структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»
Відомості про представників Волинської області

До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Роз'яснення та коментарі
01 жовтня 2013 року
23 вересня 2013 року, відповідно до статті 93 Конституції України, Кабінет Міністрів подав в порядку законодавчої ініціативи для розгляду Верховною Радою проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації рекомендацій Європейської Комісії у сфері державної антикорупційної політики”, який було розроблено Міністерством юстиції України.
далі
06 серпня 2013 року
Розмір ставок державного мита за проведення нотаріусами державної реєстрації речових прав на нерухоме майно
далі
01 серпня 2013 року
Міністерство юстиції України наказом від 03 липня 2013 року N 1330/5 затвердило зміни до Положення про Головні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі та Положення про районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні управління юстиції, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 23 червня 2011 року N 1707/5.
далі
27 червня 2013 року
З 1 липня 2013 року функції реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців перейдуть від місцевої влади до Укрдержреєстру і, відповідно, на місцях до реєстраційних служб. Реєстрація буде здійснюватися за єдиними стандартами на всій території країни. Про особливості переходу до нової форми реєстрації розповідає начальник головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук.
далі
26 червня 2013 року
П’ять з половиною місяців роботи нової системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, яка запроваджена в Україні з 01.01.2013 року, показали її ефективність та результативність. За вказаний період державними реєстраторами реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції Волинської області зареєстровано 15561 заяву та запит, з них: 9812 – про державну реєстрацію права власності, 290 – про державну реєстрацію іншого речового права, 1267 – про державну реєстрацію обтяження та 4027 запитів про надання інформації з держаного реєстру речових прав на нерухоме майно.
За даними Державної реєстраційної служби, державні реєстратори Волинської області є одними з лідерів за показниками роботи. Так, кількість задоволених заяв та запитів становить 15078 або 97% від розглянутих.
далі
29 березня 2013 року
Спеціальні обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»
далі
16 січня 2013 року
З 1 січня 2013 року введено в дію Закон України «Про громадські об’єднання», з цього ж дня втратив чинність Закон України «Про об’єднання громадян» № 2460-XII від 16.06.1992.
далі
12 грудня 2012 року
04 липня 2012 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно". Даним законом було внесено ряд змін до законів України «Про нотаріат», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», «Про іпотеку» та ін.
далі
21 серпня 2012 року
Право на звернення та скаргу
Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
далі
20 серпня 2012 року
Утверджуючи нашу незалежність – віримо у її краще майбутнє
24 серпня – День Незалежності України. Двадцять один рік тому почала свій відлік новітня історія України. Виборене віками право українців мати власну державу – звершилося.
далі
31 липня 2012 року
Безоплатна правова допомога – вже реальність
У першому півріччі 2012 року у Волинській області працювало 65 громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги, з них при головному, міських, районних, міськрайонних управліннях юстиції 19. А ще працівники органів юстиції області беруть участь у роботі 46 громадських приймалень, створених при місцевих державних адміністраціях, центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, виконавчих органах районних, міських рад. Окрім того, при головному управлінні юстиції в області діють 20 виїзних консультативних пунктів з надання безкоштовної правової допомоги, якими протягом шести місяців 2012 року здійснено 6 виїздів для надання безоплатної первинної правової допомоги населенню віддалених районів сільської місцевості.
далі
30 липня 2012 року
Софія чи Даніела-Джіневра?
Які імена популярні у 2012 році на Волині
Як свідчать статистичні дані органів державної реєстрації актів цивільного стану головного управління юстиції в області найпопулярнішими іменами, якими у першому півріччі 2012 року батьки нарекли 7 475 новонароджених волинян, для дівчаток були Софія, Анна, Анастасія, Дарина, Вікторія, Ангеліна, Христина, Олександра та Тетяна. А ось хлопчиків найчастіше називали Максим, Владислав, Артем, Денис, Богдан, Олександр, Дмитро та Арсен.
