структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»
Відомості про представників Волинської області

До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
ГУЮ Інформує
З виступу начальника головного управління юстиції в області Ігоря Оксенчука на засіданні Комісії з питань забезпечення своєчасності виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат 29 лютого 2012 року.

Станом на 1 лютого 2012 року у Волинській області нараховується 9 підприємств-банкрутів, які мають заборгованість з виплати заробітної плати на суму 2142,4 тис. грн., а саме:

1. Луцький картонно-руберойдовий комбінат (арбітражний керуючий Татаренко Сергій Павлович) – заборгованість 5,8 тис. грн.,
2. ЗАТ “Західпромбуд” (арбітражний керуючий Темчишин Володимир Петрович) – заборгованість 960,7 тис. грн.,

3. ТОВ “Завод будівельних конструкцій” (арбітражний керуючий Василюк Ігор Миколайович) – заборгованість 515,5 тис. грн.,
4. ЗАТ “Рожищенський птахокомбінат” (арбітражний керуючий Зубачик Віталій Романович) - заборгованість 153,1 тис. грн.,
5. ВАТ “Луцький шовковий комбінат “Волтекс” (арбітражний керуючий Темчишин Володимир Петрович) – заборгованість 98,0 тис. грн.,
6. ТОВ виробничо-комерційна фірма “Луцьккондитер “(арбітражний керуючий Василюк Ігор Миколайович) – заборгованість 96,1 тис. грн.,
7. ТОВ “Житлово-будівельний комбінат“ м.Ковель (арбітражний керуючий Василюк Ігор Миколайович) – заборгованість 196,8 тис. грн.,
8. ВАТ “Голобський комбінат хлібопродуктів” (арбітражний керуючий Овдіюк Дмитро Васильович) – заборгованість 61,1 тис. грн.,
9. ТзОВ “Каскад-Продакшн” ЛТД – заборгованість 55,3 тис. грн.

Сектором з питань банкрутства проаналізовано діяльність арбітражних керуючих на підприємствах-банкрутах щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати з врахуванням тих повноважень, якими вони наділені згідно діючого законодавства на відповідних стадіях процедури банкрутства. Так із 9 підприємств-банкрутів вказаної категорії 4 перебувають на стадії розпорядження майном, а саме:
1. Луцький картонно-руберойдовий комбінат;
2. ТОВ “Завод будівельних конструкцій”;
3. ЗАТ “Західпромбуд”;
4. ТОВ виробничо-комерційна фірма “Луцьккондитер”.


Сумарно заборгованість на цих підприємствах становить 1578,1 тис. грн. або 73,6% від всієї суми заборгованості по виплаті заробітної плати підприємствами-банкрутами станом на 1 лютого 2012 року.

Повноваження арбітражного керуючого на підприємствах-банкрутах, що перебувають на стадії розпорядження майном боржника, визначені в ст. 13 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Відповідно до п. 14 ст. 13 Закону України про банкрутство розпорядник майна не має права втручатися в оперативно-господарську діяльність боржника, крім випадків, передбачених законом. Одночасно в п. 15 цієї ж статті зазначено, що призначення розпорядника майна не є підставою для припинення повноважень керівника чи органу управління. Отже, на стадії розпорядження майном розпорядник не може повною мірою впливати на стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Найбільший борг по виплаті заробітної плати у ЗАТ “Західпромбуд” – 960,7 тис. грн. (арбітражний керуючий Темчишин Володимир Петрович). Дане підприємство перебуває у процедурі розпорядження майном боржника з 3 липня 2009 року. Згідно відомостей, наданих арбітражним керуючим та ухвал суду на даний час справа про банкрутство зупинена у зв’язку з проведенням будівельно-технічної експертизи. Реєстр вимог кредиторів не затверджений. ЗАТ “Західпромбуд” - це активно діючий суб’єкт господарювання. У зв’язку з перебуванням в трудових відносинах з товариством працівників (охорона, бухгалтерія, адміністрація та ін.), відбувається щомісячне збільшення заборгованості по заробітній платі (у січні це 4,2 тис. грн.). За інформацією розпорядника майна керівництво товариства перебуває в пошуку інвестора. Якщо інвестора не буде знайдено протягом процедури розпорядження, то після закінчення будівельно-технічної експертизи та затвердження реєстру вимог кредиторів, Господарським судом Волинської області буде введено наступну стадію банкрутства даного підприємства - ліквідацію.

