Що встановлює закон для засновників та видавців друкованих ЗМІ
Практика в галузі реєстрації друкованих засобів масової інформації свідчить про неодноразові порушення норм чинного законодавства з боку засновників видання. Серед таких порушень слід зазначити такі, як: випуск друкованих ЗМІ, які попередньо не зареєстровані уповноваженим реєструючим органом, вказання не правильної назви друкованого ЗМІ (неповної або перекрученої), випуск друкованих ЗМІ без попереднього погодження змін, які сталися у виданні, уповноваженим реєструючим органом та ін..
Друкований засіб масової інформації, який випускається повинен містити вихідні дані, які чітко передбачені Законом України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”, а саме:
1) назва видання;
2) засновник (співзасновники);
3) прізвище та ініціали редактора (головного редактора);
4) порядковий номер випуску і дата його виходу в світ;
5) індекс видання, розповсюдженого за передплатою;
6) тираж;
7) ціна або помітка «Безкоштовно»;
8) адреси редакції, видавця, друкарні;
9) серія, номер і дата видачі свідоцтва про державну реєстрацію;
10) видавець (співвидавці).
Розповсюдження продукції друкованого засобу масової інформації без вихідних даних забороняється.
Разом з тим, грубим порушення норм Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні” є те, що контрольні примірники періодичних і таких, що продовжуються, видань відразу після надрукування безоплатно не надсилаються редакцією реєструючому органу.
Проте, засновникам та видавцям друкованих засобів масової інформації слід пам’ятати та дотримуватися правового принципу, який має такий зміст, що “незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності”.
Відділ правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об’єднань громадян