20 вересня 2013 року
– Правова освіта населення – один із пріоритетів державної політики. І ми будемо надавати населенню максимальний обсяг правових знань, залучаючи до цього громадськість, органи місцевого самоврядування та державної влади. Україні потрібен освічений самодостатній громадянин, здатний позитивно впливати на суспільні процеси, – заявила Міністр юстиції України Олена Лукаш під час відкриття Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, яка пройшла у Чернігові 20 вересня.
За її словами, Всеукраїнська міжвідомча координаційно-методична рада правової освіти повинна дійти узгодженої позиції щодо пріоритетних форм та методів правоосвітньої діяльності та виробити рекомендації ефективної роботи з громадськістю.
Серед питань, які розглядалися учасниками: «Діяльність органів внутрішніх справ України щодо підвищення рівня обізнаності громадськості з питань реалізації прав учасників процесу у кримінальному провадженні за Кримінальним процесуальним кодексом України» та «Стан правоосвітньої діяльності в установах виконання покарань: досвід організації роботи на прикладі Чернігівської області».
Крім того, під час виїзного засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення йшлося про необхідність підвищення рівня обізнаності населення із правами учасників кримінального процесу шляхом доведення до населення нового механізму захисту прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також отримання безоплатної вторинної правової допомоги та інших прогресивних положень кримінально-процесуального законодавства.
Так, прийняття та введення в дію нового Кримінального процесуального кодексу та пов’язаних із ним змін до інших законів України внесло ряд суттєвих новацій у вітчизняне законодавство. Серед них, зокрема, акцентування уваги на тому, що основною метою діяльності у сфері кримінального судочинства є не лише покарання винного, але й забезпечення йому відповідного ставлення та надання якнайбільше можливостей для ефективного захисту своїх прав, свобод та інтересів.
Під час засідання було вироблено ряд відповідних рекомендацій щодо удосконалення навчально-виховної та правоінформаційної роботи, які будуть застосовані також в інших регіонах України під час надання правової допомоги.
У роботі засідання Ради взяв участь начальник головного управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук.
|