Найбільший приріст боргу у січні 2012 року на ТОВ “Завод будівельних конструкцій” – 238,5 тис. грн., загальна сума боргу станом на 1 лютого - 515,5 тис. грн. (арбітражний керуючий Василюк Ігор Миколайович). Підприємство перебуває на стадії розпорядження майном боржника з 22 жовтня 2009 року. Господарським судом Волинської області реєстр вимог кредиторів на даний час не затверджений, справа знаходиться на розгляді у Вищому Господарському суді України. Згідно інформації, наданої розпорядником майна, підприємство економічно активне, тому збільшення боргу відбувається за рахунок щомісячних нарахувань заробітної плати працівникам товариства. Погашення заборгованості відбувається за рахунок власних коштів.

На ТОВ виробничо-комерційна фірма “Луцьккондитер” процедура розпорядження майном боржника триває з 22 грудня 2009 року. На даний час за інформацією арбітражного керуючого Василюка І. М. мають місце судові спори щодо нерухомого майна боржника, зазначеного в договорі застави. Лише перейшовши до санації або ліквідації підприємства можливе втручання арбітражного керуючого в господарські процеси підприємства та вжиття заходів щодо задоволення вимог кредиторів, в тому числі погашення заборгованості із заробітної плати. Дане підприємство не економічно активне, у листопаді 2011 року звільнено останніх працівників. Станом на 1 лютого 2012 року заборгованість по виплаті заробітної плати становить 96,1 тис. грн., що на 15,2 тис. грн. менше ніж на 1 січня 2012 року. Погашення боргу відбувається за рахунок залучення керівництвом боржника коштів поручителів.

За інформацією арбітражного керуючого ВАТ “Луцький картонно-руберойдовий комбінат” Татаренко Сергія Павловича, заборгованість в сумі 5,8 тис. грн. керівництво комбінату планує погасити в повному обсязі до кінця першого кварталу 2012 року. Дана заборгованість являє собою борг підприємства за час вимушеного простою. Протягом здійснення процедури розпорядження майном боржника ВАТ “Луцький картонно-руберойдовий комбінат” періодично здійснює виплату поточної заборгованості працівникам підприємства, чисельність яких на теперішній час становить понад 400 чоловік.

Значна заборгованість з виплати заробітної плати працівникам на ТОВ “Ковельський житлово-будівельний комбінат” - 196,8 тис. грн. (арбітражний керуючий Василюк Ігор Миколайович). З 29 листопада 2011 року ухвалою Господарського суду Волинської області введено процедуру санації боржника. Згідно п.6 ст. 17 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” керуючий санацією зобов’язаний прийняти в господарське відання майно боржника та організувати проведення його інвентаризації. Цим же Законом відповідно до п. 4 ст. 17 керівник підприємства протягом трьох днів з дня прийняття рішення про санацію та призначення керуючого санацією зобов’язаний забезпечити передачу керуючому санацією бухгалтерської та іншої документації боржника, печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей. На даний час за інформацією керуючого санацією Василюка І. М. вимоги Закону виконано частково, товарно-матеральніі цінності не передані, тому зробити інвентаризацію та виявити майно, що не перебуває у заставі не має змоги.

Василюком І. М. в січні 2012 року направлено заяву до Ковельської міжрайонної прокуратури про вжиття заходів до керівника боржника ТзОВ “Житлово-будівельний комбінат” Вовка О.М. щодо передачі документації та товарно-матеріальних цінностей в повному обсязі. Після проведення повної інвентаризації матеріальних цінностей та виявлення майна, що не перебуває у заставі керуючим санацією будуть здійснюватися заходи щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати.
На даний час 3 підприємства-банкрути, що мають заборгованість з виплати заробітної плати працівникам, постановами Господарського суду Волинської області визнані банкрутами та перебувають у процедурі ліквідації:

1) ВАТ “Голобський комбінат хлібопродуктів”,
2) ВАТ “Луцький шовковий комбінат “Волтекс”,
3) ЗАТ “Рожищенський птахокомбінат”.

Відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття Господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, усі права керівника (органів управління) юридичної особи-банкрута переходять до ліквідатора.

Слід зазначити, що статтею 31 Закону України про банкрутство встановлена черговість задоволення вимог кредиторів, відповідно якої у першу чергу задовольняються:

а) вимоги, забезпечені заставою;
б) вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати за 3 місяці роботи, що передують порушенню справи про банкрутство.
2) у другу чергу задовольняються вимоги, що виникли із зобов'язань банкрута перед працівниками підприємства-банкрута, крім вимог, задоволених у першу чергу, зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації відповідних платежів, зобов'язань зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а також вимоги громадян-довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);
3) у третю чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів). Вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;
4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою, у тому числі і вимоги кредиторів, що виникли із зобов'язань у процедурі розпорядження майном боржника чи в процедурі санації боржника;
5) у п'яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства;
6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.

Вимоги кожної наступної черги задовольняються в міру надходження на рахунок коштів від продажу майна банкрута після повного задоволення вимог попередньої черги.

У разі недостатності коштів, одержаних від продажу майна банкрута, для повного задоволення всіх вимог однієї черги вимоги задовольняються пропорційно сумі вимог, що належить кожному кредиторові однієї черги.

Заборгованість на ВАТ “Голобський комбінат хлібопродуктів” (арбітражний керуючий Овдіюк Дмитро Васильович) становить 61,1 тис. грн. Процедуру ліквідації на підприємстві розпочато 26 жовтня 2011 року. У грудні 2011 року проведена інвентаризація основних засобів комбінату та виявлено 23 одиниці рухомого та нерухомого майна, яке не перебуває у заставі ПАТ “Промінвестбанку”. 27 лютого відбулося засідання комітету кредиторів, на якому було вирішено провести оцінку даного майна з метою визначення початкової вартості та виставлення його на прилюдні торги. Кошти від реалізації майна, за інформацією ліквідатора, будуть направлені на погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

Заборгованість по заробітній платі ВАТ “Луцький шовковий комбінат “Волтекс” (арбітражний керуючий Темчишин Володимир Петрович) становить 98,1 тис. грн. Підприємство визнано банкрутом, ліквідаційну процедуру розпочато згідно постанови Господарського суду Волинської області 18 жовтня 2011 року. Під час процедури банкрутства встановлено, що заборгованість по заробітній платі і аліментах – це заборгованість перед більш як 2 тисячами працівниками. Враховуючи той факт, що заборгованість по заробітній платі виникла понад 10 років тому, та те, що в архівах ВАТ “Луцький шовковий комбінат “Волтекс” не збереглося даних щодо ідентифікації працівників (паспортні дані, коди, адреси), арбітражним керуючим опубліковані оголошення про необхідність звернення колишнім працівникам комбінату, які мають заборгованість,для уточнення даних з наданням копій необхідних документів.

Оголошення опубліковувалися в газеті “Голос України” №113 від 22.06.2010, газеті “Волинь-Нова” № 67 від 19.06.2010, газеті “Сім’я і дім” № 22 від 3-9 червня 2010 року, газеті “Ярмарок реклами” № 22 від 18.06.2010, газеті “Волинська газета” №3 0 від 28.07.2011, газеті “Луцький замок” та зроблено блок оголошень по телебаченню (телеканал “Аверс”).

