структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»
Відомості про представників Волинської області

До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Аналітичні матеріали діяльності управління
УЗАГАЛЬНЕННЯ
Роботи територіальних управлінь юстиції за 9 місяців 2011 року

Правова освіта.

Діяльність органів юстиції з правової освіти населення за 9 місяців 2011 року зосереджувалась на організаційному, координаційному, методичному і роз’яснювальному напрямах роботи.
В окресленому періоді проводились різноманітні правоосвітні заходи. Зокрема, до Дня Конституції України, Дня Незалежності, відзначення професійного свята Дня юриста проведено місячник та тижні правових знань тощо.
Реалізовуючи норми Конституції України та Закону України “Про безоплатну правову допомогу” щодо надання безкоштовної первинної правової допомоги громадськими приймальнями надано 1584 консультації та 813 громадян отримали правову допомогу під час роботи виїзних консультативних пунктів.
Правоосвітні питання були предметом розгляду на 65 засіданнях МКМР усіх рівнів, на яких розглянуто 200 питань.
Управліннями юстиції розроблено 236 (у 2010 – 211) методичних посібників, рекомендацій. Середній показник по області становить 12,5 методичних матеріалів.
Найбільше рекомендацій підготовлено Маневицьким (30), Іваничівським (20), Луцьким (18), Горохівським (16), Камінь-Каширським (14), Ківерцівським (13), Ратнівським (13), Шацьким (11) районними, Ковельським міськрайонним (11), Нововолинським міським (11) управліннями юстиції.
Найменше підготовлено Луцьким міським (5), Турійським районним (8) управліннями юстиції.
За окреслений період усіма управліннями здійснено 83 (у минулому році – 70) узагальнень, в тому числі – позитивного досвіду з правової освіти.
Найбільше здійснено узагальнень Горохівським (9), Маневицьким, Ратнівським (по 8), Старовижівським (6), Іваничівським, Камінь-Каширським, Луцьким (по 5) районними та Ковельським міськрайонним (6) управліннями юстиції.
Найменше у Луцькому міському (2), Ківерцівському, Турійському (по 2) районних управліннях юстиції.
За 9 місяців поточного року працівниками управлінь юстиції проведено 192 вивчення в навчальних закладах (за окреслений період минулого року –157). Середній показник по області становить 11.
Найбільше вивчень здійснено у Ковельському міськрайонному (22), Камінь-Каширському, Ратнівському (по 18), Любомльському (17), Горохівському (13), Маневицькому (12), Любешівському, Луцькому (по 11), Турійському (10) районних управліннях юстиції.
Найменше вивчень здійснено у Луцькому (3), Нововолинському (4) міських, Ківерцівському (4) районному управліннях юстиції.
Територіальними управліннями юстиції за окреслений період здійснено 169 (у 2010 – 161) вивчень на державних підприємствах, в установах, організаціях. Середній показник з цього напряму по області становить 9 вивчень.
Найбільше вивчень здійснено Ківерцівським (20), Маневицьким (15), Шацьким (13), Ратнівським (12), Горохівським, Любомльським (по 10) районними, Нововолинським міським (11) управліннями юстиції.
Найменше вивчень здійснено Ковельським міськрайонним (3), Луцьким міським (4), Локачинським (5), Турійським (6) районними управліннями юстиції.
Працівниками головного та територіальних управлінь юстиції підготовлено 1100 (у 2010 – 905) матеріалів з різноманітних тем правового спрямування.
За результатами роботи за 9 місяців поточного року підготовлено Узагальнення, яке направлено територіальним управлінням юстиції для вжиття відповідних заходів.


Правова робота.

