18 січня 2013 року
Кабінет Міністрів пропонує запровадити заходи кримінально-правового характеру стосовно юридичних осіб, які вчинили корупційне правопорушення. Відповідний проект закону, який був ухвалений 16 січня на засіданні Кабінету Міністрів, розробляло Міністерство юстиції.
Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, проектом Закону встановлюється можливість застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру за вчинення їх уповноваженими особами корупційних злочинів.
Так, проектом Закону пропонується внести зміни до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України, а також законів "Про засади запобігання і протидії корупції" та "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві".
Змінами до Кримінального кодексу України визначаються підстави та загальні правила застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру. Визначаються види заходів кримінально-правового характеру – штраф, заборона займатися певним видом діяльності, конфіскація майна, ліквідація.
Змінами до Кримінального процесуального кодексу України пропонується визначити порядок провадження щодо юридичної особи, яке здійснюватиметься одночасно з кримінальним провадженням щодо фізичних осіб, які від імені та в інтересах цієї юридичної особи вчинили злочин.
У свою чергу змінами до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" пропонується віднести юридичних осіб до числа суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення, а до Закону України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві" – надати право представнику юридичної особи, щодо якої розпочато провадження, на забезпечення безпеки.
Передбачається, що реалізація положень законопроекту забезпечить виконання взятих Україною міжнародних зобов’язань щодо встановлення відповідальності юридичних осіб за корупційні правопорушення та створить належне правове забезпечення у сфері запобігання та протидії корупції. Крім того, це дозволить привести законодавство України у відповідність з положеннями міжнародно-правових договорів, зокрема Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції та Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією у частині відповідальності юридичних осіб.
|