структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»
Відомості про представників Волинської області

До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Правова освіта / Інформація
14 березня 2012 року
Про реалізацію Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх у Волинській області

На виконання п. 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 № 1039-р «Про затвердження Плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» в області проведена відповідна робота серед неповнолітніх з інформаційно-просвітницької діяльності, спрямованої на формування свідомого та поважливого ставлення до соціально позитивного способу життя.

Зокрема, значна робота проведена з питань профілактики правопорушень і злочинів серед неповнолітніх, профілактики злочинності та проявів насилля, запобігання вживання наркотичних засобів, формування навичок здорового способу життя серед дітей та учнівської молоді.

Аналіз стану превентивного виховання, правової освіти під час вивчення цієї роботи органами юстиції у навчальних закладах показав, що педагоги проводять ряд заходів щодо організації правового виховання учнівської молоді. Дані питання розглянуті на засіданнях колегій в управліннях, відділах освіти, педагогічних рад у загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах, за їх результатами видано відповідні накази.

Діяльність навчальних закладів спрямована на попередження злочинів серед учнівської молоді, збереження та зміцнення фізичного, психічного та морального здоров'я, пошуку інноваційних технологій превентивного виховання, виявлення причин скоєння злочинів учнями.

Управління, відділи освіти, керівники ПТНЗ у співпраці з головним управлінням юстиції та правоохоронними органами проводять постійну роботу з організації зайнятості дітей та підлітків організованими формами позашкільної освіти у вільний від навчання час. В області працює 20 дитячо-спортивних шкіл, в тому числі 1 – спеціалізована. У системі освіти діє 43 позашкільні установи, де навчаються понад 32 тисячі учнів.

У загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах проходять дні, місячники (тижні) правової освіти та виховання, засідання рад профілактики.

Керівниками шкіл спільно з радами профілактики правопорушень розроблені заходи щодо запобігання бездоглядності та злочинності, які спрямовані на тісну співпрацю педагогічних колективів з батьками, органами місцевого самоврядування, вивчення середовища, в якому виховуються діти, попередження злочинів та правопорушень, недопущення втягнення в злочинну діяльність учнів школи.

На засіданнях рад профілактики розглядаються питання щодо стану морального та правового виховання учнів, відвідування учнями школи, поведінки неповнолітніх на уроках та в громадських місцях; заслуховуються звіти класних керівників про роботу з учнями, схильними до правопорушень та їх роботу з неблагополучними сім'ями.

Дієвою стала робота педагогів щодо виявлення учнів з девіантною поведінкою: в усіх навчальних закладах створено і протягом навчального року поновлюється банк даних про учнів, які схильні до правопорушень, складають «групу ризику», перебувають на обліку КМСД, службі у справах дітей, проживають в неблагополучних сім'ях, або які опинилися у складних життєвих обставинах; організовано їх соціально-педагогічний супровід, консультування, надання допомоги дітям, батькам відповідно до виявлених проблем.

Учні «групи ризику» та соціально-вразливих категорій виконують різні доручення, залучаються до гурткової роботи. У загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах області створено систему контролю за відвідуванням навчальних занять (облік ведеться в класних та окремих журналах); проведенням вільного часу дітей та підлітків, їх дозвіллям у позаурочний час. У межах учнівських комітетів працюють комісії з дисципліни і порядку, які стежать за дотриманням правил поведінки учнів під час занять. Класні керівники, соціальні педагоги, практичні психологи протягом року вивчають соціально-матеріальні умови та морально-психологічний клімат дітей-сиріт, дітей з неблагополучних сімей, учнів з девіантною поведінкою (складено акти обстеження житлово-побутових умов). Класні керівники ведуть щоденники колекційної роботи з дітьми зазначених категорій, систематично проводять роз'яснювальну роботу з батьками та учнями щодо продукції, яка негативно впливає на свідомість молоді, зокрема, (негативна реклама на сторінках зошитів, щоденників).