Діяльність Головного та територіальних управлінь юстиції за 9 місяців діяльності була спрямована на удосконалення правової роботи в місцевих органах виконавчої влади, підприємствах, установах, організаціях, підвищення професійного рівня працівників їх юридичних служб тощо.
Протягом 9-ти місяців здійснено 33 таких перевірки, за їх результатами виявлено 63 порушення чинного законодавства, направлено 32 письмові рекомендації та надіслано 2 листи до обласної держадміністрації з пропозиціями щодо усунення недоліків та проведення спільних перевірок з юридичним відділом апарату ОДА.
Для підвищення кваліфікації юридичних служб та спеціалістів управлінь проведено 13 стажувань, 11 семінарів, підготовлено 5 методичних рекомендацій, надано понад 35 роз’яснень чинного законодавства.
Всього в області за даними територіальних управлінь юстиції охоплено правовим обслуговуванням 24 державних адміністрації, 178 територіальних органів центральних органів виконавчої влади, 35 органів місцевого самоврядування, 127 державних підприємств, установ, організацій.


Систематизації законодавства.

Протягом 9 місяців 2011 року проведено 20 перевірок територіальних управлінь та установ юстиції, а саме: 9 районних управлінь юстиції, 4 відділи державної виконавчої служби, 7 відділів державної реєстрації актів цивільного стану.
Також, протягом зазначеного періоду було здійснено перевірки та надано методичну допомогу 12 державним установам, підприємствам, організаціям.
Питання «Про виконання доручення Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова від 12.07.2010 №42125/1/1-10, Міністра юстиції О.В. Лавриновича від 15.07.2010 №34-32/49 щодо забезпечення «Офіційним вісником України» органів державної влади, підприємств, установ і організацій» було на порядку денному засіданнях Волинської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, які відбулися 29 березня та 30 червня 2011 року.
Головним управлінням юстиції у Волинській області здійснено передплату журнальної форми бюлетеня «Офіційний вісник України» для 16 районних міських управлінь юстиції на вересень, жовтень, листопад, грудень 2011 року, для 20 відділів державної реєстрації актів цивільного стану на жовтень 2011 року, а також для 18 відділів державної виконавчої служби на серпень, вересень, жовтень, листопад цього року.
За вказаний період відмічається покращення роботи територіальних управлінь юстиції щодо проведення семінарів з питань обліку та систематизації законодавства. Така робота активно проводиться у Луцькому міському, Ратнівському, Турійському, Луцькому та Горохівському районних управлінь юстиції.
Слід активізувати роботу щодо проведення перевірок стану обліку та систематизації законодавства Володимир-Волинським міськрайонним та Шацьким районним управліннями юстиції.
Роз’яснень з питань систематизації законодавства територіальними управліннями юстиції за звітний період надано 198 (за 9 місяців 2010 - 138), активно робота в цьому напрямку проводиться у Луцькому міському, Іваничівському, Локачинському районних управліннях юстиції.


Легалізації громадських формувань.