далі
31 травня 2012 року
Відповідальність неповнолітніх за свої вчинки
далі
25 травня 2012 року
Правова допомога – безплатно
далі
25 квітня 2012 року
Нові підходи в роботі кадрової служби.
Будь-яка сучасна трудова організація є складовою соціотехнічною системою, у якій чітко виділяється людський фактор.
Підвищення ролі соціальної складової організації праці обумовлено якісні зміни систем управління, що знайшло відображення в нових формах і методах роботи з персоналом.
далі
24 квітня 2012 року
До відділу нотаріату Головного управління юстиції у Волинській області надходять численні звернення громадян, у яких останні все частіше і частіше бажають отримати роз’яснення, щодо платежів за оформлення спадщини у державного нотаріуса.
далі
20 січня 2012 року
Щорічно 22 січня в нашій державі буде відзначатися День Соборності та Свободи України. Відповідний Указ, з метою впорядкування відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят, підписав Віктор Янукович.
далі
30 вересня 2011 року
Правові засади справляння судового збору
далі
09 вересня 2011 року
1 липня 2011 року набули чинності Закони України «Про засади запобігання і протидії корупції» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення».
далі
02 вересня 2011 року
Сьогодні нотаріальна спільнота України ось уже вдруге відзначає професійне свято – День нотаріату, започатковане відповідно до Указу Президента України від 22 лютого 2010 року.
далі
24 серпня 2011 року – День Незалежності України
Двадцять років тому почала свій відлік новітня історія України. Виборене віками право українців мати власну державу – звершилося.
далі
23 серпня 2011 року – День Державного Прапора України
На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України Указом Президента України № 987/2004 від 23 серпня 2004 року було визначено відзначати щороку, 23 серпня, День Державного Прапора України.
далі
Волонтери й волонтерська діяльність
15-го травня 2011 року почалася дія українського закону, що регулює діяльність волонтерських організацій. За Закон "Про волонтерську діяльність" (N 3236) 19 квітня цього року проголосували 270 карток народних депутатів.
далі
Цензурі – зась!
9 травня 2011 року набрав чинності Закон України «Про доступ до публічної інформації», законопроект якого був підтриманий більш ніж 400 голосами народних депутатів України. Метою прийняття цього Закону є визначення порядку здійснення та забезпечення права кожного громадянина країни на доступ до інформації, що знаходиться у володінні державних органів та права на доступ до інформації, що становить суспільний інтерес.
далі
Притягнення судді до дисциплінарної відповідальності
07 липня 2010 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про судоустрій і статус суддів” (далі – Закон), яким визнано такими, що втратили чинність Закон України “Про статус суддів” та Закон України “Про судоустрій України”, що передбачали в минулому підстави та порядок притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.
далі
Юридична відповідальність громадських організацій
Об’єднання громадян – це добровільне громадське формування, яке створюється на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод, для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів. Право громадян на свободу об’єднання є невід’ємним правом людини, закріпленим Загальною декларацією прав людини і гарантується Конституцією та законодавством України..
далі
Встановлено граничний термін виплати заробітної плати працівникам
23 вересня 2010 року Верховна Рада України ухвалила Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати" (далі – Закон).
далі
Нотаріус як суб’єкт первинного фінансового моніторингу
Законом України №2258-17 від 18.05.2010 «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» внесено зміни не лише до змісту Закону, а й до його назви, замінивши на Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» (надалі - Закон).
далі
Зміни земельного законодавства та практика їх застосування
Зміни до законодавства завжди пов’язані з певними труднощами щодо реалізації їх на практиці, особливо коли такі нововведення стосуються земельної сфери. Вироблення єдиної практики застосування потребує певного часу для адаптації діяльності відділів земельних ресурсів, органів нотаріату, БТІ та місцевого самоврядування до нових норм.