Систематично організовуються профілактичні заходи «Канікули», «Урок», цільові рейди «Діти вулиці», «Вокзал» за участю правоохоронних органів, служб у справах дітей, органів управління освітою з метою виявлення дітей, які зловживають алкоголем, наркотиками та психотропними речовинами.

Позитивно вирішено питання, змістовного проведення вільного часу у школах Горохівського, Старовижівського, Щацького районів. Дане питання розглядалося на засіданнях педагогічних рад та батьківських зборах. З метою захисту дітей та молоді від шкідливої інформації в соціальних мережах для батьків учнів, керівників навчальних закладів і фахівців соціально-психологічних служб проводяться «круглі столи» на тему: «Безпека дітей в інтернеті», «Безкоштовна соціальна послуга», «Батьківський контроль».

Нові ефективні методи і форми виховної роботи з дітьми та молоддю, сприяють попередженню злочинності серед неповнолітніх, активно використовуються в більшості районів та міст Волинської області.

Зокрема, управління освіти Луцької міської ради спільно з працівниками правоохоронних органів, управлінням охорони здоров'я облдержадміністрації, службою у справах дітей, КСМД проводяться акції до Дня боротьби зі СНІДом, Дня вшанування пам'яті померлих від СНІДу, уроки гендерної грамотності, правової освіти.

У м. Володимирі-Волинському, Любешівському, Луцькому районах здійснюється моніторинг працевлаштування випускників та дітей так званої «групи ризику» після закінчення ними навчальних закладів. Серед учнів та студентів навчальних закладів проводяться роз'яснювальні та попереджувально-профілактичні заходи: «Молодіжні субкультури», «Субкультура та її групи» тощо, метою яких є недопущення вчинення правопорушень прихильниками молодіжних груп «Готи», «Емо».

У навчальних закладах проводиться інформаційно-просвітницька робота, спрямована на запобігання формування та розвитку в дітей та молоді залежності від азартних і комп'ютерних ігор, Інтернет залежності.

Посилено контроль за обмеженням доступу учнів з комп'ютерів в навчальних закладів до Інтернет ресурсів забороненого змісту. Значну допомогу для інформаційної безпеки дітей в інтернеті надає Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла-Страда-Україна», який розробив методичні рекомендації «Безпечне користування сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями»; посібник для батьків «Діти в інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі».

У Горохівському, Володимир-Волинському, Ківерцівському, Луцькому районах із залученням практичних психологів, соціальних педагогів, представників КМСН, ССД, проведено семінари-практикуми, батьківські, збори, семінари заступників директорів з виховної години спілкування з питань профілактики правопорушень, запобігання бездоглядності та безпритульності тощо.

У школах області на належному рівні реалізується програма «Обласний консультаційний пункт «Крок до свободи», метою якої є допомога наркозалежній молоді позбавитись згубної звички, їх батькам сформувати правильну поведінку. У шкільних бібліотеках оформлені тематичні стелажі «Здоров'я кожного-здоров'я нації», «Наркоманія – небезпечна хвороба» та інші.

Користуючись сучасними інформаційними технологіями у навчальних закладах міст Луцька, Ковеля, Нововолинська переглянуто цикл лекцій Марини Грибанової «Правда про наркотики». Як підсумок, з учнями проведено психолого-педагогічний тренінг щодо популяризації здорового способу життя.

З метою попередження тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії та інших негативних проявів серед дітей і молоді, у загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах області успішно реалізовуються інформаційно - освітні програми, рекомендовані Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, зокрема: «Комплексна програма формування навичок здорового способу життя серед дітей та підлітків» (за проектом «Діалог»), «Молодь за здоровий спосіб життя», «Майбутнє без наркотиків». У рамках занять за програмою «рівний-рівному» серед старшокласників Ковельського, Старовижівського, Рожищенського районів відбулися рольові ігри на тему «Алкоголь. Паління-вороги твого здоров'я».