Серед загальної кількості зареєстрованих Головним управлінням юстиції у Волинській області об’єднань громадян 751 громадських організацій: з них зареєстровано за 9 місяців 2011 - 25, 153 осередків політичних партій з них зареєстровано за 9 місяців 2011 року - 3, 178 місцевих благодійних фондів з них за 9 місяців 2011 року зареєстровано - 11, 11 відділень всеукраїнських та міжнародних благодійних фондів, з них за 9 місяців 2011 року зареєстровано - 1, 174 громадські організації легалізовано шляхом повідомлення про заснування з них за 9 місяців 2011 року зареєстровано - 17.
На протязі вищевказаного періоду 2011 року Головним управлінням юстиції у Волинській області скасовано 3 записи про державну реєстрацію громадських формувань.
Спеціалістами відділу головного управління юстиції здійснено перевірки роботи районних, міських ( міськрайонних ) управлінь юстиції з питань легалізації об’єднань громадян та реєстрації благодійних організацій, інших громадських формувань, з них 4 в комплексному складі Головного управління юстиції у Волинській області, 3 - контрольних та 2 цільові перевірки. По їх наслідках складені відповідні довідки .
Відділом правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно – правових актів та легалізації об’єднань громадян Головного управління юстиції у Волинській області постійно проводиться робота щодо підвищення кваліфікації начальників та спеціалістів районних, міських (міськрайонних) управлінь юстиції з питань реєстрації громадських та благодійних організацій, тобто на базі Головного управління юстиції проводяться наради – семінари, проводиться стажування новопризначених працівників районних та міських (міськрайонних) управлінь юстиції, які займаються цим напрямком діяльності відповідно до наказу управління юстиції. За 9 місяців 2011 року у відділі пройшли стажування 9 спеціалістів та 2 начальники територіальних управлінь юстиції.
Відповідно до чинного законодавства працівниками відділу Головного управління юстиції у Волинській області на протязі 9 місяців 2011 року було проведено 34 перевірки відповідності статутної діяльності зареєстрованих громадських формувань чинному законодавству. По результатах проведених перевірок складено відповідні довідки, в яких висвітлено роботу організацій та вказано на недоліки в ній; складено відповідні акти щодо організацій, які фактично припинили свою статутну діяльність та змінили місцезнаходження, про що не повідомили управління юстиції.
Загальними недоліками, які мають місце в діяльності багатьох об’єднань громадян є порушення діючого законодавства щодо повідомлення реєструючого органу про зміни та доповнення, які внесені в статутні документи, зміну керівних органів, місцезнаходження організацій.
Районними та міськими (міськрайонними) управліннями юстиції області на протязі вищевказаного періоду зареєстровано 38 громадських організацій, 31 осередок політичних партій. Легалізовано шляхом повідомлення про заснування 3 громадських формування та 144 осередки політичних партії, взято до уваги повідомлення 3 організаційних ланок всеукраїнських профспілок. Відмов в реєстрації не було. Відповідно до чинного законодавства перевірено статутну діяльність 108 громадських формувань, про що складені відповідні акти. Територіальними управліннями юстиції прийнято 21 рішення про скасування записів щодо їх реєстрації.
Начальники районних та міських (міськрайонних) управлінь юстиції також постійно надають у місцеві засоби масової інформації відомості про зареєстровані об’єднання громадян та благодійні організації, осередки політичних партій.
На виконання вимог Міністерства юстиції України територіальні управління юстиції подають щоквартально узагальнені статистичні матеріали про результати роботи щодо легалізації об’єднань громадян.


Реєстрація друкованих ЗМІ.

Протягом 9 місяців 2011 року зареєстровано та перереєстровано 36 друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження. Зокрема, зареєстровано 31 газету та 3 журнали; перереєстровано 1 газету та 1 журнал.
За окреслений період одне свідоцтво про реєстрацію друкованого ЗМІ визнано недійсним на підставі рішення засновника про припинення випуску згідно зі ст.18 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні». Чотири свідоцтва про реєстрацію друкованих засобів масової інформації визнано такими, що втратили чинність у зв’язку з пропуском терміну випуску видання протягом року згідно зі ст. 16 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні». Свідоцтво про державну реєстрацію журналу «Holiday-maker» (Екскурсант) визнано таким, що не підлягає видачі.
Регулярно проводиться моніторинг контрольних примірників друкованих ЗМІ місцевої сфери розповсюдження щодо дотримання вимог статті 32 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» стосовно зазначення у кожному випуску друкованого засобу масової інформації вихідних даних. У разі виявлення порушення редакціям друкованих ЗМІ постійно надсилаються нагадування про усунення недоліків.
Також, направлялись листи-нагадування деяким засновникам друкованих видань про необхідність дотримання ст. 33 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», а саме, щодо безоплатного надсилання контрольних примірники газет та журналів реєструючому органу відразу після їх виходу.


Реєстрація нормативно правових актів.

