структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»
Відомості про представників Волинської області

До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Інформація
31 жовтня 2012 року

Міністерство юстиції затвердило нову редакцію Порядку подання до Адміністрації Президента України матеріалів про помилування та виконання Указів Президента України про помилування. Відповідний наказ від 28 вересня 2012 року № 1439/5 підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович який набрав чинності 26 жовтня 2012 року після опублікування в «Офіційному віснику України» № 79.

Новий порядок містить, зокрема, гуманізовані положення щодо кола осіб та умов подання клопотання про помилування та мінімізує вимоги до документації, які додаються до клопотання, таким чином усуваючи бюрократичне перевантаження та корупціогенні фактори.

Так, згідно з новим порядком, засудженим, які звертаються з клопотанням про помилування, не може бути відмовлено в прийнятті та розгляді таких клопотань.

Старий порядок містив низку обмежень щодо цього. Зокрема клопотання про помилування могло бути подано лише після набрання вироком законної сили та після прийняття рішення Верховним Судом України у випадку розгляду кримінальної справи в касаційному порядку.

Скасовано обмеження та гуманізовано положення щодо подання клопотання про помилування особами, засудженими до довічного позбавлення волі. Так, якщо раніше таке клопотання могло бути подане не раніше, ніж через двадцять років відбуття призначеного покарання, то новий порядок не містить обмежень щодо часу подання клопотання. Натомість встановлено, що довічне позбавлення волі може бути замінене на позбавлення волі на строк не менше двадцяти п'яти років.

Також мінімізовано вимоги до документів, а також характеристики на засудженого, які подаються до клопотання про помилування.

Так, згідно з новим порядком, клопотання про помилування оформлюється засудженим власноруч у довільній формі і подається через адміністрацію установи виконання покарань. У характеристиці засудженого обов‘язково відображаються лише відомості про заохочення та стягнення за весь період тримання особи в установі, її поведінку за період відбування покарання, ставлення до праці із викладеною думкою адміністрації, а також думка спостережної комісії або служби у справах дітей про доцільність помилування. Інші документи додаються у разі, якщо вони мають значення для розгляду питання про застосування помилування.

Таким чином, скасовано велику кількість бюрократичних вимог до характеристики засудженого, відповідно, зменшено корупціогенні фактори, можливі при її складанні. Раніше, наприклад, в характеристиці мали відображатися результати реалізації засудженим програм диференційованого виховного впливу, його соціально корисна активність, соціальні зв'язки з рідними та близькими, а також інші відомості.


напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Реєстрація друкованих ЗМІ
Реєстація НПА
Легалізація громадських формувань
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Державна реєстрація прав на нерухоме майно
Експертне забезпечення правосуддя
ГОЛОВНА      КОНТАКТИ      ЛУЦЬК      ВОЛИНЬ      АРХІВ НОВИН
©2015, JUST.VOLYN.NET &