далі
Про практику застосування судами окремих приписів чинного законодавства
Непоодинокі випадки різного тлумачення та застосування судами положень ст. 19 Закону України «Про виконавче провадження», якою встановлено вимоги, що ставляться до виконавчого документа.
далі
Велич і значення Конституції Пилипа Орлика
5 квітня цього року виповнюється 300 років Конституції Пилипа Орлика. Повна назва цієї пам'ятки політико-філософської та правової думки, створеної 1710 року, "Договір та Встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та всього вільного народу Малоросійського між Ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та між Генеральною старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким, що за давнім звичаєм і за військовими правилами схвалені обома сторонами вільним голосуванням і скріплені найяснішим гетьманом урочистою присягою".
далі
Права об'єднань громадян
Як відомо, право громадян на свободу об’єднання є невід’ємним правом людини, закріпленим Загальною декларацією прав людини, і гарантується Конституцією та законодавством України. Законодавство про об’єднання громадян складається з Конституції України, Закону України «Про об’єднання громадян» та актів законодавства, прийнятих відповідно до нього. Потрібно відмітити, що зазначений вище Закон України «Про об’єднання громадян» надає широкі права зареєстрованим об’єднанням громадян для здійснення ними цілей і завдань, визначених у статутних документах.
далі
За наругу над державною символікою – на лаву підсудних
Одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки як невід'ємної ознаки незалежності. Кожний народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині – герб, прапор, гімн. Національні символи – це свідчення високого духу народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідний генетичний код нації. Вони покликані служити надійною основою формування громадянських рис особистості, її патріотизму, національної свідомості, активної життєвої позиції.
далі
Реєстрація друкованого засобу інформації
Друковані засоби масової інформації ( преса) в Україні – це періодичні і такі що продовжуються , видання, які виходять під постійною назвою, з періодичністю один і більше номерів (випусків) протягом року на підставі свідоцтва про державну реєстрацію.
далі
Що встановлює закон для засновників та видавців друкованих ЗМІ
Практика в галузі реєстрації друкованих засобів масової інформації свідчить про неодноразові порушення норм чинного законодавства з боку засновників видання. Серед таких порушень слід зазначити такі, як: випуск друкованих ЗМІ, які попередньо не зареєстровані уповноваженим реєструючим органом, вказання не правильної назви друкованого ЗМІ (неповної або перекрученої), випуск друкованих ЗМІ без попереднього погодження змін, які сталися у виданні, уповноваженим реєструючим органом та ін..
далі
Відповідальність громадських організацій як суб’єктів правових відносин
Об’єднання громадян, як суб'єкти різноманітних правовідносин у разі порушення вимог правових приписів несуть юридичну відповідальність.
далі
За невиконання рішення суду – до відповідальності
Нещодавно Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень”, що був розроблений Міністерством юстиції України, спрямований на вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів, посадових осіб.
далі
Правові аспекти звільнення з роботи за угодою сторін
Наприкінці минулого року депутати прийняли Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення”. Цим Законом від 25 грудня 2008 року, зокрема, були внесені зміни до статей Закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Згідно з ними у випадку, коли працівник звільнився з роботи за угодою сторін (п. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю), то право на отримання допомоги по безробіттю він набував, починаючи з 91-го календарного дня після звільнення.
далі
Звернення стягнення
на заставлене майно, звернення стягнення на будинок, квартиру, інше приміщення, земельну ділянку, що є нерухомим майном та звернення стягнення на предмет іпотеки
далі
Європейський Суд з прав людини.
Європейський Суд з прав людини (англ. European Court of Human Rights, фр. Cour europeenne des Droits de l’Homme) – міжнародний орган, який є творінням Ради Європи.
далі
Правовий лікнеп.