Однак, незважаючи на вжиті практичні заходи, в області є ряд проблем над якими потрібно працювати.

Аналіз даних моніторингу засвідчив, що основними причинами вчинення неповнолітніми протиправних дій є недостатній життєвий досвід, схильність до наслідування дорослих, не завжди позитивний вплив на дітей оточуючого середовища, намагання звільнитися від опіки з боку батьків, віра в безкарність, недостатній рівень самокритичного ставлення до власних вчинків, неправильна оцінка складних життєвих ситуацій, вживання спиртних напоїв чи наркотичних речовин та недостатній рівень профілактичної роботи з неповнолітніми.

Викликає занепокоєння щорічне зростання кількості злочинів, вчинених підлітками з використанням Інтернету чи під впливом негативного контенту (інформація про виготовлення та розповсюдження наркоречовин, способи крадіжки грошей, виготовлення вибухівки тощо).

Класні керівники в окремих загальноосвітніх школах, професійно-технічних навчальних закладах не завжди відвідують учнів на дому, знайомляться з їх житлово-побутовими умовами, складають акти обстеження.

Управліннями, відділами освіти, керівниками професійно-технічних навчальних закладів не завжди проводиться цілеспрямована системна робота щодо профілактики злочинності та правопорушень серед учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів.

Зважаючи на вищевказане та з метою надання батькам і педагогам допомоги з питань захисту дітей від негативної інформації з Інтернету, головне управління юстиції разом з управлінням освіти і науки облдержадміністрації зініціювало проведення 29 березня 2012 року обласного семінару із заступниками директорів з виховної роботи професійно-технічних навчальних закладів та активістами учнівського самоврядування: «Сучасні підходи до організації превентивного виховання учнівської молоді».

З основною доповіддю «Роль правової освіти у подоланні підліткової злочинності» виступив головний спеціаліст Головного управління юстиції в області Микола Герасимик.

Крім того, значна правоосвітня робота з неповнолітніми та учнівською молоддю проведена Головним управлінням юстиції разом з Координаційною радою молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Волинській області.

Зокрема, протягом 2012 року Координаційною радою молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Волинській області проведені наступні заходи: у січні - травні 2012 року у 6 пеціалізованих навчальних закладах міста Луцька прочитані лекції та показані фільми: «Права людини», «Насильство в сім’ї», «Насильство в навчальних закладах та поза його межами».

У січні 2012 року КРМЮ проведені лекції у правничих ліцеях міста Луцька: «Професія юриста», «Роль юриста в розбудові сучасної правової держави», «Проблеми та перспективи розвитку соціальної правової держави в Україні».

У лютому 2012 року для студентів юридичних факультетів 3-х вищих навчальних закладів міста Луцька проведено захід – «Відкриті двері Господарського суду Волинської області». Також проведені лекції на батьківських зборах у середньо-освітніх та спеціалізованих навчальних закладах Луцька «Виховання в сім’ї та його роль на формування соціально-правової держави».

Протягом березня – квітня 2012 року між вишами Луцька проведені ситуаційно-рольові ігри правового характеру – «Мафія» та «Оксфордські дебати».

У квітні – травні 2012 року було проведено конкурс шкільних малюнків з нагоди Дня захисту дітей «Мої права», який зініціювала Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України. Основна мета Конкурсу – розвинути морально-етичні якості дітей, сформувати у дітей і підлітків позитивний образ права як державного інституту, виховання почуття важливості прав дитини; соціальна підтримка талановитої учнівської молоді, сприяння їх самореалізації та творчому розвитку, активне залучення творчої молоді до соціально-вагомої діяльності.

У номінації «Середня група. Індивідуальна робота» серед 58 учасників є два номінанти з Волині: Діана Міщанкевич (Новосілківська ЗОШ І – ІІІ ступенів Горохівського району) та Олександра Ревула (школа-гімназія № 14 м. Луцька).

