структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»
Відомості про представників Волинської області

До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
ЗМІ про регіональний орган юстиції
"Через правову інформацію – до правового світогляду"
Ківерцівська районна газета “Вільним шляхом”, 29 серпня 2009 р.

У поліграфічно-видавничому домі “Твердиня” м. Луцьк щойно вийшла із друку третя книга ківерчанина Миколи Герасимика “Через правову інформацію – до правового світогляду”, яка є продовженням двох попередніх його книг із циклу “Правоосвітня Волинь” – “Нариси з історії юстиції Волині” і “Правоосвітня та праводоступна Волинь”.

У книзі показана діяльність органів юстиції нашого краю щодо взаємодії із засобами масової інформації, ролі і значенні правової інформації у формуванні правового світогляду. Є сторінки, присвячені і нашій районній газеті “Вільним шляхом”, в якій право освітня тематика займає чільне місце. У книзі читачі зможуть ознайомитись із публікаціями, присвяченими роз’ясненню чинного законодавства, ролі органів юстиції у реалізації державної правової політики, утвердженні нашої незалежності, захисті прав і свобод громадян.

Книга буде корисна усім, кому необхідна правова допомога з різних галузей права, де органам юстиції відводиться головна роль. Вона розрахована на широке коло читачів, у першу чергу тих громадян, чиї права потребують захисту.

Ще сигнальний її екземпляр приніс автор, завітавши днями в редакцію. Інтерв’ю Людмили Поліщук з Миколою Герасимком, головним спеціалістом головного управління юстиції у Волинській області, пропонуємо Вашій увазі.

- Вітаємо щиро з творчим доробком і тішимося разом за успіхи колеги.

- Дякую і сподіваюся, що зазначене видання, деякою мірою, допоможе нашим громадянам зорієнтуватися у правовому просторі, а творчий доробок працівників Головного управління юстиції буде своєрідним внеском у скарбницю Волині щодо підвищення правової культури населення краю.

- Приємно бачити тебе в редакції, Лише погортавши сторінки видання, що ще пахнуть друкарською фарбою, зауважила в ній кілька матеріалів і фото й ківецівських журналістів.

- Так, мені приємно знову зустрітися в редакції нашої газети “Вільним шляхом”, у стінах якої я розпочинав свою трудову діяльність. Адже це ще одна нагода порозмовляти з творчим колективом газети та читачами вельми шанованого видання про правову культуру у повному значенні цього слова. Бо орган, який я представляю, має безпосереднє відношення до вирішення тих чи інших питань через призму саме правової освіти і правової культури, якої нині ще бракує у суспільстві.

Але перш ніж ми приступимо до нашої розмови, я хотів би привітати тебе, Людмило, а у твоїй особі увесь колектив редакції газети “Вільним шляхом”, яка нагороджена Дипломом Головного управління юстиції у Волинській області за творчі здобутки у висвітленні право освітньої проблематики і з нагоди Дня журналіста. Сподіваюся на вашу співпрацю з органами юстиції і в майбутньому, а газеті бажаю цікавих співрозмовників. Адже ви – журналісти, як і ми – юристи, прагнемо допомогти нашим громадянам не лише зрозуміти, а й захистити їх від протиправних дій, відстояти порушені їх права.

- Дякую. Отож, чому знову правова тематика так захопила тебе?

- На сьогодні дуже широковживаним і актуальним в правовій системі України є слово “колізія”. Колізії між правовими нормами ведуть до порушення системності правового регулювання і тим самим знижують його ефективність.

Законодавчі колізії заважають нормальній, злагодженій роботі правової системи, нерідко порушують права громадян, позначаються на ефективності правового регулювання, стані законності і правопорядку, правосвідомості і правовій культурі суспільства. Вони створюють незручності в правозастосовній практиці, заважають застосуванню законодавства громадянами. Ось чому особливо актуально стоїть питання їх подолання у законодавстві України.

Ефективним способом вирішення проблем юридичних суперечностей є роз’яснення законодавства, що дає можливість виявити суперечливі колізії і колізійні норми в законодавстві, встановити зв'язок загальних і спеціальних норм, допомагає правильно зрозуміти сферу їх дії, коло осіб, на яких поширюється їх дія, зміст того чи іншого законодавчого терміну.

Виходячи із зазначеного кола повноважень, Головне та територіальні управління юстиції здійснюють роз’яснення норм чинного законодавства, в т. ч. і через ЗМІ.

Що стосується моєї книги “Через правову інформацію – до правового світогляду”, яка щойно побачила світ у видавництві “Твердиня”, то вона є свого роду продовженням двох моїх попередніх – із циклу “Право освітня Волинь”: “Нариси з історії юстиції Волині” і “Правоосвітня та праводоступна Волинь”.

- Будь-ласка, про анонсуй своє нове видання.

