структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»
Відомості про представників Волинської області

До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Роз'яснення з питань державної реєстрації ЮОФОП
Інформація про набрання чинності Законом України від 21.04.2011 № 3263

Державним реєстраторам


Про набрання чинності
Законом України
від 21.04.2011 № 3263

Верховною Радою України 21.04.2011 за № 3263 прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури започаткування підприємництва» (далі – Закон № 3263), який набрав чинності 07.06.2011.

Зазначеним Законом внесені зміни до Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України «Про господарські товариства» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі – Закон про реєстрацію).

У зв’язку із зазначеним вище вважаємо за необхідне звернути увагу на наступне.

1. Абзац другий частини другої статті 8 Закону про реєстрації викладено в новій редакції:

«Підпис особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), на реєстраційній картці та заяві про втрату (заміну) документів повинен бути засвідчений відповідною посадовою особою в установленому порядку».

Зважаючи на це, під час прийняття документів державному реєстратору необхідно враховувати наступне.

Нотаріат в Україні, згідно із Законом України «Про нотаріат», – це система органів і посадових осіб, на які покладено обов’язок посвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняти інші нотаріальні дії, передбачені цим Законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.

Учинення нотаріальних дій в Україні покладається на нотаріусів, які працюють в державних нотаріальних конторах, державних нотаріальних архівах (державні нотаріуси) або займаються приватною нотаріальною діяльністю (приватні нотаріуси).

До нотаріальних дій, які вчиняють нотаріуси, належить засвідчення справжності підпису на документах.

Також у даному випадку вважаємо за можливе керуватися положеннями Примірної інструкції з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.1997 № 1153, та Національного стандарту України «Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2003», затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55, згідно з якими засвідчення здійснюється із зазначенням назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує, її ініціалів та прізвища.

Згідно із статтею 89 Господарського кодексу України та статтею 23 Закону України «Про господарські товариства» посадовими особами товариства визнаються голова та члени виконавчого органу, голова ревізійної комісії (ревізор), а у разі створення ради товариства (спостережної ради, наглядової ради) - голова і члени цієї ради.

2. Друге речення абзацу першого частини п’ятої статті 8 Закону про реєстрацію виключено. («Справжність підписів засновників (учасників) або уповноважених осіб на установчих документах повинні бути нотаріально засвідчені, а засновницькі договори - нотаріально посвідчені»).

Отже, змінено вимоги щодо оформлення установчих документів юридичної особи – скасована вимога щодо обов’язковості нотаріального засвідчення підписів осіб на установчих документах.

3. Унесено зміни до статті 11 Закону про реєстрацію – з переліку документів, що зберігаються в реєстраційних справах юридичних та фізичних осіб-підприємців виключено копії виписок з Єдиного державного реєстру.

Поряд з цим, виписки з Єдиного державного реєстру, які зберігаються в реєстраційних справах відповідно до вимог Закону про реєстрацію в редакції до 07.06.2011, не підлягають вилученню.

4. Із Закону про реєстрацію виключено статтю 23 «Резервування найменування юридичної особи» та частину другу статті 24 (У разі, якщо проводилося резервування найменування юридичної особи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається чинна довідка з Єдиного державного реєстру про резервування найменування юридичної особи).

Однак, у випадку, якщо вже проведено резервування найменування юридичної особи, то така довідка приймається державним реєстратором для проведення державної реєстрації юридичної особи.

5. Законом № 3263 запроваджено можливість для засновників юридичних осіб (крім акціонерних товариств) створювати статутні фонди у розмірах та у складі, що їм необхідні для започаткування власної справи.

Статутний капітал юридичної особи підлягає сплаті до закінчення першого року з дня її державної реєстрації.

Отже, документ, що підтверджує внесення засновником (засновниками) вкладу (вкладів) до статутного капіталу юридичної особи державним реєстраторам не подається.

6. Змінено перелік документів, які подаються державному реєстратору для внесення змін до установчих документів юридичної особи, які пов’язані із зміною складу засновників – частини третя та четверта статті 29 Закону про реєстрацію.

Згідно із частиною третьою зазначеної статті державному реєстратору може бути подано, зокрема, заява, договір, інший документ про перехід чи передачу частки учасника у статутному капіталі товариства.

Про те, який саме інший подано документ державний реєстратор має відмітити в описі з використанням програмного забезпечення ведення Єдиного державного реєстру шляхом зазначення назви такого документу. Наприклад, це може бути ксерокопія чи нотаріально засвідчена копія свідоцтва про право на спадщину.

Щодо документу, який є підставою для видачі свідоцтва про смерть фізичної особи, то відповідно до статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» такими документами є:

документ встановленої форми про смерть, виданий закладом охорони здоров’я або судово-медичною установою;

рішення суду про встановлення факту смерті в певний час;
рішення суду про оголошення особи померлою.

7. Ураховуючи зміни, внесені до Закону про реєстрацію Законом № 3263, державному реєстратору для проведення реєстраційних дій може подаватися не лише оригінал чи нотаріально засвідчена копія певного документу, а і його ксерокопія..

Заступник Голови 

 

І.А.Кухаренко 



напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Реєстрація друкованих ЗМІ
Реєстація НПА
Легалізація громадських формувань
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Державна реєстрація прав на нерухоме майно
Експертне забезпечення правосуддя
ГОЛОВНА      КОНТАКТИ      ЛУЦЬК      ВОЛИНЬ      АРХІВ НОВИН
©2015, JUST.VOLYN.NET &