У номінації «Старша група. Індивідуальна робота» третє місце посіла Аліна Савчук (Шклинська ЗОШ І – ІІІ ступенів Горохівського району).

У дошкільних, загальноосвітніх та вищих навчальних закладах головним управлінням юстиції та його територіальними органами проводяться різноманітні правоосвітні заходи: лекції, семінари, засідання «круглих столів», бесіди, тренінги. Найбільшу увагу акцентовано на питаннях захисту прав людини, неповнолітніх, профілактики злочинності, висвітленні діяльності органів юстиції.

Головне управління юстиції у Волинській області здійснює правоосвітню діяльність у тісній співпраці з управліннями та службами облдержадміністрації (управліннями освіти і науки, культури і туризму, службою у справах дітей, центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді, обласною МКМР з правової освіти населення, іншими установами та організаціями).

Необхідно також зазначити, що у професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладах під час уроків та в позаурочний час проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота серед учнів та їх батьків з питань профілактики злочинності, наркоманії, інших негативних явищ; ведеться облік учнів, схильних до правопорушень, за ними закріплені громадські вихователі.

Поліпшення системи профілактичної роботи здійснюється у двох напрямах: в рамках діяльності школи та в процесі позашкільної діяльності учнів, серед яких, як зазначалося вище, є робота клубів, гуртків, інших форм роботи з молоддю.

Також педагогічними працівниками у тісній співпраці з органами юстиції організовано правовий всеобуч з учнями щодо недопущення аморальних проявів у навчальних закладах, скоєння правопорушень, проявів жорстокості та насильства серед підлітків, які вони самі знімають на фото, відеокамери, мобільні телефони.

Найбільше правоосвітніх заходів у навчальних закладах області у 2012 році проведено Луцьким – (72), Камінь-Каширським – (50), Шацьким – (45), Горохівським – (35) районними, Луцьким – (37), Нововолинським – (27) міськими управліннями юстиції, які сприяли профілактиці правопорушень серед учнівської молоді, а також підвищенню їх правосвідомості.

Всього у 2012 році головним та територіальними управліннями юстиції Волинської області проведено 517 правоосвітніх заходів, якими охоплено 19518 учнів.

Конструктивна співпраця із засобами масової інформації області залишається важливим напрямком у забезпеченні набуття широкими верствами населення правових знань. Великі можливості надає використання таких основних і впливових засобів масової інформації, як радіо та телебачення.

На виконання обласної Програми правової освіти населення у 2012 році Волинська ОДТРК вела ряд циклових передач: на телеканалі “Нова Волинь” – “Варто знати” і “Сила закону”, на Волинському радіо – “Правова культура” і “На варті”, на ФМ-радіостанції “Луцьк” – “Я маю право”.

Щотижня протягом року гостями і героями цих передач були працівники Головного управління юстиції, правоохоронних органів, кращі юристи області, фахівці у різних галузях. Вони інформували волинян про законодавчі та інші нормативні акти України, про стан правопорядку, боротьби з правопорушеннями, особливо серед неповнолітніх, їх профілактику, роз’яснювали права і обов’язки громадян, зокрема дітей.

Серед тем, що піднімалися у згаданих передачах, – адміністративно-правова реформа в нашій державі, земельна реформа, пріоритети у реформуванні Основного Закону держави, впровадження закону “Про доступ до публічної інформації”, новий Кримінально-процесуальний кодекс України, оформлення права власності на нерухоме майно, впровадження державних програм, спрямованих на підтримку сім’ї, удосконалення системи охорони здоров’я, правила оформлення субсидій, як розпочати власну справу, виплати компенсації за депозитами Ощадбанку колишнього СРСР, зміни у правилах дорожнього руху та багато інших.