- Якщо “Нариси” присвячені історії юстиції нашого краю, її становленню, оновленню, реформуванню, а також в ній показані організаційно-правові засади управління юстицією, людям, які її очолювали в різний період, то друга книга із цього циклу присвячена безпосередньо формам і методам правоосвітньої діяльності, які проводять органи юстиції. Ці форми багатогранні. І цілком зрозуміло, що розкрити всі, показати їх роль у методичному забезпеченні правової освіти і правової культури в одному виданні неможливо. Тому і виник задум ширше розкрити тему співпраці органів юстиції Волині із засобами масової інформації. Тому що як журналіст, історик і юрист, вважаю, що засоби масової інформації допомагають громадянам у формуванні правової культури, розібратися у вирішенні тих чи інших законодавчих актів, допомагають відстояти свої права.

А співпраця з пресою є практично єдиною можливістю формувати громадську думку, надати суспільству всю необхідну інформацію щодо ролі органів юстиції у здійсненні правової політики. Значення цієї роботи важко переоцінити: вона дозволяє поширювати інформацію про чинне законодавство, висвітлювати питання щодо діяльності органів юстиції Волині, привертати увагу до змін, які відбуваються у всіх сферах правового життя тощо.

Нині вимір діяльності системи органів юстиції в цьому напрямі визначається рівним визнанням громадянами авторитету права, законодавства, активного використання його у своєму житті, спираючись на власну правову обізнаність. І значну роль тут відіграє правова інформація як складова правової свідомості.

- І все ж говоримо про правову необізнаність громадян…

- Так. Проблеми сучасної України пересувають у площині, демократичний статус нашої держави, закріплений першою статтею Конституції, більшою мірою виявив нездатність пересічного громадянина скористатися проголошеними нею ж демократичними правами та свободами, політичної збайдужілості у значної частини населення. Звідси правова необізнаність громадян. Адже те суспільство, яке не вміє користуватися своїми правами – прирікає на загибель демократію.

Від нації, від кожного окремо узятого громадянина, які живуть у цій державі, залежить демократичний поступ. Хоча держава мусить спонукати своїх громадян до демократичного способу життя.

- З цього випливають і конкретні завдання для органів юстиції, чи не так?

- Безперечно. Адже сьогодні одним із найпріоритетніших завдань органів юстиції – навчити людину орієнтуватися у правовому просторі, дотримуватися стандартів правомірної поведінки та підвищувати рівень правової культури населення.

Наші юристи надають кваліфіковану допомогу у роз’ясненні чинного законодавства, консультують людям до яких компетентних установ краще звернутися. Поряд з тим, наші спеціалісти виступають у засобах масової інформації, розробляють посібники з роз’яснення тієї чи іншої норми Закону. А це сьогодні украй важливо. Адже та величезна кількість нормативних актів, які мають неоднакову юридичну силу, не збігаються не лише за часовим виміром, але й розповсюджуються на різних об’єктів і різний територіальний простір. Законодавство на сучасному етапі багато в чому не встигає за динамікою суспільних відносин, інколи вступає у суперечність з раніше прийнятими правовими актами. Тому природно, що з часом між ними з’являються якісь протиріччя. Зрозуміло, що пересічному громадянинові не легко, а досить часто просто важко розібратися із чинним законодавством.

Сьогодні органи юстиції прагнуть допомогти пересічним громадянам не лише зрозуміти, але й захистити їх від беззаконня. Якщо провідною функцією у становленні та ствердженні суспільства є, звичайно ж, журналістика, то завдання юристів – утверджувати у такому суспільстві повагу до права, дотримуватися принципів законності і справедливості. Наше завдання допомогти громадянам, особам, потерпілим від порушення своїх прав відстояти їх, або, в кращому випадку, запобігти таким порушенням. Ці принципи, впевнений, й споріднюють юриспруденцію з журналістикою, з якими ми тісно співпрацюємо.

- Дякуючи за розмову, можу лише запевнити, що редакція і надалі висвітлюватиме на шпальтах районки правову тематику, роз’яснюватиме теми, які цікавлять людей чи потребують коментарів досвідчених юристів, з якими співпрацюємо.

- Ваша позитивна співпраця газети і юристів району відома Головному управлінню юстиції Волині. Це дуже важлива ділянка вашої роботи. Як зазначив Кант: “Право може слугувати як засіб обмеження сваволі як засіб зневаження свободи людини”. Тому логічно, що знання своїх прав, знання узагалі права, законодавства полегшує життя громадян у власній державі. Це ті основні принципи співжиття, які і будують демократичну правову державу, в якій доведеться жити нашим нащадкам.

Сподіваюся, що деякою мірою в цьому допоможе і видання “Через правову інформацію – до правового світогляду”.

напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Реєстрація друкованих ЗМІ
Реєстація НПА
Легалізація громадських формувань
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Державна реєстрація прав на нерухоме майно
Експертне забезпечення правосуддя
ГОЛОВНА      КОНТАКТИ      ЛУЦЬК      ВОЛИНЬ      АРХІВ НОВИН
©2015, JUST.VOLYN.NET &