За звітний період Головним управлінням юстиції у Волинській області здійснено ряд організаційних заходів з метою покращення роботи з питань державної реєстрації нормативно-правових актів, а саме:
питання державної реєстрації нормативно-правових актів розглядалось на 5 засіданнях колегії; проведено 4 семінарські заняття: з них 2 кущові семінари з працівниками районних (міськрайонних) управлінь юстиції. Також проведено семінар з працівниками юридичних служб суб'єктів нормотворення, відповідальних за державну реєстрацію нормативно-правових актів, на якому розглядалось питання щодо якості зареєстрованих районними (міськрайонними) управліннями юстиції нормативно-правових актів, проаналізовано найбільш поширені помилки, що допускаються під час здійснення державної реєстрації та порушення законодавства, які мають місце у роботі суб'єктів нормотворення. Проведено 16 оперативних нарад з питань державної реєстрації нормативно-правових актів та простажовано 13 спеціалістів (9 спеціалістів районних (міськрайонних) управлінь юстиції, які здійснюють державну реєстрацію нормативно-правових актів, та 4 спеціалісти суб'єктів нормотворення).
Статистичний аналіз роботи Головного управління юстиції у Волинській області з питань державної реєстрації нормативно-правових актів за 9 місяців 2011 року свідчить про те, що кількість актів, які подаються на державну реєстрацію до нього 90/22 у порівнянні з 2010 роком (44/15), збільшилась на 46 нормативно-правових акта.
За звітний період Головним управлінням юстиції у Волинській області з 90/22 поданих на державну реєстрацію нормативно-правових актів:
зареєстровано 87, у тому числі - 22 розпорядження Волинської обласної державної адміністрації;
відповідно до підпунктів «а», «б» пункту 13 Положення про державну реєстрацію нормативно - правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.1992 № 731 прийнято 1 рішення про відмову в державній реєстрації наказу Ягодинської митниці від 12.09.2011 № 593 «Про затвердження Порядку здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів на складах тимчасового зберігання на складах організацій - отримувачів гуманітарної допомоги в зоні діяльності Ягодинської митниці», наказ прийнято з перевищенням повноважень .
Головним управлінням юстиції у Волинській області у 2011 році на прохання суб’єкта нормотворення та з власної ініціативи без державної реєстрації для доопрацювання відповідно до п.11-1 Положення про державну реєстрацію нормативно - правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.1992 № 731, направлено 2/0 нормативно-правових акта: наказ Волинського обласного управління водних ресурсів від 21.06.2011 № 27 «Про затвердження стандартів надання адміністративних послуг»; наказ Ягодинської митниці від 01.08.2011 № 497 «Про затвердження Технологічної схеми здійснення митного контролю та митного оформлення товарів під час їх надходження, зберігання та продажу в магазинах безмитної торгівлі, що розташовані в міжнародних пунктах пропуску для автомобільного сполучення «Ягодин» та «Доманове», наказ виданий з посиланням на нормативно-правовий акт, що не може бути компетенційним актом, оскільки не набрав чинності .
У 2011 році акти, які не підлягали державній реєстрації до Головного управління юстиції у Волинській області не подавались.
З метою здійснення контролю за дотриманням суб'єктами нормотворення законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, Головним управлінням юстиції у Волинській області протягом 9 місяців 2011 року проведено 140 перевірок, в тому числі 126 безвиїзних.
У 2011 році Головним управлінням юстиції у Волинській області внесено 3 пропозиції про усунення виявлених недоліків.
Виявлені під час перевірки Головним управлінням юстиції у Волинській області 2/0 нормативно-правові акти, які підлягали державній реєстрації: 2/0 – скасовані суб’єктами нормотворення .
Рішення судових органів щодо визнання не чинними зареєстрованих Головним управлінням юстиції у Волинській області нормативно-правових актів не приймались, акти прокурорського реагування, на зареєстровані управлінням юстиції нормативно-правові акти, не вносились. При цьому слід зазначити, що скарги на зареєстровані нормативно-правові акти за звітний період відсутні.
На постійному контролі Головного управління юстиції у Волинській області залишається питання перегляду нормативно-правових актів, у тому числі зареєстрованих, на їх відповідність Конституції та законодавству України.
За звітний період Головним управлінням юстиції у Волинській області переглянуто 1251 нормативно - правовий акт, що занесені до державного реєстру, за результатами чого до 8 нормативно – правових актів внесено зміни, 24 нормативно-правових акта визнано такими, що втратили чинність.
Районними (міськрайонними) управліннями юстиції за 9 місяців 2011 року: зареєстровано 107/107 нормативно-правових актів із 109/109, поданих на державну реєстрацію.
Зареєстровані розпорядження райдержадміністрацій приймаються, як правило, з питань використання коштів із місцевих бюджетів (Ковельське міськрайонне управління юстиції), про бронювання та встановлення квоти робочих місць на підприємствах, установах, організаціях району (Володимир -Волинське міськрайонне, Любешівське, Любомльське, Локачинське Маневицьке, Рожищенське районні управління юстиції), про затвердження переліку оплачуваних громадських робіт (Локачинське, Рожищенське районні управління юстиції).
Відмов протягом 2011 року в державній реєстрації нормативно-правових актів не було .
На доопрацювання направлено 2/2 нормативно-правових акта .
Рішення про державну реєстрацію нормативно-правових актів не скасовувались.
Випадки оскарження суб'єктами нормотворення до суду або до Міністерства юстиції, прийнятих районними (міськрайонними) управліннями юстиції рішення про відмову в державній реєстрації нормативно-правового акта та результати розгляду цих скарг відсутні.
Кількісні показники роботи районних (міськрайонних) управлінь юстиції з державної реєстрації нормативно-правових актів за 9 місяців 2011 року свідчать про те, що за 9 місяців 2011 року районними (міськрайонними) управліннями юстиції зареєстровано на 49 нормативно- правових актів більше.
Найбільше у звітному періоді зареєстрували нормативно-правових актів Ковельське міськрайонне – 23, Рожищенське – 15, Луцьке – 10, Шацьке - 9 районні управління юстиції.
Працівниками районних (міськрайонних) управлінь юстиції здійснено 150 перевірок стану дотримання законодавства про державну реєстрацію, територіальними управліннями юстиції щомісячно перевіряються нормативно - правові акти, прийняті районними державними адміністраціями. У ході перевірок виявлено 10/10 нормативно-правових актів, які не зареєстровані та підлягали б державній реєстрації .
Головним управлінням юстиції у Волинській області спеціалістам районних (міськрайонних) управлінь юстиції, відповідальним за державну реєстрацію нормативно-правових актів, вказано на необхідність покращення якості проведення правової експертизи нормативно-правових актів, поданих на державну реєстрацію.
За звітний період районними (міськрайонними) управліннями юстиції переглянуто 1414 нормативно-правовий акт занесений до державного реєстру нормативно-правових актів , за результатами чого, 25 нормативно - правових акта визнано такими, що втратили чинність, зміни внесені до 2 нормативно - правових актів .