Пільги для працівників, які поєднують роботу з навчанням
далі
Про деякі правові аспекти самобуду
У сучасних умовах особливої актуальності і гостроти набувають проблеми самовільного будівництва будівель і споруд – об'єктів нерухомості, тобто об'єктів житлового, промислового, рекреаційного і іншого призначення. Це пов'язано з тим, що згадане будівництво є одним з тих протиправних явищ, які, з одного боку, порушують вимоги планування, забудови і розвитку територій, а з іншої – негативно впливають на успішне завершення земельної реформи в Україні і на утвердження правопорядку у сфері сучасних земельних відносин.
далі
Особливості працевлаштування іноземців
Чи потрібно отримувати дозвіл на працевлаштування іноземцю, що постійно на законних підставах проживає на території України?
далі
Продовження відрядження
Наш працівник, який знаходиться у відрядженні, вимушений затриматися ще декілька днів, але коштів, наданих дім відрядження, не вистачає. Чи буде правомірним пере¬рахувати такому працівнику суму коштів, необхідну для продовження відрядження?
далі
Коменсація невикористаних відпусток
На нашому підприємстві працює багато чорнобильців першої категорії. Чи необхідно їм під час звільнення компенсувати додаткові відпустки, передбачені Законом «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»?
далі
Оформлення трудової книжки під час звільнення
Колишня працівниця звернулася до суду з позовом до підприємства з вимогою оплатити їй час вимушеного прогулу в зв'язку з тим, що під час звільнення відділ кадрів не поставив їй печатку у трудову книжку. Чи правомірні її вимоги?
далі
Юридична консультація. Працевлаштування інвалідів-сумісників.
Є непоодинокі випадки, коли на підприємстві є вільні вакансії для додержання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. А тому у роботодавців виникає питання, чи можливо для додержання цього нормативу приймати на роботу інвалідів, які будуть працювати за сумісництвом?
далі
Дерслужбовець – слуга держави
Чиновник. Ця посада в нашому суспільстві парадоксально поєднує в собі, з одного боку, невелику зарплату і тавро нелюда-бюрократа, з іншого – інстинктивну повагу, статус у суспільстві та задоволення амбіцій. Отож, хто і як потрапляє на державну службу?
далі
Порядок засвідчення нотаріусами справжності підпису на заявах для дії за кордоном
У зв’язку із неодноразовими зверненнями громадян щодо засвідчення справжності підпису на заяві про сімейний стан для пред’явлення за кордоном, Головне управління юстиції у Волинській області надає роз’яснення стосовно даного порядку та інформацію щодо легалізації документів шляхом проставлення спеціального штампа «Апостиль».
далі
Третейський суд — це суд повної довіри
Розвиток альтернативних способів вирішення спорів – це необхідна умова створення ефективної системи захисту порушених, невизнаних або оспорюваних суб'єктивних прав, свобод чи інтересів громадян та юридичних осіб. Однією з таких демократичних альтернативних форм вирішення цивільно-правових спорів є інститут третейського судочинства, що дозволяє цивілізованим шляхом врегульовувати конфлікти, що виникають між конкретними суб'єктами.
далі
Ввсе про відпустки
Нарешті настає довгоочікувана пора відпусток. А відпочинку, як і грошей, багато не буває. У той же час не всі знають в яких ситуаціях і скільки кому належить вільних днів. Адже відпускне законодавство переглядається, збільшуються соціальні гарантії незахищеним категоріям. Зокрема, тривалість додаткової відпустки матерям за останні15 років збільшувалась двічі: спочатку з 3 до 5, а потім до 7 днів на рік. Та про все попорядку.
далі
Літопис історії юстиції Волині
15 липня 2008 року органам юстиції України виповнилось рівно 90 років.
далі
напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Реєстрація друкованих ЗМІ
Реєстація НПА
Легалізація громадських формувань
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Державна реєстрація прав на нерухоме майно
Експертне забезпечення правосуддя
ГОЛОВНА      КОНТАКТИ      ЛУЦЬК      ВОЛИНЬ      АРХІВ НОВИН
©2015, JUST.VOLYN.NET &