структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»
Відомості про представників Волинської області

До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Сектор з питань банкрутства / Інформація
04 липня 2013 року
Нарада з керівниками територіальних органів з питань банкрутства під головуванням Міністра юстиції Олександра Лавриновича пройшла 2 липня 2013 року у місті Києві.

Під час наради обговорювалися перші підсумки реалізації нової редакції Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом», що набрав чинності 19 січня 2013 року, яка суттєво змінила як процедури, що застосовують до підприємств-боржників, так і статус, коло повноважень, відповідальність арбітражного керуючого та державного органу з питань банкрутства.

За словами Міністра юстиції, метою ініційованого Мін‘юстом аналізу було виявлення тих підприємств, які за своїми економічними показниками та наявними активами здатні відновити платоспроможність та погасити заборгованість перед кредиторами. А також – виокремлення тих підприємств, які не мають ніяких перспектив погасити заборгованість і тому провадження у таких справах має наслідком виключно затягування процедури банкрутства та накопичення боргів.

При цьому, Олександр Лавринович наголосив, що наявна у Мін‘юсту інформація свідчить про те, що переважна більшість підприємств, які роками перебувають в стадіях розпорядження майном чи санації, не має ніяких потенційних можливостей для відновлення платоспроможності.

Як зазначалося під час наради, на сьогодні в Україні нараховується 8811 підприємств, що перебувають у процедурі банкрутства. З них – 438 підприємств – це державні або підприємства, у статутному фонді яких державі належать більше 25 відсотків. Решта – це підприємства приватного сектору економіки, у тому числі – фізичні особи підприємці.

Як засвідчив проведений аналіз, в державному секторі основна кількість банкрутів відноситься до таких галузей як: сільське господарство, добувна, переробна промисловості, сфера торгівлі, транспорт, складське господарство, поштова та кур‘єрська діяльність, операції з нерухомим майном, професійна, наукова, технічна діяльність, освіта, охорона здоров‘я.

У приватному секторі основна кількість банкрутів відноситься до таких галузей економіки як: сільське господарство, добувна, переробна промисловості, постачання електроенергії, пари та кондиційованого повітря, водопостачання, будівництво, сфера торгівлі, транспорт, складське господарство, поштова та кур‘єрська діяльність, тимчасове розміщення та організація харчування, фінансова та страхова діяльність, операції з нерухомим майном, професійна, наукова та технічна діяльність, діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, освіта, охорона здоров‘я, мистецтво, спорт, розваги та відпочинок тощо.

При цьому, в державному секторі за загальною процедурою ліквідовується 84% банкрутів, 7% – припадає на випадки банкрутства боржника, що ліквідується власником, 6% – банкрутство відсутнього боржника, 3% – санація боржника його керівником.

Підприємства-банкрути приватного сектору економіки: понад 38% – це банкрутство відсутнього боржника, 37% – загальна процедура банкрутства, майже 12% – банкрутство фізичних осіб-підприємців, 11% – банкрутство боржника, що ліквідовується власником, понад 1,5% – санація боржника його керівником.

Проведений аналіз також засвідчив, що після набрання чинності 19 січня 2013 року нової редакції «Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом», яка суттєво змінила як процедури, що застосовуються до підприємств-боржників, так і статус, коло повноважень, відповідальність арбітражного керуючого та державного органу з питань банкрутства, в країні суттєво скоротилася кількість підприємств, що перебувають у процедурі банкрутства. Зокрема, протягом квітня-червня поточного року кількість справ про банкрутство підприємств скоротилася майже на 8% – з 9549 до 8811.

У роботі наради взяв участь начальник головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук.
напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Реєстрація друкованих ЗМІ
Реєстація НПА
Легалізація громадських формувань
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Державна реєстрація прав на нерухоме майно
Експертне забезпечення правосуддя
ГОЛОВНА      КОНТАКТИ      ЛУЦЬК      ВОЛИНЬ      АРХІВ НОВИН
©2015, JUST.VOLYN.NET &