13 лютого 2013 року
Сьогодні під головуванням заступника голови Волинської обласної адміністрації Едуарда Стоєва відбувся брифінг щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно реєстраційною службою головного управління юстиції в області. Він повідомив, що тепер первинна та вторинна реєстрація прав власності на нерухоме майно є значно простіша.
Начальник відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстицій у Волинській області Мирослава Микитюк пояснила, що процедура реєстрації – спрощена і тепер всі данні будуть міститись в єдиній системі. Окрім того, заявники зможуть зареєструвати нерухоме майно за коротший термін, не відвідуючи великої кількості установ, адже більшу частину роботи виконуватимуть нотаріуси, які і вноситимуть дані у систему. Окрім того, посадовець ознайомила присутніх із процедурою первинної реєстрації. Вона наголосила, що насамперед потрібно подати документи для державної реєстрації, пізніше, за відсутності причин для відмови, відбудеться реєстрація прав заявника, опісля ж він зможе отримати всі документи. Також вона відзначила, що процедура може триває до 14 днів.
Із процесом вторинної реєстрації, присутніх ознайомила голова волинського відділення Української нотаріальної палати Надія Кузьмич. Вона пояснила, що вторинна реєстрація, це лише переоформлення документів на іншу особу. Також відзначила, що процедура практично однакова як для фізичних так і для юридичних осіб.
Перший заступник начальника головного управління юстиції в області Сергій Карасюк роз’яснив, що з початку року виникла черга серед громадян, які бажають зареєструвати своє нерухоме майно. Черга зумовлена технічною стороною оформлення документації: «Лише 10 відсотків усіх поданих заяв – це документи, що засвідчують право власності громадян на нерухоме майно, отримане ними 2013 року. Решта 90 відсотків в – випадки, коли люди набули право до 2013 року, але не зареєстрували його в БТІ». Він запевнив, що служба докладає всі зусилля для скорочення, а з часом – ліквідації цієї черги.
Виконуючий обов’язки начальника відділу нотаріату Головного управління юстиції у Волинській області Євген Кухарик додав, що нині нотаріуси працюють в звичному режимі і не мають права відмовляти в реєстрації усім бажаючим. «На Волині працює 29 державних та 104 приватних нотаріусів. Станом на вчорашній день вони посвідчили 300 угод реєстрації нерухомого майна та земельних ділянок. Загалом же з першого січня зареєстрували 1400 заяв», – розповів він.
|