Арбітражним керуючим направлено лист № 105 від 20.05.2011 до Луцької ОДПІ про надання інформації про ідентифікаційні коди працівників, яких не можна знайти. Протягом 2011 року звернулося близько 400 осіб, яким було заборговано біля 100 тис. грн. За рахунок залучених коштів (представника засновника) зазначена заборгованість була повністю погашена та зменшено заборгованість з 227,7 тис. грн. на початок минулого року до 98,1 тис. грн. на початок 2012 року. За інформацією ліквідатора Темчишина Володимира Петровича, з метою здійснення заходів щодо розшуку колишніх працівників, на даний час з архівних матеріалів товариства вибираються дати народження та старі паспортні дані (ще Радянського Союзу) тих працівників, заборгованість перед якими по заробітній платі складає понад 70 гривень. Враховуючи те, що у статутному капіталі підприємства 26,22% становить частка держави, Законом України ”Про введення мораторію на примусову реалізацію майна” встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна, яке перебуває у власності даного товариства (ткацький цех, площадки). В даний момент провадження у справі про банкрутство ВАТ “Луцький шовковий комбінат “Волтекс” зупинено до розгляду Вищим господарським судом України касаційної скарги, після чого буде внесена ясність щодо стадії банкрутства підприємства: санація чи ліквідація.

ЗАТ “Рожищенський птахокомбінат” (арбітражний керуючий Зубачик Віталій Романович) перебуває в процедурі ліквідації з 8 червня 2010 року. Зубачик Віталій Романович призначений ліквідатором на даному підприємстві ухвалою суду від 6 жовтня 2011 року. Заборгованість в сумі 153,1 тис.грн. планується виплатити працівникам підприємства у березні 2012 року за рахунок коштів отриманих 23 лютого від реалізації оцінених активів, а саме 10 транспортних засобів, які не перебували у заставі.

Що стосується заборгованості по заробітній платі на ТОВ “Каскад-Продакшн” ЛТД (на загальну суму 55,3 тис.грн.) то слід відмітити, що провадження у справі про банкрутство згідно ухвали Господарського суду Волинської області розпочато 5 грудня 2011 року, а 20 грудня 2011 року провадження по справі зупинено у зв’язку з апеляційним оскарженням ТзОВ “Каскад-Продакшн”ЛТД ухвали Господарського суду м.Києва від 25.11.2011року. Арбітражний керуючий по даній справі не призначений.

Узагальнюючи вищевикладене, слід зазначити, що арбітражними керуючими здійснюються передбачені законом заходи, щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Однак вплив арбітражних керуючих на вказані процеси обумовлюється процедурами банкрутства, що застосовуються до боржника.

Сектор з питань банкрутства Головного управління юстиції у Волинській області здійснює контроль за додержанням арбітражними керуючими ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) шляхом проведення планових і позапланових перевірок.

Згідно наказу Міністерства юстиції від 23.12.2011 № 3579/5 “Про затвердження Плану перевірок додержання арбітражними керуючими ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) на I квартал 2012 року” у березні 2012 року буде проводитися планова перевірка додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності Василюка Ігоря Миколайовича, що виконує повноваження арбітражного керуючого в тому числі і на підприємствах-банкрутах, які мають заборгованість із виплати заробітної плати.

З метою покращення ситуації щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах-банкрутах вважаємо за доцільне запросити на чергове засідання обласної комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат арбітражних керуючих та керівників підприємств-банкрутів, що перебувають на стадії розпорядження майном та мають значний рівень заборгованості із виплати заробітної плати, а саме:

1) ЗАТ “Західпромбуд” (арбітражний керуючий: Темчишин Володимир Петрович, керівник: Кротюк Володимир Євгенович).
2) ТОВ “Завод будівельних конструкцій” (арбітражний керуючий: Василюк Ігор Миколайович, керівник: Іванішин Леонтій Володимирович).
3) ТОВ виробничо-комерційна фірма “Луцьккондитер“ (арбітражний керуючий Василюк Ігор Миколайович).
4) ТОВ “Житлово-будівельний комбінат“ м.Ковель (арбітражний керуючий: Василюк Ігор Миколайович, керівник: Вовк Олег Миколайович)


напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Реєстрація друкованих ЗМІ
Реєстація НПА
Легалізація громадських формувань
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Державна реєстрація прав на нерухоме майно
Експертне забезпечення правосуддя
ГОЛОВНА      КОНТАКТИ      ЛУЦЬК      ВОЛИНЬ      АРХІВ НОВИН
©2015, JUST.VOLYN.NET &