції України
Сергію Вікторовичу Мишленику, заступнику начальника Головного управління юстиції у Волинській області – начальнику відділу державної виконавчої служби, та
Людмилі Вікторівні Савік, заступнику начальника Нововолинського міського управління юстиції Волинської області – начальнику відділу реєстрації актів цивільного стану.

Вітаємо шановних колег з високою відзнакою їхньої професійної діяльності!


4 жовтня 2010 року
Всеукраїнський тиждень права
На виконання правової освіти населення, з метою створення належних умов для набуття широкими верствами населення правових знань та навичок у їхньому застосуванні , підвищення рівня правової культури громадян напередодні професійного свята – Дня юриста, Головне управління юстиції у Волинській області з 4 по 8 жовтня проводить Всеукраїнський тиждень правових знань.
далі

1 жовтня 2010 року
Рішення Конституційного Суду України
у справі за конституційним поданням 252 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про внесення змін до Конституції України“ від 8 грудня 2004 року № 2222–IV (справа про додержання процедури внесення змін до Конституції України)
Конституція України 1996 року


24 вересня 2010 року
Головне управління юстиції у Волинській області видало наказ «Про відмову в легалізації шляхом повідомлення про заснування Волинської обласної громадської організації «Волинська асоціація захисту територіальних громад»
Наказ Головного управління юстиції № 395 «Про відмову в легалізації шляхом повідомлення про заснування Волинської обласної громадської організації «Волинська асоціація захисту територіальних громад»

16 серпня 2010 року
До Дня Незалежності – тиждень права
Наближається чергова – 19 річниця з дня проголошення незалежності України, яку разом із усією громадськістю краю відзначатимуть і органи юстиції області.
З метою належної підготовки до цього свята видано наказ головного управління юстиції про проведення в області з 16 по 22 серпня тижня правових знань.
далі
12 серпня 2010 року
Головне управління юстиції у Волинській області видало наказ про відмову у здійсненні державної реєстрації Волинської обласної громадської організації «ІНВАВОЛИНЬ-НОВА»
Наказ Головного управління юстиції №334 «Про відмову у реєстрації Волинської обласної громадської організації «ІНВАВОЛИНЬ-НОВА»

15 червня 2010 року
Богдану Ярославівну Довгополову-Савотюк, згідно наказу Мінстра юстиції України 721/к, призначено на посаду начальника Горохівського районного управління юстиції. 15 червня в.о. начальника Головного управління юстиції у Волинській області Василь Боць представив колективу управління новопризначеного керівника.

08 червня 2010 року
Відмовлено в реєстрації згідно наказу Головного управління юстиції у Волинській області громадської організації «Волинської обласної організації ветеранів державної служби охорони при УМВС України у Волинській області»

31 травня 2010 року
В області проходить місячник правових знань. З метою відзначення 14-ої річниці Конституції України головне управління юстиції у Волинській області та територіальні установи юстиції з 31 травня по 29 червня 2010 року проводять місячник правових знань. Відповідний наказ ГУЮ прийнято від 31 05.2010 р. № 229 “Про організацію проведення в області до Дня Конституції місячника правових знань”.
далі

17 травня 2010 року
Олексія Адамовича Лащука, згідно наказу Мінстра юстиції України № 518/к , призначено на посаду начальника Володимир-Волинського міськрайонного управління юстиції. 17 травня начальник Головного управління юстиції у Волинській області Олексій Остапчук представив колективу управління новопризначеного керівника.

16 березня 2010 року
Головне управління юстиції у Волинській області видало наказ про скасування запису про державну реєстрацію Волинського обласного благодійного фонду соціального захисту «Добро».
Наказ Головного управління юстиції №118 «Про скасування запису про державну реєстрацію Волинського обласного благодійного фонду соціального захисту «Добро».

5 лютого 2010 року
Головне управління юстиції у Волинській області видало наказ про відмову у здійсненні державної реєстрації Волинського обласного благодійного фонду «Дарунок неба».
Наказ Головного управління юстиції №36 «Про відмову в реєстрації Волинського обласного благодійного фонду «Дарунок неба».

напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Реєстрація друкованих ЗМІ
Реєстація НПА
Легалізація громадських формувань
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Державна реєстрація прав на нерухоме майно
Експертне забезпечення правосуддя
ГОЛОВНА      КОНТАКТИ      ЛУЦЬК      ВОЛИНЬ      АРХІВ НОВИН
©2015, JUST.VOLYN.NET &