структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»
Відомості про представників Волинської області

До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Фінансовий моніторинг юридичних послуг / Роз'яснення

Лист
Держфінмоніторингу від 23.12.2010 № 6992/0330-6-4
щодо практичного застосування суб’єктами первинного фінансового моніторингу вимог наказу Держфінмоніторингу від 26.08.2010 № 148 «Про затвердження форм обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу, та Інструкції щодо їх заповнення»

Щодо подання спеціально визначеними суб'єктами первинного фінансового моніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу

Відповідно до пункту 6 частини другої статті 6 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» (далі - Закон) спеціально визначені суб'єкти первинного фінансового моніторингу зобов'язані повідомляти Держфінмоніторинг про:

фінансові операції, що підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу, якщо є достатні підстави підозрювати, що вони пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, - у день виникнення підозр, але не пізніше ніж через десять робочих днів з дня реєстрації таких операцій або спроби їх проведення;

виявлені фінансові операції, стосовно яких є достатні підстави підозрювати, що вони пов'язані, стосуються або призначені для фінансування тероризму, - в день їх виявлення або спроби їх проведення, а також інформувати про це визначені законом правоохоронні органи.

Згідно з частиною третьою статті 12 Закону порядок реєстрації фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, а також подання Держфінмоніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, інші фінансові операції, що можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, встановлюється Кабінетом Міністрів України для всіх суб'єктів первинного фінансового моніторингу (крім банків).

Порядок подання Держфінмоніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу та інші фінансові операції, що можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2010 № 747.

Відповідно до пункту 12 зазначеного Порядку, реєстр - це форма реєстрації суб'єктом первинного фінансового моніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, інші фінансові операції, що можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, та їх учасників, яка визначається Держфінмоніторингом.

Держфінмоніторингом наказом від 26.08.2010 № 148 «Про затвердження форм обліку та подання інформації, пов'язаної із здійсненням фінансового моніторингу, та Інструкції щодо їх заповнення», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06.10.2010 за №891/18186 (далі - Наказ), затверджено форму № 2-ФМ «Реєстр фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу» (далі - форма № 2-ФМ) та порядок подання витягів з Реєстру до Держфінмоніторингу.

Суб'єктам первинного фінансового моніторингу при заповненні розділу III «Відомості про учасника фінансової операції» форми № 2-ФМ необхідно вказувати відомості щонайменше про двох учасників фінансової операції (клієнта та контрагента). При цьому, помилковим є визначення учасниками фінансової операції одночасно двох клієнтів або контрагентів.

У випадку якщо спеціально визначений суб'єкт первинного фінансового моніторингу є учасником фінансової операції (наприклад, безпосередньо купує/продає майно, сплачуючи або отримуючи грошову компенсацію за нього), то він обов'язково зазначається як контрагент і при заповнені розділу III «Відомості про учасника фінансової операції» форми № 2-ФМ зазначаються відомості лише про іншого учасника (або учасників якщо їх декілька) фінансової операції. При цьому, у розділі IV «Додаткова інформація» форми № 2-ФМ необхідно зазначати тип участі спеціально визначеного суб'єкта первинного фінансового моніторингу у фінансовій операції як контрагента.

Спеціально визначеним суб'єктам первинного фінансового моніторингу слід також врахувати, що у полі 580 «Коментар до здійснення ФО» форми № 2-ФМ рекомендується зазначати:

форму розрахунку за фінансовою операцією (готівкова, безготівкова, у національній або іноземній валюті);

відомості про об'єкт фінансової операції (земля, будинок, квартира, нежи приміщення, гаражі та їх частки, об'єкти незавершеного будівництв житлового/нежитлового фонду);

відношення учасників до операції (продавець/покупець майна);

місцезнаходження об'єкта нерухомості (в Україні/за межами України).

Крім цього, для більш детального формування запису у полі 580 «Коментар здійснення ФО» форми № 2-ФМ рекомендуємо користуватися довідниками, які затверджені Наказом, зокрема К_DFM01A «Форма розрахунку (компенсації)», K_DFM01C «Місце знаходження (місце реєстрації, обліку) об’єкта», K_DFM01D «Об’єкт операції».

Деякі питання заповнення спеціально визначеними суб'єктами первинної фінансового моніторингу Реєстру фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу

Згідно з частиною третьою статті 12 Закону України «Про запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму» порядок реєстрації фінансових операцій, що підлягають фінансової моніторингу, а також подання Держфінмоніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, інші фінансові операції, що можуть бути пов'язані легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, встановлюється Кабінетом Міністрів України для всіх суб'єктів первинно фінансового моніторингу (крім банків).

Порядок подання Держфінмоніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу та інших фінансових операцій, що можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, затверджений постановою Кабінету Міністрів України в 25.08.2010 № 747.

Відповідно до пункту 12 зазначеного Порядку, реєстр це форма реєстрації суб'єктом первинного фінансового моніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, інші фінансові операції, що можуть бути пов'язані легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, та їх учасників, яка визначається Держфінмоніторингом.

Держфінмоніторинг наказом від 26.08.2010 № 148 «Про затвердження форм обліку та подання інформації, пов'язаної із здійсненням фінансового моніторингу, та Інструкції щодо їх заповнення», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06.10.2010 за № 891/18186, визначив форму Реєстру та порядок його подання до Держфінмоніторингу.

Відомості про фінансову операцію, що підлягає фінансовому моніторингу заносяться у форму № 2-ФМ «Реєстр фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу (далі - Реєстр).

Кожній фінансовій операції, яка внесена до Реєстру, присвоюється порядковий номер (поле 470). Порядкові номери в Реєстрі починаються з «1» і нумеруються послідовно. При цьому порядкові номери в Реєстрі мають наскрізну нумерацію та не можуть повторюватись протягом усього періоду діяльності суб'єкта.

Водночас слід відмітити, що згідно вимог законодавства Реєстр ведеться нотаріусами окремо і відрізняється від реєстру для реєстрації нотаріальних дій. Нумерація у цих реєстрах не збігається.

напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Реєстрація друкованих ЗМІ
Реєстація НПА
Легалізація громадських формувань
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Державна реєстрація прав на нерухоме майно
Експертне забезпечення правосуддя
ГОЛОВНА      КОНТАКТИ      ЛУЦЬК      ВОЛИНЬ      АРХІВ НОВИН
©2015, JUST.VOLYN.NET &