Експертами з цих питань були, зокрема, начальник Головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук, начальник УМВС України у Волинській області Олександр Терещук, начальник УДАІ УМВС в області Володимир Гайовий; начальник УСБУ України у Волинській області Володимир Мельникович, завідувач кафедри кримінального права і процесу Волинського національного університету імені Лесі Українки Олег Батюк, начальник слідчого управління УМВС України в області, підполковник міліції Михайло Руденко, заступник голови Апеляційного суду області Олександра Фідря, головний спеціаліст Головного управління юстиції в області Микола Герасимик, начальник відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстиції в області Мирослава Микитюк, патентний повірений України Емма Кужель, уповноважений Президента України з прав дітей Юрій Павленко, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Алла Онищук, адвокати Денис Деркач, Сергій Слабенко, Юлія Спіріна та інші.

Про діяльність органів законодавчої, виконавчої та судової влади йшлося також у передачах теле- і радіоциклів “Актуальне”. Їх учасниками були голова облдержадміністрації Борис Клімчук, заступники голови облдержадміністрації, начальники управлінь і структурних підрозділів.

Велику увагу журналісти ВОДТРК приділяють темі прав дітей, особливо – дітей-сиріт, інвалідів, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із багатодітних сімей. Ці теми піднімалися не лише у циклових програмах, а під час благодійних акцій, організованих спільно з обласними відділеннями Дитячого Фонду України, Товариства Червоного Хреста України, Волинською Радою церков, – “Поспішаймо творити добро”, “Подаруй дитині радість”, “Бог багатий милосердям”.

Протягом звітного періоду, ЗМІ області постійно оприлюднювали матеріали на згадану тематику, зокрема: «Новий кримінально-процесуальний кодекс: крапка над «І» («Волинська газета» № 3, 19.01.2012 р.), «Про КПК – відверто» («Волинська газета» № 6, 09.02.2012 р.), «Неповнолітні вимагають уваги» («Діалог» № 16, 26.04.2012 р.), «В Україні прийнято новий Кримінально-процесуальний кодекс» («Відомості.UA.» № 16, 19-25.04.2012 р.), «За місяць волиняни здали в міліцію 153 одиниць зброї» («Відомості.UA» № 19, 10-16.05.2012 р.), «Недитяча тема» («Волинська газета» № 24, 17.05.2012 р.), «Місячник правових знань» («Діалог» № 21, 31.05.2012 р.), «Відповідальність неповнолітніх» («Діалог» № 21, 31.05.2012 р.), «Вивчали новий КПК» («Волинська газета» № 29, 19.07.2012 р.), «Бонус відповідальності перед законом» («Діалог» № 30, 02.08.2012 р.), «Безоплатна правова допомога» («Діалог» № 30, 02.08.2012 р.), «Право людини на звернення» («Діалог» № 36, 13.09.2012 р.), «Правова допомога для громадян» («Діалог» № 37, 20.09.2012 р.), «Тиждень правових знань» («Діалог» № 38, 27.09.2012 р.), «Юриспруденція у твоєму житті» (Діалог» № 39, 04.10.2012 р.), «Як влаштуватись в суспільстві після звільнення» («Діалог» № 42, 25.10.2012 р.), «День відкритих дверей на центральному майдані Луцька» («Діалог» № 43, 01.11.2012 р.), «Чого чекати від нового КПК» («Відомості.UA» № 46, 15-21.11.2012 р.), «Хресний хід у виправних установах» («Діалог» № 46, 22.11.2012 р.), «Новий кримінально-процесуальний кодекс набув чинності» («Вісник і К» № 48, 22.11.2012 р.).

Також відбувся запланований виступ начальника головного управління юстиції у Волинській області І.В. Оксенчука в ефірі Волинського телебачення у передачі «Актуально» на тему: «Органи юстиції на захисті законних прав і свобод громадян» (03.11.2012 р.).

