структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»
Відомості про представників Волинської області

До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Нотаріат / Інформація
УЗАГАЛЬНЕННЯ
нотаріальної практики посвідчення довіреностей від кількох осіб протягом 2009 року.


Головним управлінням юстиції у Волинській області на виконання контрольного доручення Міністерства юстиції України проведено узагальнення нотаріальної практики з приводу посвідчення нотаріусами області протягом 2009 року довіреностей від кількох осіб, а саме: наявність таких фактів, зміст повноважень за такими довіреностями, роз’яснення положень законодавства та практика припинення представництва за такими довіреностями.

За результатами наданої нотаріусами інформації з’ясовано, що протягом 2009 року нотаріусами області посвідчено 67 довіреностей від імені кількох осіб. З них: 65 довіреностей посвідчили приватні нотаріуси: 5 - Веремчук С.В.,17 - Горбачук А.А., 5 - Заліська Н.М., 8 – Каганюк О.Ю., 1 - Капляр М.В., 2 - Козоріз Н.С., 5 - Грабовська С.В.,8 - Моравецький В.Р.,2 - Ващук В.Ф., 1 - Дуда Л.В., 6 - Ариванюк Т.О.,2-Ариванюк Н.А., 1 - Блащук С.О., 2 - Михальчук Л.В., решта - 2 довіреності посвідчив нотаріус Другої Луцької державної нотаріальної контори Горбатюк В.І.

Правовою підставою довіреності є ст.244 ЦК України, правовою підставою договору доручення є ст.1000 ЦК України. В цивільному праві представництво розглядається як одна із форм реалізації громадянами, юридичними особами належних їм прав і обов’язків через представників. Представництво може мати місце не тільки за власною волею суб’єкта цивільного права, а також у зв’язку з відсутністю у нього юридичної здатності чи фізичної можливості вчинити юридичні дії.

Згідно ст.237 ЦК України представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов’язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.

При посвідченні довіреностей від імені кількох осіб нотаріуси керувались вимогами глав 17 та 68 Цивільного кодексу України, статтею 58 Закону України «Про нотаріат» і посвідчували такі довіреності лише у випадках, коли дії, передбачені дорученням, стосувались однорідних інтересів усіх осіб, які видавали доручення, а не кожного окремо. Тобто, видані довіреності стосувалися виконання однорідних дій та повноважень.

Щодо змісту повноважень, які були надані за довіреностями від імені кількох осіб, слід зазначити, що представникам за такими довіреностями надавались наступні повноваження: на реєстрацію товариства; на представництво інтересів в суді; на право розпорядження та керування транспортними засобами; на представництво по приватизації в спільну сумісну власність нерухомого майна; на представництво по відчуженню нерухомого майна, що перебуває у спільній сумісній власності; на отримання візи для виїзду за кордон для участі у семінарі; на отримання матеріальної допомоги у консульстві РФ; на представництво, пов’язане з купівлею автомобілів за кордоном, їх транспортуванням, розмитненням, подальшою реєстрацією; на представництво, пов’язане з управлінням та розпорядженням простими іменними акціями.

При посвідченні довіреностей від імені кількох осіб нотаріуси роз’яснюють сторонам ті положення законодавства, що стосуються правочинів, інституту представництва (ч.ч.3,4 ст.6, ч.3 ст.202, ч.1ст.214, ч.1ст.237, ст.238, ч.3ст.244, п.2ч.1ст.248, ч.1ст.249 ЦК України) з урахуванням положень законодавства, що регулюють конкретні цивільно-правові відносини (спільна сумісна власність, створення, реєстрація спільного об’єкта, тощо).

Проблемою у посвідченні нотаріусами довіреностей від імені кількох осіб є те, що в законодавстві України не прописано механізму реалізації права на скасування такої довіреності та відсутній механізм припинення представництва за такими довіреностями. Тому, більшість нотаріусів, які посвідчували такі довіреності, дотримуються точки зору, що право відмовитись від довіреності як одностороннього правочину та скасувати її у випадку, коли вона видавалася двома та більше суб’єктами, має не одна особа, а всі особи, які видали таку довіреність. Тобто, механізм реалізації права на скасування довіреності має бути такий самий, як при скасуванні одностороннього правочину – всіма учасниками правочину. Однак практика припинення довіреностей від імені кількох осіб, в тому числі механізм реалізації права на скасування таких довіреностей, у нотаріусів області відсутня.

За результатами узагальнення нотаріусам при посвідченні довіреностей від імені кількох осіб рекомендовано:
- дотримуватись вимог Закону України «Про нотаріат» в частині, що стосується посвідчення доручень від імені кількох осіб;
- дотримуватись глав 17 та 68 Цивільного кодексу України;
- роз’яснювати сторонам договору доручення положення законодавства, що регулюють їхні права та обов’язки за таким договором.
напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Реєстрація друкованих ЗМІ
Реєстація НПА
Легалізація громадських формувань
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Державна реєстрація прав на нерухоме майно
Експертне забезпечення правосуддя
ГОЛОВНА      КОНТАКТИ      ЛУЦЬК      ВОЛИНЬ      АРХІВ НОВИН
©2015, JUST.VOLYN.NET &