структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»
Відомості про представників Волинської області

До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Роз'яснення та коментарі
Свято Соборності та Свободи України

Щорічно 22 січня в нашій державі буде відзначатися День Соборності та Свободи України. Відповідний Указ, з метою впорядкування відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят, підписав Віктор Янукович.

«Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна – в одну Велику Україну» – саме такі пророчі слова пролунали на Софійському майдані в Києві 22 січня 1919 року.

Ця історична дата, коли ухвалили Акт Злуки Української Народної Республіки і Західно¬української Народної Республіки, навічно вкарбувався в нашу історію, ставши Днем Соборності для українського народу.

– Сповнилися відвічні мрії, заради яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу. – і незважаючи на те, що цим словам не судилося тоді збутися, а українська держава не спромоглася відстояти власну незалежність у боротьбі з ворожими силами, злука 22 січня, безперечно, з історичної точки зору залишається одним із найвагоміших символічних актів для національної свідомості, тому її дата відзначається українською нацією як державне свято.

Уже стало символічним що напередодні цієї історичної події органи юстиції Волині не залишається осторонь святкування Дня Соборності. До цієї дати вони через засоби масової інформації проінформують широкі верстви населення про історичне значеня цієї знаменної дати. Спільно з органами місцевої виконавчої влади у школах області проведуть тематичні вечори-зустрічі, читатимуть лекції для учнівської молоді з тим, щоб ще раз проаналізувати історичні події 1919 року. Адже Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Одночасно цей Акт надав завершеної форми самостійній державі, сприяв подоланню елементів федералізму в ментальності національної політичної еліти.

Об'єднання мало і практично-політичний аспект, адже обидва політичні утворення потребували концентрації Збройних сил та взаємодопомоги для захисту своїх територій від іноземного військового втручання, яке на той час набрало рис агресії. Таким чином, об'єднання УНР і ЗУНР стало моделлю цивілізованого демократичного, неекспансіоністського збирання територій в єдиній суверенній державі.

З юридичної точки зору, слід відзначити ще й факт легітимності завершального соборницького процесу, який передував Акту Злуки. Ініціаторами об'єднавчого руху – Українською Національною Радою та Дерикторією УНР – ще у грудні 1918 року було укладено Передвступний договір про наміри обєднати населеня і території обох утворень в одній державі. Хоча сучасні правники і політики мають деякі зауваження до складних й динамічних процесів української революції, позаяк чимало державних рішень ухвалювалися за спрощеною процедурою.

Обєднання мало і практично-політичний аспект, адже обидві держави потребували концентрації Збройних сил та взаємодопомоги для захисту своїх територій від іноземного військового втручання, яке на той час набрало рис агресії. Обєднаня УНР і ЗУНР стало моделлю цивілізованого демократичного, неекспансивного збирання територій в єдиній суверенній державі.

Сьогодні важко переоцінити значення цієї дати для українського народу. Вже у тому, що на Всеукраїнському референдумі східні та західні українці проголосували за незалежну, суверенну державу, теж простежується ідейна спадщина злуки, національна воля єдиного народу, яка гартувалася тоді й передавалася нам у спадок.

Унітарність нашої держави закріплена в Конституції України, а цілісність території виступає ключовим фактором її суверенітету. Гармонізація міжнаціональних відносин є необхідністю сьогодення. Головний урок Дня Соборності та Свободи– усвідомлення того, що лише в єдності – наша сила.

Відзначаючи 22 січня День Соборності та Свободи України, варто не тільки віддати шану тим людям, які заклали наріжний камінь у будову української держави, але й перейнялися духом єдності, який допоможе нам подолати будь-які непорозуміння та зберегти для прийдешніх поколінь важливі суспільні надбання та цінності.




Ігор Оксенчук,
начальник головного управління юстиції у Волинській області.
напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Реєстрація друкованих ЗМІ
Реєстація НПА
Легалізація громадських формувань
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Державна реєстрація прав на нерухоме майно
Експертне забезпечення правосуддя
ГОЛОВНА      КОНТАКТИ      ЛУЦЬК      ВОЛИНЬ      АРХІВ НОВИН
©2015, JUST.VOLYN.NET &