Окрім цього, протягом року на Волинському обласному телебаченні, зокрема на телеканалі «Нова Волинь» транслювався телепроект, підготовлений спільно з іншими ТРК «Про закон», в якому обговорювалися особливості нового КПК. Схожа за тематикою передача «Ваше право» транслювалась у січні-червні 2012 року (6 випусків), учасниками якої були кваліфіковані юристи-адвокати.

Щомісяця у другий четвер у населених пунктах області проходить єдиний день інформування населення, в тому числі щодо реалізації в області Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні за участю інформаційно-роз’яснювальних груп, до складу яких входять керівники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, закріплені за районами і містами обласного значення (відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 21 липня 2010 року № 231).

Головне управління юстиції у Волинській області співпрацює із 5 друкованими засобами масової інформації – «Волинь-нова», «Віче-інформ», «Волинська газета», «Луцький замок», «Діалог», в яких є відповідні рубрики, де і розміщуються інформаційні матеріали. Так, у газетах запроваджено постійно діючі рубрики «Закон, права і обов’язки», «Запитуйте – відповідаємо», «Консультує юрист», «Юридичні консультації», «Правовий всеобуч», які надають різноманітні юридичні консультації для широких верств громадян, в тому числі для неповнолітніх.

В області функціонує Волинська обласна державна телерадіокомпанія і ТРК «Аверс», агентство телевізійного мовлення «Володимир», ФМ-радіостанції «Луцьк», «Сім’я і дім», радіо «Нова» (м. Нововолинськ), районні редакції проводового мовлення.

Матеріали, що стосуються правоосвітньої тематики, головне управління юстиції регулярно висвітлює на обласному радіо та телебаченні. “Волинське радіо” регулярно видає цикл матеріалів у щомісячній передачі «Правова культура», де виступають працівники сектору реєстрації нормативно – правових актів, правоосвітньої діяльності та систематизації законодавства головного управління юстиції у Волинській області.

В області проводяться творчі конкурси як серед колективів засобів масової інформації, так і окремих журналістів: «Любіть Україну», «Професіонал», їх переможці нагороджені почесними грамотами, а також грошовими винагородами.

Окремі районні друковані видання готують тематичні сторінки: «Мораль і право» («Наш край», Рожище), «Правова культура» («Народне слово», Турійськ), «Феміда» («Горохівський вісник»), «Приймальня юриста» («Наше місто», Нововолинськ), «Правовий всеобуч» («Колос», Іваничі), «Запитайте у юриста» («Віче-інформ», Луцьк) тощо.

Загалом головне та територіальні управління юстиції співпрацюють із 36 друкованими та з 17 електронними ЗМІ, у яких висвітлюється правова тематика.

Необхідно відзначити конструктивну співпрацю районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції з друкованим ЗМІ та радіо.

Найбільше публікацій та виступів у засобах масової інформації( преса, радіо, телебачення, веб-сайти органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування ) здійснили Горохівське (133), Ратнівське (132), Луцьке (100), Іваничівське (85), Локачинське (80), Любомльське (80), Любешівське (73), Старовижівське (73), Камінь – Каширське (66), Рожищенське (62), Шацьке (54), Маневицьке (50) районні, Нововолинське міське (100), Володимир – Волинське міськрайонне (69) управління юстиції.

Всього у 2012 році працівниками органів юстиції області підготовлено та висвітлено у засобах масової інформації 1667 матеріалів та публікацій ( у 2011 році – 1488), з них третина – присвячена проблематиці неповнолітніх і, без сумніву, сприяли підвищенню рівня правової свідомості, обізнаності та правової культури громадян області.


напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Реєстрація друкованих ЗМІ
Реєстація НПА
Легалізація громадських формувань
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Державна реєстрація прав на нерухоме майно
Експертне забезпечення правосуддя
ГОЛОВНА      КОНТАКТИ      ЛУЦЬК      ВОЛИНЬ      АРХІВ НОВИН
©2015, JUST.VOLYN.NET &