Для покращення роботи необхідно:

- забезпечити належну реалізацію Закону України “Про безоплатну правову допомогу”, наказу Мін’юсту від 21 вересня 2011 року № 3047/5 “Про затвердження Порядку роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги” шляхом підвищення якості її надання через громадські приймальні;
- забезпечити права кожного на доступ до інформації шляхом ефективної реалізації Закону України “Про доступ до публічної інформації”;
- у разі закінчення терміну районних, міських Програм з правової освіти населення у поточному році розробити проекти нових редакцій програм та представити на розгляд відповідних рад
- постійно вживати невідкладних заходів щодо популяризації та передплати офіційних видань Міністерства юстиції України;
- не допускати в подальшій роботі порушень вимог чинного законодавства щодо легалізації громадських формувань, постійно підвищуючи рівень своїх професійних знань;
- постійно проводити моніторинг друкованих ЗМІ щодо дотримання вимог статей 32, 33 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»;
- дотримуватись вимог чинного законодавства при державній реєстрації нормативно – правових актів та при проведенні перевірок суб’єктів нормотворення.



Відділ правової роботи, правової освіти
реєстрації нормативно-правових актів
та легалізації об’єднань громадян



напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Реєстрація друкованих ЗМІ
Реєстація НПА
Легалізація громадських формувань
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Державна реєстрація прав на нерухоме майно
Експертне забезпечення правосуддя
ГОЛОВНА      КОНТАКТИ      ЛУЦЬК      ВОЛИНЬ      АРХІВ НОВИН
©2015, JUST.VOLYN.NET &