Налагодженя тісної співпраці
13 листопада цього року у Волинському національному університеті імені Лесі Українки відбувся круглий стіл за участю директора Інституту законодавства Верховної Ради України Олександра Любимовича Копиленка. У роботі круглого столу взяли участь науковці та фахівці права, студенти юридичного факультету. Юстицію Волині представляв начальник Головного управління Ігор Оксенчук, голова обласного відділення Української нотаріальної палати Надія Кузьміч та приватний нотаріус Тетяна Ариванюк. На цей захід були запрошені голова господарського суду Волинської області Віктор Кравчук та голова Волинської обласної колегії адвокатів Микола Сорокопуд.
Учасники круглого столу обмінялися думками щодо покращення національного законодавства, ефективністі механізму його застосування, розробки пропозицій щодо усунення неузгодженостей і суперечностей між окремими актами законодавства та заповнення у ньому правових прогалин тощо.
Олександр Копиленко розповів присутнім про очолюваний ним інститут, який є базовою установою науково-правового забезпечення законодавчої діяльності Верховної Ради України. Установу створено 7 жовтня 1994 р. Постановою Президії Верховної Ради України на виконання рішення Верховної Ради від 22 жовтня 1992 р.
Основними завданнями Інституту є підготовка пропозицій щодо формування стратегії державної правової політики Верховної Ради України; розробка наукових концепцій розвитку національного законодавства; проведення порівняльних досліджень законодавства України й законодавств іноземних держав та проблеми приведення національного законодавства у відповідність з нормами міжнародного права.
На Інститут також покладено завдання щодо підготовки проектів перспективних та поточних державних програм законопроектних робіт Верховної Ради України; організації моніторингу ефективності чинного законодавства України та прогнозування наслідків його застосування; підготовки проектів законів з найважливіших питань розвитку суспільства і держави та їх наукове обґрунтування; проведення наукової експертизи проектів законодавчих актів України тощо. Інститут також вносить пропозиції щодо законодавчого забезпечення виконання Україною взятих на себе міжнародних зобов’язань, у тому числі сприяє адаптації законодавства України до законодавства ЄС.
Важливе місце в роботі Інституту приділяється проблемам порівняльного правознавства, співпраці із зару¬біжними науковими установами й організаціями, що сприяє збага¬ченню національних правових традицій та забезпечує можливість безпосередньої участі України у формуванні загальноєвропейського правового простору.
Метою проведення круглого столу було налагодження співпраці науковців інституту та правників-практиків і юридичного факультету ВНУ ім.. Лесі Українки.
Прес-служба Головного управління юстиції.